|  |  | 

Finance Uncategorized

DRFG – Nemovitostní fondy s výnosem 4,4%

V ročním přehledu, který jsem letos poprvé publikoval přímo 1.1. 2019 jsem slíbil, že napíši článek o tom, jak investuji peníze do nemovitostních fondů. V článku bych rád shrnul co mě k tomu vedlo a proč jsem si vybral zrovna nemovitostní fondy, jaké očekávám výsledky i případná rizika. Takže se hezky posaďte – ale asi už sedíte, takže nic, jdeme na to.

Nemovitostní vs smíšené fondy

Dovolím si skoro bulvární hlášku, když řeknu, že Fondy hýbou Českem. Ale něco na tom bude. Před nedávnem jsem viděl rozhovor na seznamu s nějakou paní co má na starost retail klientelu v ČS a ta tvrdila, že skutečně kolektivní investování do podílových fondů je nejčastější investicí, kterou nyní klienti provádějí.

Fondů je celá řada, nabízejí je banky i různé společnosti. Většinou jde o podílové smíšené fondy, kdy fond obsahuje od každého investičního nástroje – instrumentu něco. Vše je v nějakém poměru, který mění správce fondu v závislosti na situaci na trhu. Takový fond většinou obsahuje akcie, dluhopisy, komodity jako např zlato, nějaké nemovitosti a podobně. Co fond obsahuje musí poskytoval ze zákona uvádět i včetně procent podílu, takže si to u každého fondu můžete přečíst.

Já však investuji výlučně jen do fondu, který vlastní jen nemovitosti. Jsou to malá nákupní centra s obchody jako OK elektro, Jisk, bambule a podobně. Tento fond existuje poměrně dlouho a loni se mi podařilo získat pro své klienty růst 4,4% jejich úspor.

Proč do nemovitostního fondu?

Jelikož se domnívám, a myslí si to i mnoho ekonomů, že pokud dojde k ochlazení trhu a i pokud by se propadly akcie a podobně, tak se může stát, že u smíšených fondu nastane poměrně velký propad a ač se správce fondu samozřejmě bude snažit korigovat ztrátu může dojít k poměrně znatelnému poklesu. což pokud investujete na delší dobu, což bych doporučoval nevadí, ale přesto…

U nemovitostí, zvláště nákupních center, která jsou již léty prověřená je celkem jisté, že byť může dojít k poklesu nakupujících, že se zavřelo celé centrum není moc pravděpodobné. Fond má peníze z nájemců, kteří platí kromě nájmu i část tržeb, takže vidí do účetnictví všech firem, které tam má v nájmu, takže by případné krachující obchody asi odhalili včas. A nebojím se ani toho, že by nějak klesla cena nemovitostí, protože to by byla v podstatě dobrá zpráva. DRFG Fond by mohl nakoupit další centra za lepší peníze, což by nikomu nevadilo.

Je to taková jistota, která není závislá na trhu a pravidelný výnos lze očekávat nad 4%. Vím, že to není závratná suma, ale tento fond je dle mého názoru strašně konzervativní a z tohoto pohledu je poměrně malá šance na ztrátu peněz. ale jako u každé investice i toto riziko zde je. To se musí přiznat.

Od pětistovky

Další příjemnou věcí je, že investor nemusí vložit své peníze jednorázově, ale lze „spořit“ a posílat si měsíčně peníze. Využil jsem té možnosti a posílám nejmenší možnou splátku, což je 500 Kč. Můžete si zvolit, na kolik let chcete investovat, zvolil jsem 10. V průběhu můžete skončit a peníze vybrat, ale je potřeba počítat s tím, že výplata na účet se může pozdržet až třeba na 40 dnů.

Své investice můžete sledovat na portálu, kde dostanete přístup. Ten je upřímně hóódně zastaralý a kromě možnosti „koukat“ nemáte prakticky nic, co byste na portálu mohli udělat. To ale nevadí, důležité je, že tam vidíte peníze, které jste si do fondu poslali, vidíte tam nákupy fondů za tyto peníze a výdělek, kolik vám fondy vydělaly. A také poplatky, jejich přesnou výši v procentech si nepamatuji ale ze zaslaných 500 Kč je to 11,5, tak si to spočítejte 🙂

Není třeba hnout prstem

Nemovitostní fond je pro takové jako já, kdo má málo času, chce zhodnotit své peníze nad úroveň inflace a baví ho sledovat, jak jeho konto každý měsíc roste. Domnívám se, že tento nemovitostní DRFG fond je vhodný pro začátečníky nebo i pro lidi, kteří chtějí uložit své peníze jinam než na spořící účet, který sice nenese téměř žádné riziko ztráty peněz, ale také na druhou stranu téměř nic nevynáší.

Ještě jednou upozorním, že i tento nemovitostní, byť konzervativní fond je potenciálním investičním rizikem, pokud se do něj rozhodnete investovat a můžete ztratit část nebo celou svou investici.

Pokud byste rádi do nemovitostního fondu chtěli investovat ať už formou měsíčních splátek nebo jednorázově ozvěte se mi na email michalikdavid@gmail.com, rád vám uzavření smlouvy zprostředkuji.

Začal jsem investovat i do smíšených fondů, ale o tom až v dalším článku 🙂

drfg-nemovitostni-fondy-s-vynosem-44

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

 • Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Poslední celý den v Bangkoku jsme věnovali prohlídce chrámů. Chtěli jsme podle plánu navštívit kromě Wat Pho a Wat Arun i další chrámy a také královský palác, ale zkrátka by toho na jeden den bylo moc a myslím, že by nám to pak všechno splývalo dohromady. Královská palác mě mrzí docela, ale snad se ještě

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..