|  | 

Domov

Byt jako nový a téměř zadarmo

Taky si často říkáte, že kamarád či kamarádka má krásný byt, a že vy byste chtěli taky takový? A hned další myšlenka směřuje k penězům typu – ale kde na to vzít peníze? Ovšem pěkný nábytek a celkově moderní byt nemusí být vůbec drahý. Stačí jen trochu fantazie a vědět jak na to.

Kuchyň

Proč kupovat novou kuchyňskou linku, když ta vaše je pevná, a nové pokud nejsou udělané přímo od truhláře, tak moc nevydrží. Že má oděrky nebo snad upadané kličky? Pro šikovné ruce žádný problém! Stačí si pár kaček koupit samolepící tapetu podle vašich představ. Tapeta dokonale překryje všechny oděrky a škrábance, které se tam za pár let nastřádaly. Výhodou je například to, že máte na výběr z mnohem více druhů a odstínů, než vám dokáže často kterýkoliv výrobce kuchyní vůbec nabídnout. Nové kličky stačí navrtat vrtačkou a nikdo ani nepozná, že vaše „nová“ linka vlastně vůbec nová není. A vás přitom nová linka vyšla tak levně.  A co se židlemi?

Já osobně jsem si do bytu koupila nové židle a po pár měsících jsem litovala, že jsem ty staré, pevné a možné jen trochu hůř vypadající židle vyhodila. Nové židle se totiž začaly rychle celé kývat a jedna se dokonce rozpadla úplně. Proto doporučuji nechat si vaše staré židle, které bývají často ještě pořád pevné a jen si je velmi jednoduše upravit. Jedním z nejjednodušších způsobů je, dát přes židli prostěradlo, které se přes opěradlo sešije k sobě a dole se jen stáhne nějakou pěknou stuhou. Barvu samozřejmě sladíme s barvou kuchyně, aby se to se zbytkem nebilo. Potah se pak dá snadno zase sundat a vyprat.

Obývací pokoj

Máte starou sedací soupravu a nepříliš pěknou obývací stěnu, ale nechcete moc investovat? Se sedací soupravou se dá dělat také plno věcí a samotné přečalounění celé soupravy není až tak drahé, ale zde musíte myslet na stav vaší sedačky. Přece jen, sedací soupravy mají svoji omezenou životnost. A pokud máte starou a ne příliš krásnou obývací stěnu, tak Několik málo doplňků, aby váš byt vypadal takhle krásnězde i výměna staromódních dvířek za dvířka z mléčného skla dokáže udělat hodně. Pamatujte také, že nejvíce na oči působí detaily. Už čerstvě vymalovaný pokoj jasnými barvami udělá hodně, ale když si ještě nad sedačku pověsíte moderní obraz nebo nalepíte samolepící dekorace, pak každý kdo přijde do pokoje, první co vám řekne je, že to tam vypadá opravdu dobře.

Co je opravdu velmi pěkné a poslední dobou i moderní je kombinace světlé a hodně tmavé barvy. Například kombinace čokoládové na jedné stěně a vanilky na druhé vypadá úchvatně. Nesmíte ale zapomenout na velikost pokoje, a také kolik světla v něm máte. Každopádně barvy dělají hodně a dá se pomocí nich i opticky měnit velikost pokoje. Dále se dá zapracovat na sladění celého pokoje do barvy. Například sladit malý koberec před sedací soupravou, polštářky a vázy s květinami není finančně náročné a přitom to velmi výrazně změní vzhled a dojem celého pokoje.

Dětský pokojík

Při přestavbě dětského pokoje je asi nejdůležitější, aby se v něm vaše dítě cítilo dobře. Proto by bylo dobré, kdybyste zapojili právě děti při rekonstrukci jejich pokoje. Vymalujte jim stěny pěknou barvou a ať si tam vaše ratolesti otisknou ruce, namalují obrázky nebo nalepí pohádkové samolepící obrázky. A pokud se vám nechce malovat zdi, pěkné dětské tapety také nejsou drahé. Na okna se hodí nové dětské závěsy a postele se dají zdrsnit „šmirglem“ a nabarvit tak jak se vám líbí.

byt-jako-novy-a-temer-zadarmo

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Proč byl pro mě rok 2017 úspěšný?

  Proč byl pro mě rok 2017 úspěšný?

  Pro někoho byl loňský rok úspěšný, pro někoho méně. Když jsem se nad tím zamyslel, musím říct, že rok 2017 byl z mého pohledu přímo skvělý. O několika bodech bych se velmi rád zmínil. Drželo se nás pevné zdraví Málo lidí si uvědomuje, že se jejich každodenní život, tak, jak ho znají, může obrátit ze dne

 • Sehnat kominíka není legrace

  Sehnat kominíka není legrace

  Chtěl jsem zařídit kominíka na běžnou kontrolu komína, takovou tu, co by se měla dělat každý rok. Myslím, že se to jmenuje revize spalinových cest, ale jistý si nejsem.  Protože jsme ji zatím nedělali obeslal jsem emailem asi 6 kominíků s tím, že mě zajímá přibližná cena a zda by bylo možné domluvit se na

 • Jak jsme stavěli plot z betonových desek

  Jak jsme stavěli plot z betonových desek

  Mám zabetonované sloupky z trubek na lešení po třech stranách pozemku. Budu mezi ně dávat dřevo, ale to není předmětem tohoto článku. Důležité je, co budu dávat na čelo pozemku k silnici. Dlouho jsem rozmýšlel co to bude, až nakonec vyhráli betonové desky. Imitace kámen, barva pískovec, tvarované oboustranně, sloupky hladké. Délka jedné desky je

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.