|  | 

Společnost

Češi do toho!

Dnešní článek berte jako názor hokejového fandy. Nechci nikoho poučovat a ze své pozice laika vlastně ani nemohu a už vůbec ne říkat, jak by se hokej měl hrát, protože od toho je zde trenér a jeho asistenti  a nám jako fandům přísluší fandit a bavit se hokejem. A to vlastně také dělám, protože k tomuto článku mě inspirovalo to, že mě prostě hokej baví.

 

Skvělý český tým, sem tam mouchy

Na každé Mistrovství světa v ledním hokeji se těším jako malé dítě. sleduji i extraligu, ale reprezentace je něco úplně jiného. sleduji také české hvězdy v NHL a KHL, tak si před šampionátem potajnu tipuju koho asi trenér osloví, kdo pojede a na kdo s kým asi bude hrát.

Velmi mě těší přítomnost Jaromíra Jágra, který s přestupem do Floridy Panthers opět nabral formu a i když několik fanoušků nebylo jednoznačně pro účast nejlepšího českého hokejisty myslím, že Jarda jasně ukázal všem že i ve svém věku jasně patří k na mistrovství světa.

Vůbec jsem příjemně překvapený výkonem celého týmu a především jeho bojovností a chutí hrát až do úplného konce i za nepříznivého stavu. Tým je to bezesporu silný jak fyzicky, tak po psychické stránce, vždyť také kromě Dominika Simona mají všichni hráči už nějakou tu účast na světovém šampionátu na svém kontě.

Kanada byla lepší

17383 diváků sledovalo zápas na stadionu a dalších 2 miliony u televizních obrazovek. rozhodně bylo na co se dívat. Upřímně musím říct, že kanadský výběr hraje hokej, který se musí líbit každému, nejen kanadským fanouškům. To, jak rychle a přesně si předávají puky, jejich produktivita, rychlost bruslení je prostě úžasná. Která placka bude naše?My jsme byli ve všech ohledech trochu horší než Kanada, která vyhrála zaslouženě. Z pohledu laika si myslím, že především v útočném pásmu se hra odehrávala zejména u mantinelů, což není moc místo odkud by padaly góly a také v obraně jsem drželi puk moc dlouho. Někdy možná i zbytečné fauly za které jsme byli potrestáni.

Neudrželi jsme stav 2:2 do konce třetiny, což pokud by se stalo mohl by západ vypadat jinak, ale na kdyby se nehraje. Včera jsem prohráli, ale dojem z výkonu našich hokejistů je parádní.  co všechno by se mělo zlepšit slyšíme od trenérů i samotných hráčů a také od komentátorů a moderátorů ve studiu MS, takže to opakovat nebudu. Za sebe můžu říct, že Pavelec, který posledních několik dnů nabral v NHL formu je pro mě větší jistota než Saša Salák, kterému se dle mého moc nedařilo.  Ono je to i hrou obrany, která mu moc nepomohla, ale chyběli mi tam takové ty Wow zákroky.

Atmosféra

Nebylo pochyb o tom, že každý český zápas bude vyprodaný. Bylo to jasné dávno předtím, že se během 2 hodin rozprodali všechny vstupenky na české zápasy. Atmosféra v hale je prostě skvělá a oceňuji především to, že se diváci dokážou bavit i když prohráváme. Jasně, určitě to hodně mrzí, ale prostě vidět na vlastní oči české hráče z NHL je zážitek na který se nezapomíná a navíc hokejisté předvádějí dobré výkony, není to tragédie.

Jen první zápas mě trochu zaskočil v tom, že diváci začali fandit až třetí třetinu, ale dá se pochopit, že je zaskočili rychlé dva góly v naši síti. Jsem však nadšený z toho, že i na zápasy ostatních týmů nejen v pražské aréně je mimořádný zájem a skvělá atmosféra. Češi jsou hokejový národ každým coulem a je vidět, že Mistrovství světa je pro naši malou republiku velkou událostí.

Mužstvu věřím

Pokud by se mě někdo zeptal na umístění českého národního týmu na letošním domácím mistrovství asi bych si tipl, že to nějaká placka bude, ale barvu kovu si tipnout neumí. Mužstvu věřím a myslím, že se letos dostaneme hodně daleko. Dokonce bych byl tak pozitivní, že bych si uměl představit, že porazíme – přetlačíme i Kanadu, pokud bychom s nimi hráli další západ, protože každý zápas je jiný. Ale na to si budeme muset ještě počkat. Momentálně nás čekají další zápasy ve skupině s týmem Francie, Rakouska a Německa. Tyto zápasy bychom měli zvládnout dobře a o výsledek se nebojím, i když v hokeji je možné všechno a vyložené slabého protivníka již na Mistrovství světa již také není.

cesi-do-toho

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Recenze Fear House Praha – vyděsí vás hlavně cena

  Recenze Fear House Praha – vyděsí vás hlavně cena

  Rád se bojím, jsem milovníkem hororů, a tak, když jsem se dověděl o Domu hrůzy v Praze bylo jasné, že jej musím navštívit. Samozřejmě jsem se bál jít sám, tak jsem vzal kamaráda. Abych nekazil překvapení všem, kdo by se do Fear Housu chtěli vydat, nebudu popisovat, co vás čeká v detailech, ale spíše popíši atmosféru a

 • Gran Turismo Sport – závodění má v krvi

  Gran Turismo Sport – závodění má v krvi

  Na úvod recenze musím říct, že nejsem fanatik do závodění, nemám volant, ani křeslo ani VR brýle – neříkám, že by mě takový zážitek nelákal, bylo by to jistě něco jiného, nového, ale zkrátka mám v ruce klasický gamepad místo volantu. K úvodnímu slovu ještě doplním, že porovnávat budu s poslední verzí, kterou jsem hrál

 • NHL 18 – zase o kousek reálnější simulace hokeje

  NHL 18 – zase o kousek reálnější simulace hokeje

  Dva roky jsem hrál NHL 16 na PS 4 a postupně jsem ji hrál méně a méně. Když v září vyšla NHL 18 a já si přečetl recenzi, zjistil jsem, že až na nový mód těch vylepšení mnoho není a v podstatě se téměř nic nezměnilo. Rozhodl jsem se tedy nekupovat. Půjčil jsem si však

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website