|  |  |  | 

Finance Jak jsem refinancoval hypotéku Seriály

Jak jsem refinancoval hypotéku díl druhý

Dnes jsem byl v Komerční bance, takže se mohu směle „pochlubit“ a sepsat druhý díl. Dopředu však avízuji, že se ve mě mísí pobavení z „Ní banky“, která je je opravdu dost komická. V prvním dílu jsem dostal od KB nabídku na refinancování na 3,09% a to se mi samozřejmě nelíbí

Změna pobočky proběhla bez komplikace

V minulém dílu, jsem řešil změnu pobočky, která se neobešla bez schválení ředitele. Pan ředitel byl hodný, souhlasil a já dnes podepsal oficiálně změnu pobočky z Kolína na pražskou pobočku, kterou není podstatné. Sláva, povedlo se

 

Nabídka 3,09 platí, ale jen pokud nemáte lepší

po podpisu změny pobočky přišla řeč na hypotéku a její fixaci úrokových sazeb na další období. Pán se mě ptal, zda jsem už nějakou nabídku dostal. Ano, dostal a nelíbí se mi, odpovídám na rovinu bez obalu. Pán mrkl do systému a souhlasně kývá hlavou. Hmm, 3,09 je teď aktuální úroková sazba, to víte stále nyní dochází k navyšování, takže taot sazba je to nejlepší co vám teď mohu nabídnout.

Opravdu? to je smutné, protože ve  Wustenrot, kde jsem byl před dvěma dny mi nabízejí 2,84 jako běžnou sazbu. Pán na to reagoval asi takto: Ano, to vám mohou nabídnout lepší sazbu, ale budete platit odhad 6 tisíc korun (ten budu mít mimochode za litr nebo grátis), budete platit za katastr další dva tisíce (ano budu a bude to celkem tisíců šest), tak si dobře spočítejte, zda se vám to vyplatí  Navíc některé banky mají speciální podmínky, které musíte splňovat a my nemáme žádné.

Na to jsem reagoval asi tak: Odhad mám grátis, podmínky jsou super, umí mi tři hypotéky sloužit do jedné a když mi nedáte lepší nabídku, tak to tam podepíšu, není problém.

Pán se zarazil a povídá: Hmm. hmm, mohu se vám podívat, zda by pro vás nešla vymyslet lepší sazba, existují výjimky, které musí ale schválit ředitel, je to podle vašeho obratu na účtu, jak je využíváte a dalších kritérií. No a podívejte, u vás by šlo 2,82, co vy na to?

Co já na to? V duchu jsem si myslel, že ten člověk by mohl rovnou do Národního, protože to hrál až přehrával a já takové lidi opravdu nemusím. Nicméně jsem musel říct, že to by bylo fajn. Další hypotéka dopadla stejně a poslední byla za 2,83%.

Bohužel takovou speciální sazbu musí schválit pan ředitel a případně ještě jeho nadřízený, takže se pan tak v úterý ozve, ale bude se maximálně snažit. Nyní bude zpracovávat poklady, aby je mohl zaslat nadřízenému, což tak prý dvě hodiny zabere. dost dobře nechápu, co je na tom ke zpracování? V moderní době bych si představoval a vím 100% že to není je představa, že stačí pouze kliknout a zaslat nadřízenému ke schválení. Veškeré podklady jsou již přece zadány v systému. No pán se dušoval, že se bude snažit, že je to jeho cílem, aby klienti měli nízkou úrokovou sazbu a že snad to projde.

Celé to však byla taková show, až se mi z toho dělalo zle. Skoro jsem mu chtěl říct, že na mě to fakt neplatí a především, že jeho nabídku vezmu, pošli ji do Wustenrotu, kde dají okamžitě protinávrh. Nicméně mě potěšilo, že šli z 3,09 dolů na 2,82%

 

Píšu do Wustenrotu

Nabídka sice ještě není schválená, ale schválně, tipněte si, jak to asi v KB dopadne? Pán mi bude s velkou pompou a slávou volat, že mám neskutečné štěstí, protože jeho nadřízený sazbu schválil a mám připravené dodatky k podpisu a doma můžu otevřít šáňo a slavit, jak jsem skvěle pořídil. A co mu řeknu já? Řeknu mu pravdu. Poslal jsem do Wunstenrotu vaši nabídku na 2,82% a oni mi obratem nabídli 2,74 bez jakéhokoliv dalšího schvalování nadřízeným a čekáním. A teď se pane ukažte. Myslím, že bankéře z „Ní banky“ přejde úsměv a jsem moc zvědavý, zda budou schopni dát protinávrh. I kdyby ne, tak 2,74% asi beru.

 

Další pokračování příště, až zase budu mít nějaké novinky. Každopádně návštěva KB mě opravdu pobavila. Nevím, zda jsou lidé tak hloupí a takové divadlo na ně zabírá, nebo zda si neumí ověřit úrokové sazby ii jinde nebo je jim to jedno. Nechci vypadat jako vychcaný člověk, ale proč bych měl platit zbytečně více, když vím, že jde cena srazit? Tak i tak budu platit měsíčně více než doposud a mým cílem je, aby navýšení bylo co nejmenší, což dává smysl ne?

 

 

jak-jsem-refinancoval-hypoteku-dil-druhy

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Robert T. Kiosaki – Bohatý táta, chudý táta

  Robert T. Kiosaki – Bohatý táta, chudý táta

  Když se mi dostala do rukou tato kniha neměl jsem o ni na první pohled valné mínění. Po přečtení lituji toho, že se mi ta kniha nedostala do rukou v 18 letech, kdy jsem měl ještě velkou šanci se svým finančním životem něco pořádného udělat. Dalo se říct, že mi otevřela oči, pozdě, leč přece.

 • Jak jsem refinancoval hypotéku díl pátý

  Jak jsem refinancoval hypotéku díl pátý

  V našem příběhu o refinancování hypotéky jsem se posunuli o kousek dá a tento díl popíše proběhlé kroky a aktuální stav. Předschválení hypotéky Refinancovat hypotéku u Hypoteční banky jsme chtěli již od dubna 2019. Hypo banka hypotéku předschválila na základě dokladů dodaných bance, které jsem popisoval v minulém dílu. Také jsme dostali informaci, že nám

 • Jak jsem refinancoval hypotéku díl čtvrtý

  Jak jsem refinancoval hypotéku díl čtvrtý

  Pokračujeme dál v našem seriálu refinancování běžící hypotéky u příležitosti konce fixace, která nám končí u první hypotéky v dubnu příštího roku. Tentokrát jsem již na základě emailu od hypotečního poradce připravil všechny dokumenty, které po mě chtěli a donesl ke kontrole. Hra na přetahovanou Poslední díl končil tím, že jsem se nakonec rozhodl pro

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.