|  |  | 

Finance Uncategorized

Kam jsem investoval peníze ze Zonky?

Letošní finanční rok je fakt dost zvláštní. Už sec těším až v listopadu budu psát článek, protože na mých investicích nezůstala niť suchá a vůbec poprvé jsem i nějaké peníze ztratil, ale o tom až v roční rekapitulaci. V tomto článku bych se rád zaměřil na to, jak jsem rozdělil 65 tisíc ze Zonky, které ukončuje investovat do půjček, aniž by bylo nutné využívat službu Rentiér. to jsem ale rezolutně odmítl a peníze na druhý den vybral i když jsem si tím snížil celkový zisk z půjček asi o 1200 Kč. A kam jsem tedy investoval?

Vrátil jsem se na Proplať.to

Dal jsem si rok pauzu. O důvodech, proč jsem peníze z Proplať.to stáhl jsem psal ve svém článku zde. Nyní, byť je platforma stejně nedokonalá jsem se tam vrátil s tím, že mám plně nastaven investiční automat a vlastně tam ani moc nechodím. Poslal jsem tam 10 tisíc + 20 tisíc ze Zonky. Všechny peníze jsou už investovány, průměrný úrok okolo 9%, tak uvidíme. Tím, že jsou to všechno půjčky okolo 3 max. 6 měsíců mělo by to být rychlo – obrátkové a peníze se rychle zhodnocovat. Pořád mám proti platformě hroznou řadu výhrad jako třeba tu, že když chcete v nějaké půjčce najít svou investici musíte si pamatovat své investorské Id a nejlépe pomocí CRLF + F si své ID vyhledat – tak tohle mi příjde vyložené trapné, ale jak říkám, že se k platformě chovám jinak a nepřetahuji se s investory, to jsem nechal na automatu a zajímá mě jen zisk. Nezaplacené faktury budou určitě pořád, ale tím, že to nebudu nějak řešit mi to nebude až tolik vadit.

Comeback na Mintos

Mintos byl minulý rok dost špatný, hodně půjček bylo po splatnosti a vymáhalo se a proto jsem tam všechny investice zastavil a postupně peníze vybíral. Něco končilo na Zonky, něco v Bitcoin, neutratil jsem vůbec nic. Nyní však všechny dluhy byly uhrazeny a tak jsem cca 14 tisíc Kč poslal do Mintos zpět a reaktivoval investiční automaty. Zdá se, že jsem asi trochu zpanikařil, většina investorů z Mintos své peníze stahovala a já jsem si fakt nebyl jistý jeho pokračováním takže jsem začal stahovat také. Ale nyní jsem zpět a uvidíme do budoucna.

Zkouším Fingood

Zbývající část, tedy 30 tisíc jsem rozdělil do projektů na Fingood. Musím říct, že tohle byla trochu střela naslepo, protože jsem o tom jen slyšel a aniž bych se díval na nějaké recenze, tak jsem prostě investoval. Rozdělil jsem peníze do 3 projektů a jsem moc zvědav, zda jsem neudělal životní chybu, ale věřím že ne. Všechny úvěry jsou zajištěny zpravidla nemovitostí, výnos okolo 8% a výplata výnosů každý měsíc. Což mi upřímně moc nesedí, protože to nudu muset zase někde evidovat bokem, abych následně mohl reinvestovat, což zde je trošku jinak než jak je člověk zvyklý – neinvestujete ale dáváte přísliby a až jakmile je částka téměř vybrána přijde vám příkaz k úhradě příslibu. No zkrátka a dobře je to takový hokus pokus a jsem moc zvědav, zda skončí dobře, nebo se mi pracně spořené peníze na Zonky za 4 roky rozkutálí. Samostatný článek o Fingood chystám až se trochu rozkoukám 🙂

Takže tak přátelé jsem rozdělil 65 tisíc, které jsem vybral během jednoho dne ze Zonky. Diverzifikace snad proběhla dobře, různé služby, různé odvětví, rozdílné formy financování i jištění. Letošní rok je doslova převratem v mých klidných finančních vodách. Je to na jednu stranu vzrušující a zajímavé, na druhou stranu trochu obavy z toho, jak to bude do budoucna, ale ono to nějak bude a aspoň to konečně bude zajímavé.

do-ceho-jsem-investoval-penize-ze-zonky

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

2 Comments

  1. Lucinella

    Ahoj datle, kdy chystas své listopadové zhodnocení?

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..