|  | 

Domov

Byt jako nový a téměř zadarmo

Taky si často říkáte, že kamarád či kamarádka má krásný byt, a že vy byste chtěli taky takový? A hned další myšlenka směřuje k penězům typu – ale kde na to vzít peníze? Ovšem pěkný nábytek a celkově moderní byt nemusí být vůbec drahý. Stačí jen trochu fantazie a vědět jak na to.

Kuchyň

Proč kupovat novou kuchyňskou linku, když ta vaše je pevná, a nové pokud nejsou udělané přímo od truhláře, tak moc nevydrží. Že má oděrky nebo snad upadané kličky? Pro šikovné ruce žádný problém! Stačí si pár kaček koupit samolepící tapetu podle vašich představ. Tapeta dokonale překryje všechny oděrky a škrábance, které se tam za pár let nastřádaly. Výhodou je například to, že máte na výběr z mnohem více druhů a odstínů, než vám dokáže často kterýkoliv výrobce kuchyní vůbec nabídnout. Nové kličky stačí navrtat vrtačkou a nikdo ani nepozná, že vaše „nová“ linka vlastně vůbec nová není. A vás přitom nová linka vyšla tak levně.  A co se židlemi?

Já osobně jsem si do bytu koupila nové židle a po pár měsících jsem litovala, že jsem ty staré, pevné a možné jen trochu hůř vypadající židle vyhodila. Nové židle se totiž začaly rychle celé kývat a jedna se dokonce rozpadla úplně. Proto doporučuji nechat si vaše staré židle, které bývají často ještě pořád pevné a jen si je velmi jednoduše upravit. Jedním z nejjednodušších způsobů je, dát přes židli prostěradlo, které se přes opěradlo sešije k sobě a dole se jen stáhne nějakou pěknou stuhou. Barvu samozřejmě sladíme s barvou kuchyně, aby se to se zbytkem nebilo. Potah se pak dá snadno zase sundat a vyprat.

Obývací pokoj

Máte starou sedací soupravu a nepříliš pěknou obývací stěnu, ale nechcete moc investovat? Se sedací soupravou se dá dělat také plno věcí a samotné přečalounění celé soupravy není až tak drahé, ale zde musíte myslet na stav vaší sedačky. Přece jen, sedací soupravy mají svoji omezenou životnost. A pokud máte starou a ne příliš krásnou obývací stěnu, tak Několik málo doplňků, aby váš byt vypadal takhle krásnězde i výměna staromódních dvířek za dvířka z mléčného skla dokáže udělat hodně. Pamatujte také, že nejvíce na oči působí detaily. Už čerstvě vymalovaný pokoj jasnými barvami udělá hodně, ale když si ještě nad sedačku pověsíte moderní obraz nebo nalepíte samolepící dekorace, pak každý kdo přijde do pokoje, první co vám řekne je, že to tam vypadá opravdu dobře.

Co je opravdu velmi pěkné a poslední dobou i moderní je kombinace světlé a hodně tmavé barvy. Například kombinace čokoládové na jedné stěně a vanilky na druhé vypadá úchvatně. Nesmíte ale zapomenout na velikost pokoje, a také kolik světla v něm máte. Každopádně barvy dělají hodně a dá se pomocí nich i opticky měnit velikost pokoje. Dále se dá zapracovat na sladění celého pokoje do barvy. Například sladit malý koberec před sedací soupravou, polštářky a vázy s květinami není finančně náročné a přitom to velmi výrazně změní vzhled a dojem celého pokoje.

Dětský pokojík

Při přestavbě dětského pokoje je asi nejdůležitější, aby se v něm vaše dítě cítilo dobře. Proto by bylo dobré, kdybyste zapojili právě děti při rekonstrukci jejich pokoje. Vymalujte jim stěny pěknou barvou a ať si tam vaše ratolesti otisknou ruce, namalují obrázky nebo nalepí pohádkové samolepící obrázky. A pokud se vám nechce malovat zdi, pěkné dětské tapety také nejsou drahé. Na okna se hodí nové dětské závěsy a postele se dají zdrsnit „šmirglem“ a nabarvit tak jak se vám líbí.

byt-jako-novy-a-temer-zadarmo

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Uživatelská recenze Cyklotrenažéru Insportline S800i

  Uživatelská recenze Cyklotrenažéru Insportline S800i

  Pokud čtete články o tom, jak hubnu, tak jistě víte, že jsem v první vlně Covidu přibral docela hodně a pak, když jsem chodil do práce jsem se snažil zhubnout rychlou chůzí, cvičením a změnou stravy. To se mi i dařilo a náhle jsem opět doma na Home office bez možnosti chodit své 4 kilometry pěšky,

 • Jak jsem dělal květináč z kmene stromu

  Jak jsem dělal květináč z kmene stromu

  Ani nevím, jak na to přišla řeč, že by bylo hezké, pokud bychom na zahradě měli vydlabaný kmen, v něm hlínu a květiny – zkrátka takový přírodní květináč. Byť manuálně zručný moc nejsem, rozhodl jsem se, že do toho půjdu. Jak se dlabe takový kmen? První moje otázka byla, jak vlastně takový kmen vydlabat. Nikdy

 • Jak jsem se stal tátou 6. díl

  Jak jsem se stal tátou 6. díl

  Naposled jsem psal, když měla Josefína rok a půl. Nyní už má dva roky a měsíc a tak je čas na další článek. Opět se posunula ve vývoji, takže je s ní stále větší sranda. Táta v práci, v Praze Tohle už umí říct, byť trochu zkomoleně. Když říká, že táta pracuje umí to i

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..