|  |  | 

Cestování Výlety

Bez cestovního pojištění výlet do zahraničí neriskujte

Začíná jaro a s ním i čas dovolených nebo kratších výletů do zahraničí. Stejně jako v zimě, kdy vyrážíte na lyžovačku je dobré se i pro tyto výlety a dovolené pojistit. Pojištění na cesty do zahraničí vám může ušetřit nemalé výdaje, které byste byli nuceni hradit se svého, pokud dojde k nepříjemné životní události právě za hranicemi naši vlasti.

Bez nutnosti navštívit pojišťovnu

Odjíždíte zrovna zítra na dovolenou a teprve teď, když čtete tento článek jste si vzpomněli, že nemáte pro sebe a své blízké sjednáno pojištění? Před několika lety,

Poloostrov Kolokitha

Poloostrov Kolokitha

kdy internet by to byl v podstatě dost velký problém, zvlášť pokud by již všechny pobočky pojišťoven měli zavřeno.

Ale díky internetu se otevřely nové možnosti, takže si můžete nyní sjednat cestovní pojištění online z pohodlí vašeho domova. Že je to snadné se přesvědčíte ihned při vyplňování formuláře. A že je to téměř nutné? Podívejte se schválně na web idnes, který píše o cestovním pojištění, které český národ ještě stále podceňuje.

Zatím jsme si nepopsali výhody cestovního pojištění uzavřeného online. První je zcela jasná a evidentní. Nemusíte nikam chodit a vše vyřešíte u svého počítače. Druhá, podle mě ještě důležitější výhoda je ta, že pojištění můžete uzavřít klidně den před objezdem, začne platit hned na druhý den, takže i když už máte sbaleno a najednou zjistíte, že jste se zapomněli pojistit nic se neděje. Dejte tomu 10 minut u internetu a ráno vyjedete na cestu již plně pojištění.

Než uzavřete smlouvu informujte se

Mnoho lidí má strach uzavřít online pojištění, protože má dotazy a bojí se, že jim nikdo neodpoví, jelikož online poradci zpravidla nejsou. Dotazy k cestovnímu pojištění jsou však časté a proto ty nejčastější najdete na stránkách pojišťovny, kde jsou uvedeny včetně odpovědí. Pokud by vás i přesto zajímalo něco, co na stránkách pojišťovny nenajdete zpravidla funguje non-stop telefonní linka, kde si můžete zavolat a potřebné informace zjistit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZávěrem dodám, že cestovat bez pojištění je docela hazard a to i když jen hodláte strávit celý týden povalováním se u moře a relaxací. Snadno se můžete spálit na slunci, nebo vám někdo vykrade hotelový pokoj. Cestou z pláže špatně šlápnete a vyvrtnete si kotník. Všechny tyto úrazy nebo nepříjemné události jsou v zahraničí velmi draze zpoplatněny, takže pokud nechcete, aby se vaše dovolená přeměnila v noční můru, kterou budete ještě léta splácet, tak je to správně cestovní pojištění správným základem pro pohodovou dovolenou, ať se stane cokoliv.

bez-cestovniho-pojisteni-vylet-do-zahranici-neriskujte

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Podzimní projížďka bez keců

  Podzimní projížďka bez keců

  V neděli bylo krásně teplo, svítilo sluníčko a listí zářilo svou zlatavou barvou v protisvětle. Já tohoto počasí využil a vyjel jsem do lesa, nedaleko na Loučeň, kde jsem lačně zaplul mezi stromy, zpomalil rychlost téměř na nulu a vychutnával si tu podzimní podívanou. Miluji podzimní vůni lesa Vůně lesa je mi sama o sobě

 • Jak jsem si koupil gravela

  Jak jsem si koupil gravela

  Na kole umím jezdit od svých dětských let, to ostatně snad každý. Pamatuji si, že mé první dospělácké kolo byla Eska se třemi převody vzadu a zaoblenýma řídítkama. Poté už následovaly samé mtb kola, tedy ze začátku spíše jejich napodobeniny. Ale měl jsem je spíše na ježdění pro rohlíky, nebo kolem komínu, výjimečně nějaký ten

 • Zimní vyjížďka do lesů na Loučeni

  Zimní vyjížďka do lesů na Loučeni

  Tak tohle byla opravdová premiéra. Na kolo jsem vždy vlezl maximálně při 13 stupních a více. Jenže o víkendu napadlo trochu sněhu a mě to lákalo zkusit si zajezdit na kole v lese… Bez potřebné zimní výbavy Už dlouho jsem chtěl na kolo v zimě, ale vždy jsem řešil, že nemám potřebnou výbavu – zateplené

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..