|  | 

Společnost

Češi do toho!

Dnešní článek berte jako názor hokejového fandy. Nechci nikoho poučovat a ze své pozice laika vlastně ani nemohu a už vůbec ne říkat, jak by se hokej měl hrát, protože od toho je zde trenér a jeho asistenti  a nám jako fandům přísluší fandit a bavit se hokejem. A to vlastně také dělám, protože k tomuto článku mě inspirovalo to, že mě prostě hokej baví.

 

Skvělý český tým, sem tam mouchy

Na každé Mistrovství světa v ledním hokeji se těším jako malé dítě. sleduji i extraligu, ale reprezentace je něco úplně jiného. sleduji také české hvězdy v NHL a KHL, tak si před šampionátem potajnu tipuju koho asi trenér osloví, kdo pojede a na kdo s kým asi bude hrát.

Velmi mě těší přítomnost Jaromíra Jágra, který s přestupem do Floridy Panthers opět nabral formu a i když několik fanoušků nebylo jednoznačně pro účast nejlepšího českého hokejisty myslím, že Jarda jasně ukázal všem že i ve svém věku jasně patří k na mistrovství světa.

Vůbec jsem příjemně překvapený výkonem celého týmu a především jeho bojovností a chutí hrát až do úplného konce i za nepříznivého stavu. Tým je to bezesporu silný jak fyzicky, tak po psychické stránce, vždyť také kromě Dominika Simona mají všichni hráči už nějakou tu účast na světovém šampionátu na svém kontě.

Kanada byla lepší

17383 diváků sledovalo zápas na stadionu a dalších 2 miliony u televizních obrazovek. rozhodně bylo na co se dívat. Upřímně musím říct, že kanadský výběr hraje hokej, který se musí líbit každému, nejen kanadským fanouškům. To, jak rychle a přesně si předávají puky, jejich produktivita, rychlost bruslení je prostě úžasná. Která placka bude naše?My jsme byli ve všech ohledech trochu horší než Kanada, která vyhrála zaslouženě. Z pohledu laika si myslím, že především v útočném pásmu se hra odehrávala zejména u mantinelů, což není moc místo odkud by padaly góly a také v obraně jsem drželi puk moc dlouho. Někdy možná i zbytečné fauly za které jsme byli potrestáni.

Neudrželi jsme stav 2:2 do konce třetiny, což pokud by se stalo mohl by západ vypadat jinak, ale na kdyby se nehraje. Včera jsem prohráli, ale dojem z výkonu našich hokejistů je parádní.  co všechno by se mělo zlepšit slyšíme od trenérů i samotných hráčů a také od komentátorů a moderátorů ve studiu MS, takže to opakovat nebudu. Za sebe můžu říct, že Pavelec, který posledních několik dnů nabral v NHL formu je pro mě větší jistota než Saša Salák, kterému se dle mého moc nedařilo.  Ono je to i hrou obrany, která mu moc nepomohla, ale chyběli mi tam takové ty Wow zákroky.

Atmosféra

Nebylo pochyb o tom, že každý český zápas bude vyprodaný. Bylo to jasné dávno předtím, že se během 2 hodin rozprodali všechny vstupenky na české zápasy. Atmosféra v hale je prostě skvělá a oceňuji především to, že se diváci dokážou bavit i když prohráváme. Jasně, určitě to hodně mrzí, ale prostě vidět na vlastní oči české hráče z NHL je zážitek na který se nezapomíná a navíc hokejisté předvádějí dobré výkony, není to tragédie.

Jen první zápas mě trochu zaskočil v tom, že diváci začali fandit až třetí třetinu, ale dá se pochopit, že je zaskočili rychlé dva góly v naši síti. Jsem však nadšený z toho, že i na zápasy ostatních týmů nejen v pražské aréně je mimořádný zájem a skvělá atmosféra. Češi jsou hokejový národ každým coulem a je vidět, že Mistrovství světa je pro naši malou republiku velkou událostí.

Mužstvu věřím

Pokud by se mě někdo zeptal na umístění českého národního týmu na letošním domácím mistrovství asi bych si tipl, že to nějaká placka bude, ale barvu kovu si tipnout neumí. Mužstvu věřím a myslím, že se letos dostaneme hodně daleko. Dokonce bych byl tak pozitivní, že bych si uměl představit, že porazíme – přetlačíme i Kanadu, pokud bychom s nimi hráli další západ, protože každý zápas je jiný. Ale na to si budeme muset ještě počkat. Momentálně nás čekají další zápasy ve skupině s týmem Francie, Rakouska a Německa. Tyto zápasy bychom měli zvládnout dobře a o výsledek se nebojím, i když v hokeji je možné všechno a vyložené slabého protivníka již na Mistrovství světa již také není.

cesi-do-toho

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem se stal tátou 5. díl

  Jak jsem se stal tátou 5. díl

  Naše Josefína minulý měsíc oslavila rok a půl svého života. V posledním čtvrtém dílu jsem psal o tom, že už chodí okolo věcí. To už dáno není pravda, takže pojďme na novinky, být tátou je čím dál náročnější. Lítá jak neřízená střela Naše dcera prosím nechodí, ta přímo lítá, jak blázen. Také se často děje,

 • Jak jsem se stal tátou 4. díl

  Jak jsem se stal tátou 4. díl

  Poslední třetí díl jsem psal před 4 měsíci. to není ani možné, jak ten čas letí, skoro bych se hádal, že to budou tak 2 měsíce, co jsem psal poslední. Josefína má aktuálně již rok a měsíc a mnohé se změnilo. Skoro chodí Je to pár dnů, kdy začala chodit okolo věcí jako je postel,

 • Jak jsem se stal tátou 3. díl

  Jak jsem se stal tátou 3. díl

  už ani nevím, kde jsem skončil naposled, tak jsem si musel přečíst předchozí díl a zjistil jsem, že měla Josefína 5,5 kg a 63 cm v době psaní příspěvku. Teď, cca 1 měsíc do svých ročních narozenin má přes 8 kg a cca 75 cm. Roste zkrátka jako z vody. Co umí nového? Je toho

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..