|  | 

Internet

Google to někdy s relevancí reklamy opravdu přehání

Ti z vás, kteří se alespoň trochu pohybují ve vodách internetu ví, jakým způsobem zobrazuje Google reklamy v závislosti na obsahu stránky. Jejich relevance bývá o mnoho větší, než třeba u konkurenčního Skliku. Je to dáno snad propracovanějším systémem, ale především větším výběrem, kterým reklamní jednotky Googlu disponují. Ale i tak se můžeme dočkat určitých absurdit, které si na nás tenhle strýček dokáže přichystat. Reklamní systém Googlu je nejpoužívanějším marketingovým nástrojem mezi uživateli. Hojně ho využívají jak inzerenti (Google Adwords), tak i blogeři (Google Adsense), kteří si rádi umístí kód reklamy na své stránky. Mezi bloggery patříme i my, na všech svých stránkách používáme výhradně reklamy od Googlu. Svého času jsme na jednom blogu zkoušeli i konkurenční Sklik, ale po čase jsme se zpět vrátili k osvědčenému Googlu.

Relevantnost reklam od Googlu někdy pokulhává

Jak už jsem psal výše, Google má tu výhodu, že má vždy dostatek (relevantních) reklam, které na vašich stránkách může umístit. Zjednodušeně to funguje tak, že si robot procházející vaši stránku „přečte“ její obsah, na jeho základě vybere nejrelevantnější reklamu. Znamená to, že v článku o nachlazení by se vám měla zobrazit reklama na léčivé přípravky a ne např. na koupi vysloužilého jaderného reaktoru od ČEZ. Dále samozřejmě zohledňuje i geografické údaje, snaží se (pokud má ty informace) nabídnout reklamu cílenou na okolí návštěvníka stránek. A v neposlední řadě i jazyk reklamy.

Google ru

Reklama určená pro rusky mluvící země

A tady jsme u jádra pudla. Možná je to dáno novotou těchto stránek, kdy Google ještě nemá pořádně ujasněno co jsou zač, ale už u dvou článků se začaly zobrazovat reklamy určené pro jiné státy. Konkrétně se jednalo o reklamy na Google Apps. V článku o právě probíhající olympiádě byla reklama psána Azbukou a v článku o naší plánované dovolené v Řecku ta samá reklama, ale tentokrát v řeckém písmu Alfabéta. V obou případech je jasné, že Google ovlivnilo pár místopisných názvů obsažených v článcích. Ale jelikož jsem Adsense na tyhle stránky nahodil teprve před pár dny, přičítám to spíše jen takovému tápání, které se časem ustálí.

Zobrazení reklamy v řečtině

Zobrazení reklamy v řečtině

Většinou je vše v pořádku

Ale nutno říct, že se jedná jen o vyjímky a většinou jsou reklamy od Googlu opravdu relevantní. Přesvědčit se o tom můžeme na ostatních našich stránkách, kde nás ta relevantnost místy až překvapuje. Je to dáno jak už jsem psal velkým portfoliem reklam, Google má tak z čeho vybírat. A pokud se stane, že na dané téma není v systému žádná reklama, teprve pak zobrazí reklamu, která s daným článkem nesouvisí. Ale ono je to mnohem složitější, povídání o celém mechanismu nasazování reklam by vydalo na celý článek.

Relevantní zobrazení reklamy

Relevantní zobrazení reklamy

 

 

google-to-nekdy-s-relevanci-reklamy-opravdu-prehani

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Mintos – půlroční zkušenost

  Mintos – půlroční zkušenost

  Jsem zatím poměrně krátkým uživatelem platformy Mintos. Účet mám založen někdy od dubna 2016 a aktuálně jsem vložil pouhých 120 EUR, což je například částka, kterou jste v minulosti zaplatili v Rakousku pokud jste vjeli na dálnici bez dálniční známky. Výnos a garance Nyní se již dostanu k důvodům,  proč se mi platforma líbí. Pominuli

 • MP3levně.cz běží na Webarealu

  MP3levně.cz běží na Webarealu

  Když jsme před dvěma lety přemýšleli, s čím budeme mít eshop, přišel kamarád Honza s tím, že bychom mohli nakupovat a prodávat MP3 přehrávače, takové ty levné, že to bude moc fajn. A ono to skutečně moc fajn je, ale aby to nějak fungovalo museli jsme vymyslet na čem eshop mp3levně.cz poběží. Honza ani já nejsme programátoři,

 • Investorem na Zonky – díl první

  Investorem na Zonky – díl první

  V minulosti jste si mohli přečíst o tom, jak mi Zonky pomohl, když jsem stavěl dům a chyběly mi peníze, které banka nechtěla uvolnit. Článek jsem napsal tak pochvalně, že  jsem od jednoho čtenáře dostal vynadáno, že je to pěkně hloupě napsaný PR článek J Pán se docela spletl, nebyl to PR, byla to chvála na

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..