|  |  | 

Finance Uncategorized

Jak jsem refinancoval podruhé

V roce 2010 jsem si vzal úvěr na 300 tisíc na auto. Autu jsem moc chtěl a i přes nevýhodný auto úvěr od GE Money bank, který činil 15,9% jsem na něj kývl.

Po dvou letech pravidelného placení jsem se rozhodl úvěr refinancovat při stejné délce splatnosti. Nakonec se mi to povedlo u Zuno banky za úrok 10,9%, což byl dost výrazný skok proti původnímu GE Money. O tomto refinancování jsem psal na našem bývalém webu webedition docela podrobný článek

Od konce roku 2012 jsem tedy začal platit u Zuno banky, kde jsem si sjednal produkt, který se nazývá Půjčka plus za 99 Kč měsíčně navíc, abych mohl půjčku kdykoliv bez sankcí splatit dříve. Za pojištění jsme platil 113 Kč měsíčně, takže celková výše splátky byla 5850 Kč, proti původní splátce, který byla 6500 Kč měsíčně.

Nabízel se Cetelem

nabídka přišla také od Cetelemu, který když zjistil že chci refinancovat snažil se nabídnout něco jako nejlepší nabídku na trhu. Když mi paní vykládala o podmínkách a poplatku za smlouvu 3 tisíc korun a předčasného doplacení s penále 1% jsem si řekl, že takhle skvělá nabídka je vhodná možná pro někoho, kdo se na trhu bankovních půjček moc neorientuje a s díky jsem odmítl.

Vtipná Raifka

Velmi vtipná byla Raiffensen bank, která na svém webu také nabízí refinancování. Podle jejich kalkulátoru mi nabídka vyšla asi na 4,5% úrokové sazby, což se zdálo být fantastické. Vyplnil jsem tedy několika stránkový formulář s osobními daty a údaji s tím, že do několika minut přijde nabídka. Skutečně přišla na necelých 17% s měsíční splátkou vyšší než byla aktuální. Měl jsem 3 dny na rozmyšlení. Když jsem nereagoval, tak mi volali z banky proč jsem se nerozhodl. Protože bych platil víc než aktuálně? Aha, tak to pak jo, ale kdybyste se rozmyslel tak se stavte na pobočce. No jasně stavím to víte že jo.

Další banky

Nedal jsem se a vyzkoušel jsem online formuláře dalších bank. Překvapila mě Air bank, která mi po vyhodnocení řekla, že mi nedokáže půjčku poskytnout. Equa banka pro mě zajímavá nebyla (úspora asi 100 Kč proti původní půjčce), mbank už vůbec ne a některé banky jsem i vynechal, například mou neoblíbenou ČSOB a poštovní spořitelnu. Nakonec jsem skončil s tím, že budu dál splácet u Zuna, kde mi i přes vysoký úrok přijde vše hrozně sympatické, přehledné a rychlé.

Zonky – půjčka lidem od lidí

Jenže čas letí a na trhu se vyskytla služba Zonky, půjčování si mezi lidmi. Nejprve jsem ji využil k dočasné asi měsíční půjčce na dostavení našeho domu, více jsem o tom psal loni, pak jsem se stal investorem, kde mám již 23 aktivních investic a nakonec mě napadlo, že bych vlastně Zuno půjčku mohl refinancovat přes Zonky.

Detail půjčky na Zonky.com

Na obrázku je moje původní půjčka na Zonky na stavbu domu, kterou jsem obratem zaplatil. I tento priínt screen slouží jako důkaz pochybovačům, kteří za každým pozitivním článkem vidí reklamu 🙂

Nejprve jsem volal do Zuna, zda mi dají lepší úrok, když se úrokové sazby sesunuly až na dno a novým klientům nabízejí 5,9%. Nedají, bohužel s mým stávajícím úvěrem se nedá nic dělat. Nabízejí mi novou půjčka a protože dobře splácím nechají mi i původní úrokovou sazbu. Aha, takže za dobré chování mi ani nedají slevu? Hmm děkuji nechci.

Obrátil jsem se na Zonky. Kromě hypotéky a tohoto hloupého úvěru nemám žádné splátky a vše co platím, tak včas bez prodlení, nemám rád, když mě někdo upomíná to se pak cítím trapně. V Zonky zareagovali skvěle. Kromě dvou dokladů pro ověření totožnosti a doložení výpisů z banky jsem nedokládal již nic dalšího a jen mi pak volali, zda jde o původní půjčku 300 tisíc korun, což jsem potvrdil. No a za dva dny mi přistála nabídka na refinancování za 5,9% krása. Pravda, ještě jsem platil Zonky 2900 za poskytnutí půjčky ale s tím jsem počítal. Takže jsem snížil dvou platbu z 5850 na necelých 5000 Kč. Při délce 34 měsíců, které musím ještě zaplatit je to hezká úspora peněz.

Tento článek není PR nebo reklama, jak by si mohl někdo po přečtení myslet. A protože i tak budou někteří méně přemýšlející lidé psát komentáře že jde o reklamu uvedu několik argumentů že tomu tak není.

 1. Půjčku na dům jsem skutečně měl, viz seriál Jak jsme chtěli hypotéku
 2. Půjčku u Zuna jsem měl viz článek na webu webedition, kde jsem refinancoval z GE money bank do Zuna a odtud následně do Zonky
 3. Půjčku, kterou jsem měl můžete stále na Zonky najít a sami se přesvědčit o tom, že tohle není PR

Komu tyto argumenty nestačí nechť si myslí mylně, že jde o reklamu nebo PR placený článek.  Těch na webu pár máme, ale Zonky se věřte nebo ne netýká ani jeden. Jsem investorem na Zonky a mám je rád a i přes některé vlastnosti, které nejsou optimální mohu napsat pozitivní článek. Co je na to zvláštního, že člověk napíše článek na něco, co se mu líbí?

jak-jsem-refinancoval-podruhe

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

 • Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Poslední celý den v Bangkoku jsme věnovali prohlídce chrámů. Chtěli jsme podle plánu navštívit kromě Wat Pho a Wat Arun i další chrámy a také královský palác, ale zkrátka by toho na jeden den bylo moc a myslím, že by nám to pak všechno splývalo dohromady. Královská palác mě mrzí docela, ale snad se ještě

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..