|  | 

Kultura

HABERA & TEAM “33” TOUR 2016, Zlín 20.5.2016

V pátek 20.5.2016 se konal na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně koncert Pala Habery a skupiny Team v rámci jejich česko-slovenského turné HABERA & TEAM “33” TOUR 2016. Lístky na tento koncert jsem měl zajištěny již hodně dopředu, jelikož se dalo předpokládat, že se brzy vyprodají. A taky že jo, zimák byl naplněn do posledního místa. Jelikož jsem člověk pohodlný, koupil jsem lístky na sezení, přeci jen pohodlí je pohodlí, nemám rád tlačenice pod pódiem.

 

Začátek koncertu byl stanoven na 20:00, kdy začali hrát předskokani Lake Malawi, po nich v 20:45 jsme se dočkali Habery a spol. Úvodní píseň Óda dostala hned publikum do varu, což vydrželo prakticky celý koncert, který trval bez pěti minut celé dvě hodiny. Na koncertu zazněla většina hitů téhle slovenské skupiny, která se na hudební scéně pohybuje už 33 let.

Jelikož jsme seděli celkem daleko od pódia, ocenili jsme velkoplošné obrazovky rozmístěné nad scénou, které nám přibližovali dění na pódiu a i pohled do prvních řad pod scénou. Navíc bylo umístěno i molo do publika, takže diváci v prvních řadách měli Haberu přímo na dosah ruky. Nemá smysl tu hodnotit koncert jako takový, protože ten byl naprosto bez chyby a nikomu se snad nechtělo domů. Co však nebylo bez chyby, byla organizace zlínského koncertu, ta byla přímo tragická.

Organizoval to snad nějaký amatér

Jak už jsem psal výše, koncert začínal ve 20:00 hodin. Jelikož jsme měli menší skluz, dorazili jsme ke stadionu něco málo po 20. hodině. A jaké bylo naše překvapení, když se před oběma vchody na stadion tísnilo ještě několik stovek lidí. Co to je, oni snad ještě nepouští, nebo co? Po chvíli jsme se od spolučekajících dozvěděli, že organizátoři stopli pouštění těsně před začátkem vystoupení předskokanů. Po chvíli se sice dav začal pohybovat směrem dovnitř, ale tempo zběsilé nebylo. Asi po dvaceti minutách čekání jsem si všiml, že u západního vchodu je už prázdno. Nechápu, jedním vchodem pouští a druhým ne? Šel jsem se tedy zeptat, jestli nás pustí západním vchodem, ikdyž máme lístky na druhou stranu stadionu. Prý jo.

 

Řady po začátku koncertu ve Zlíně

Řady po začátku koncertu ve Zlíně

 

Tady mě čekalo další překvapení. Trhač lístků se ani neobtěžoval vstupenku zkontrolovat, jen natrhl čárový kód a běžte. Takže kdybych mu podal nějaký papír, který by byl vstupence podobný, tak bych snad taky prošel. Ale budiž, určitě budou podrobněji kontrolovat vstupenky až u samotných vstupů do sektorů. Jaký to omyl, uvnitř stadionu jsem neviděl snad ani jednoho pořadatele, který by dohlížel na to, že lidi zaujímají místa, které mají předplacené. Na to si stěžovali, resp. upozorňovali i lidi, kteří měli koupeny lístky přímo pod pódium. Ty byly dražší než lístky do druhé poloviny stání. Kdyby tušili, jak bude tenhle koncert „skvěle“ organizován, koupili by si lístky levnější. Zkrátka agentura se potřebovala napakovat a organizační věci ji byly u zádele. Potvrdili to tím, že po ukončení koncertu se neobtěžovali ani otevřít postranní východy a 8 tisíc fanoušků se v jednu chvíli tlačilo ven jen těmi dvěmi předními východy. Ani nechcu domyslet, co by se dělo, kdyby se při koncertu něco stalo. Snad další koncerty budou mít už profesionální organizaci, než ten zlínský. Takže když bych měl zhodnotit koncer, byl jsem nadšen, Haberovi nejde nic vytknout. Organizace ovšem neobstála.

Playlist zlínského koncertu

Zaznělo 22 písní včetně přídavků. Skladbu 8 jsem bohužel neidentifikoval, za co se tedy opravdu stydím.

 1. Óda (na tie cesty po tele)
 2. Prievan v peňaženke
 3. Lietam v tom tiež
 4. Namám čo stratit
 5. S tebou bez teba
 6. Pieseň pre nesmelých
 7. Slovník cudzích slov
 8. ???
 9. Viem co citíš
 10. Život je nuda
 11. Mám na teba chuť
 12. Severanka
 13. Kým ťa mám
 14. Boli sme raz milovaný
 15. Krátké lásky
 16. Nároční
 17. Ženská menom Panika
 18. Malá nočná búrka
 19. Je to vo hviezdach
 20. Držím ti miesto
 21. Jeden kabát, jedna koža, jedna tvár
 22. Reklama na ticho

 

habera-team-33-tour-2016-zlin-20-5-2016

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Ve při – to mě dostalo

  Ve při – to mě dostalo

  Nejsem příznivcem dramat. Připadají mi nudná. Ve při jsou jiní, je to taková tragikomedie nebo možná jen akční drama a něco, co mě dostalo fakt na kolena po dlouhé době. Tohle jsem si dal na dva večery, pak jsem seděl odbouraný a nebyl schopen ničeho. O čem to je Znáte mě, nechci prozrazovat příběh, takže

 • The Last of us – zombí post apo

  The Last of us – zombí post apo

  Internetem i seriálovou scénou nyní cloumá nový seriál vysílaný na HBO max na motivy hry se stejnojmenným názvem The Last of us. Já jsem hru hrál a hodně se mi líbila, dvojku jsem už však nehrál neboť jsem už neměl konzoli a nyní jsem byl tedy docela zvědavý na seriál. Ač normálně mám jen Netflix,

 • Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Poslední dobou mě produkce Netlixu moc nenadchla a na to, abych si platil Amazon, Walt Disney a HBO nemám, takže jsem zvláště závislý na tom, co na Netlixu vydají. Seriál Wednesday jsme měli s manželkou za tři dny shlédnutý, po dlouhé době fakt super seroš. Ne aby ses pousmála Opět to bude bez spojlerů, ale

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..