|  |  | 

Cestování Výlety

Bez cestovního pojištění výlet do zahraničí neriskujte

Začíná jaro a s ním i čas dovolených nebo kratších výletů do zahraničí. Stejně jako v zimě, kdy vyrážíte na lyžovačku je dobré se i pro tyto výlety a dovolené pojistit. Pojištění na cesty do zahraničí vám může ušetřit nemalé výdaje, které byste byli nuceni hradit se svého, pokud dojde k nepříjemné životní události právě za hranicemi naši vlasti.

Bez nutnosti navštívit pojišťovnu

Odjíždíte zrovna zítra na dovolenou a teprve teď, když čtete tento článek jste si vzpomněli, že nemáte pro sebe a své blízké sjednáno pojištění? Před několika lety,

Poloostrov Kolokitha

Poloostrov Kolokitha

kdy internet by to byl v podstatě dost velký problém, zvlášť pokud by již všechny pobočky pojišťoven měli zavřeno.

Ale díky internetu se otevřely nové možnosti, takže si můžete nyní sjednat cestovní pojištění online z pohodlí vašeho domova. Že je to snadné se přesvědčíte ihned při vyplňování formuláře. A že je to téměř nutné? Podívejte se schválně na web idnes, který píše o cestovním pojištění, které český národ ještě stále podceňuje.

Zatím jsme si nepopsali výhody cestovního pojištění uzavřeného online. První je zcela jasná a evidentní. Nemusíte nikam chodit a vše vyřešíte u svého počítače. Druhá, podle mě ještě důležitější výhoda je ta, že pojištění můžete uzavřít klidně den před objezdem, začne platit hned na druhý den, takže i když už máte sbaleno a najednou zjistíte, že jste se zapomněli pojistit nic se neděje. Dejte tomu 10 minut u internetu a ráno vyjedete na cestu již plně pojištění.

Než uzavřete smlouvu informujte se

Mnoho lidí má strach uzavřít online pojištění, protože má dotazy a bojí se, že jim nikdo neodpoví, jelikož online poradci zpravidla nejsou. Dotazy k cestovnímu pojištění jsou však časté a proto ty nejčastější najdete na stránkách pojišťovny, kde jsou uvedeny včetně odpovědí. Pokud by vás i přesto zajímalo něco, co na stránkách pojišťovny nenajdete zpravidla funguje non-stop telefonní linka, kde si můžete zavolat a potřebné informace zjistit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZávěrem dodám, že cestovat bez pojištění je docela hazard a to i když jen hodláte strávit celý týden povalováním se u moře a relaxací. Snadno se můžete spálit na slunci, nebo vám někdo vykrade hotelový pokoj. Cestou z pláže špatně šlápnete a vyvrtnete si kotník. Všechny tyto úrazy nebo nepříjemné události jsou v zahraničí velmi draze zpoplatněny, takže pokud nechcete, aby se vaše dovolená přeměnila v noční můru, kterou budete ještě léta splácet, tak je to správně cestovní pojištění správným základem pro pohodovou dovolenou, ať se stane cokoliv.

bez-cestovniho-pojisteni-vylet-do-zahranici-neriskujte

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem NEjel Zlínskou 50tku

  Jak jsem NEjel Zlínskou 50tku

  V tomto článku se chci „pochlubit“, jak jsem hrdinně odstoupil před začátkem závodu 🙂 Jde o závod horských kol, který se jezdí ve Zlíně a jmenuje se Zlínská 50. Závod jsme měli jet s Honzou, který jej jel a o dojmy ze závodu se podělí, až se mu bude chtít napsat článek. Registrujeme se na

 • Na kole Loučeň, Jabkenice, Seletice

  Na kole Loučeň, Jabkenice, Seletice

  Dnes bylo nádherně a tak jsem si udělal pár hodin čas, abych vyrazil na kolo. A i když jsem dal jen 50 km (trasa má jen 41 km, já jsem zabloudil a jel jsem jeden úsek znova, proto jsem najel více) bylo to nádherné a ve finále mě i bolí docela nody, byť jsem nastoupla

 • Na kole Milovice, Lysá, Nymburk

  Na kole Milovice, Lysá, Nymburk

  Minulou sobotu jsem si dal moc hezkou trasu na kole, kterou jsem si dopředu naplánoval přes mapy a pak jsem se řídil podle mobilu, který jsem sebou měl. Seznámím vás trochu s touto trasou, byť sám jsem vynechal spoustu věcí – míst, kam v se můžete podívat. Jde o cca 60 km, které jsem si

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..