|  | 

Kultura

HABERA & TEAM “33” TOUR 2016, Zlín 20.5.2016

V pátek 20.5.2016 se konal na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně koncert Pala Habery a skupiny Team v rámci jejich česko-slovenského turné HABERA & TEAM “33” TOUR 2016. Lístky na tento koncert jsem měl zajištěny již hodně dopředu, jelikož se dalo předpokládat, že se brzy vyprodají. A taky že jo, zimák byl naplněn do posledního místa. Jelikož jsem člověk pohodlný, koupil jsem lístky na sezení, přeci jen pohodlí je pohodlí, nemám rád tlačenice pod pódiem.

 

Začátek koncertu byl stanoven na 20:00, kdy začali hrát předskokani Lake Malawi, po nich v 20:45 jsme se dočkali Habery a spol. Úvodní píseň Óda dostala hned publikum do varu, což vydrželo prakticky celý koncert, který trval bez pěti minut celé dvě hodiny. Na koncertu zazněla většina hitů téhle slovenské skupiny, která se na hudební scéně pohybuje už 33 let.

Jelikož jsme seděli celkem daleko od pódia, ocenili jsme velkoplošné obrazovky rozmístěné nad scénou, které nám přibližovali dění na pódiu a i pohled do prvních řad pod scénou. Navíc bylo umístěno i molo do publika, takže diváci v prvních řadách měli Haberu přímo na dosah ruky. Nemá smysl tu hodnotit koncert jako takový, protože ten byl naprosto bez chyby a nikomu se snad nechtělo domů. Co však nebylo bez chyby, byla organizace zlínského koncertu, ta byla přímo tragická.

Organizoval to snad nějaký amatér

Jak už jsem psal výše, koncert začínal ve 20:00 hodin. Jelikož jsme měli menší skluz, dorazili jsme ke stadionu něco málo po 20. hodině. A jaké bylo naše překvapení, když se před oběma vchody na stadion tísnilo ještě několik stovek lidí. Co to je, oni snad ještě nepouští, nebo co? Po chvíli jsme se od spolučekajících dozvěděli, že organizátoři stopli pouštění těsně před začátkem vystoupení předskokanů. Po chvíli se sice dav začal pohybovat směrem dovnitř, ale tempo zběsilé nebylo. Asi po dvaceti minutách čekání jsem si všiml, že u západního vchodu je už prázdno. Nechápu, jedním vchodem pouští a druhým ne? Šel jsem se tedy zeptat, jestli nás pustí západním vchodem, ikdyž máme lístky na druhou stranu stadionu. Prý jo.

 

Řady po začátku koncertu ve Zlíně

Řady po začátku koncertu ve Zlíně

 

Tady mě čekalo další překvapení. Trhač lístků se ani neobtěžoval vstupenku zkontrolovat, jen natrhl čárový kód a běžte. Takže kdybych mu podal nějaký papír, který by byl vstupence podobný, tak bych snad taky prošel. Ale budiž, určitě budou podrobněji kontrolovat vstupenky až u samotných vstupů do sektorů. Jaký to omyl, uvnitř stadionu jsem neviděl snad ani jednoho pořadatele, který by dohlížel na to, že lidi zaujímají místa, které mají předplacené. Na to si stěžovali, resp. upozorňovali i lidi, kteří měli koupeny lístky přímo pod pódium. Ty byly dražší než lístky do druhé poloviny stání. Kdyby tušili, jak bude tenhle koncert „skvěle“ organizován, koupili by si lístky levnější. Zkrátka agentura se potřebovala napakovat a organizační věci ji byly u zádele. Potvrdili to tím, že po ukončení koncertu se neobtěžovali ani otevřít postranní východy a 8 tisíc fanoušků se v jednu chvíli tlačilo ven jen těmi dvěmi předními východy. Ani nechcu domyslet, co by se dělo, kdyby se při koncertu něco stalo. Snad další koncerty budou mít už profesionální organizaci, než ten zlínský. Takže když bych měl zhodnotit koncer, byl jsem nadšen, Haberovi nejde nic vytknout. Organizace ovšem neobstála.

Playlist zlínského koncertu

Zaznělo 22 písní včetně přídavků. Skladbu 8 jsem bohužel neidentifikoval, za co se tedy opravdu stydím.

 1. Óda (na tie cesty po tele)
 2. Prievan v peňaženke
 3. Lietam v tom tiež
 4. Namám čo stratit
 5. S tebou bez teba
 6. Pieseň pre nesmelých
 7. Slovník cudzích slov
 8. ???
 9. Viem co citíš
 10. Život je nuda
 11. Mám na teba chuť
 12. Severanka
 13. Kým ťa mám
 14. Boli sme raz milovaný
 15. Krátké lásky
 16. Nároční
 17. Ženská menom Panika
 18. Malá nočná búrka
 19. Je to vo hviezdach
 20. Držím ti miesto
 21. Jeden kabát, jedna koža, jedna tvár
 22. Reklama na ticho

 

habera-team-33-tour-2016-zlin-20-5-2016

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Exkluzivní rozhovor s autorkou knihy Oliver a já

  Exkluzivní rozhovor s autorkou knihy Oliver a já

  Jméno Karla Michalíková vám asi vůbec nic neřekne. Je však možné, že již brzy se bude objevovat na pultech knihkupců pravidelně. Karla nyní vydává svou první knihu s názvem Oliver a já, takže jsme ji na našem webu hned vyzpovídali. Knihu totiž financuje přes crowdfoundingový web Pointa.cz. Kniha je poměrně obsáhlá, přes 400 stránek a

 • 30 stříbrných – nečekaně zajímavý seriál

  30 stříbrných – nečekaně zajímavý seriál

  Kdo by byl řekl, že Evropské HBO natočí ve Španělské produkci docela dobrý seriál? Já bych si to rozhodně tipovat neodvážil, ale 30 stříbrných je zajímavým seriálem po všech stránkách, i když samozřejmě své vady na kráse má. Poklidné městečko s mnoha podivnostmi Pokusím se nastínit děj tohoto osmi dílného seriálu, který si nechal otevřený

 • Anthony Ryan – Volání vlka – návrat ke skvělému čtení

  Anthony Ryan – Volání vlka – návrat ke skvělému čtení

  Po trilogii Draconis Memoria, která mě moc nenadchla (recenze na první díl), jsem byl z Anthony Ryana trochu na rozpacích. Důvodem bylo to, že v každé z těch třech knih se zhruba do půlky skoro nic nedělo a spíše bylo vše takové pozvolné. Až samotné konce knih, posledních dejme tomu 150 stránek bylo vždy strhujících

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..