|  |  | 

Jak jsem zhubnul Seriály

Jak jsem začal hubnout díl druhý

Ve druhém dílu zjistíte, co jsem musel udělat proto, abych začal trochu hubnout, byť zdaleka nejsem u konce. Na začátek musím říct, že změny, týkající se jídla a návyků nejsou dočasné, jen po nějakou dobu než zhubnu ale už trvalé. Jinak by to totiž nemělo samozřejmě žádný smyl. Zhubnout a pak začít jíst opět jako prase. To bych pak přibral ještě víc a nevedlo by to nikam, takže to, o čem budu psát je už napořád. Pokud by to tedy měly být nějaké drastické diety, tak to bych nedal ani omylem. Musel jsem na to jinak, po svém. (byť neříkám, že si občas nepřečtu nějaký článek jak jíst zdravě)

Snídaně

Začal jsem snídat. sice až v práci, což je cca 2 hod po probuzení, ale začal a to je hlavní. V minulosti jsem také občas snídal. koupil jsem si čerstvě upečené pečivo v Bille, třeba čokoládové rolky nebo meruňkové kapsy či něco podobného. Chuťové buňky byly uspokojeny maximálně, ale kynul jsem po takovém pečivu moc hezky.

Nyní snídám kukuřičné chlebíky s plátkem sýra a jogurt. Jogurt většinou bílý, ale aby to nebylo tak „hnusné“ dám si do něj trochu džemu (kvalitního) Pořád asi lepší bílý jogurt s trochou džemu než koupit třeba nějaký již ochucený jogurt, který je plný cukru.

Snídat by se mělo do hodiny co se člověk vzbudí, no já to mám po 2 hod, ale to se nedá nic dělat, nic není ideální.

Omezení příloh k obědu, nahrazení zeleninou

Pokud to jde beru si k obědu poloviční porce příloh a třeba doma místo příloh dáváme zeleninové saláty – žádné složité, jen rajče, okurek, paprika a kukuřice a trochu dochucený. Je mi to milejší než brambory, ale zase takovou přílohu si nelze dát k omáčce, takže pokud na takové jídlo narazím a určitě jsem je nevynechal, tak místo 4 knedlíků si dám jen 2. Místo hromady brambor jen malinkou hromádku. Když to ale jde nahrazuji to zeleninou.

Doma jsem omezil kynuté věci

Už v minulém díle jsem psal, že každou sobotu byla domácí pizza z kynutého těsta a v týdnu jednou či dvakrát nějaké domácí pečivo. To jsme zcela vypustili. Nedělní řízky v bramborovou kaší jsme nahradili rybou na přírodní způsob, případně jednou za měsíc řízek ale se zeleninovým salátem. Abych to uvedl na pravou míru nejsem moc milovník zeleniny a třeba nějakou zapečenou cuketou mě asi neoslovíte, nemám rád celer ani petržel, ale rajče okurka a paprika jsou fajn a když se to dobře ochutí není to vůbec špatné, když se do toho přidá ještě cibulka…Občas máme i nastrouhanou okurku a dochucenou jen česnekem a solí – také velmi dobré.

Večerní jídlo je pryč

Přestal jsem po večeři už cokoliv konzumovat i když na to mám velkou chuť. Jo, pravda, udělám si třeba kakao s trochou cukru to ano, ale jídlo už žádné a především žádné brambůrky, oříšky, prostě nic takového. Je mi fakt líp, lépe se mi usíná, rychleji, nepřevaluji se přecpaný ze strany na stranu. Současně jsem omezil pití sladkých nápojů a vod. Čaj piju dál slazený jako dříve, ale pak třeba džus 100% pomeranč si ředím 50:50 s vodou, stejně tak 100% grepový nebo ananasový také 50:50 s vodou. Zjistil jsem, že to stačí. Ledové čase jsem začal pít od Pfanneru neslazené a když mi to přijde už moc nedobré, tak si tam dám lžičku třtinového cukru – no co do litru je to v pohodě – nemohu prostě pít neslané nápoje vůbec stejně jako opravdu nemám rád čistou vodu. Tu fakt piju jen v nejnutnějších případech, když není po ruce cokoliv jiného. Nějaké sirupy vůbec nekupujeme, takže s tím si hlavu neláme.

Bohužel jsem odboural i moje milované sladké. Ale také ne tak docela. Místo různých čokolád jako Studenstká peteť (na posezení na 5 minut byla pryč), Milka Rittersport a podobně si nyní občas koupím 80% nebo 90% čokoládu a nesním ji celou jako dříve, ale třeba dva čtverečky a pak zase až na druhý den nebo klidně za dva dny. Různé oplatky, které jsem dřív jedl jsou už také pryč. S tím jsem se vykašlal i na energetické nápoje – můj oblíbený Shock Exotic jsem neměl už ani nepamatuju – dříve skoro denně. Myslel jsem si, že mi to bude fakt hodně chybět a chuť by určitě i byla. Když to ale překonám, tak nakonec zjišťuji, že to zase není takový problém. Byť když o tom píšu mám absťák a dal bych si čokoládu nebo energeťák nebo zkrátka něco sladkého.

Někdy ale i prasím a třeba po snídani si dám Magnum. Ano to hnusné tučné odporné Magnum, které mám fakt rád. Ale zase si říkám, že když si ho dám ráno a mám před sebou celý den, tak to ničemu nevadí a možná se tím jen uklidňuji, ale tak co, když si dám Magnum, tak prostě ten den nezhubnu no, ale nemyslím si že bych po něm zase měl hned přibrat.

Pohyb, pohyb, pohyb

Všechno popsané výše by asi samo o sobě stačilo k nějakému zmenšení hmotnosti, ale já jsem chtěl víc. Chtěl jsem spalovat kalorie, které u práce na PC prostě nespálím. Začal jsem proto chodit minimálně dvakrát týdenně na metro 4 km pěšky rychlou chůzí s průměrem okolo 6,1 Km/hod. Rychlou chůzi spalujete kalorie, ale nesmí být zase až moc rychlé, abyste popadali dech, to už pak efekt nemá. Kromě toho jsem začal o víkendu chodit s manželkou a dcerou třeba na 5 km procházky i když velmi pomalým tempem, takže tam to není o nějakém velkém spalování kalorií. Myslím si, že ta chůze mi výrazně pomáhá k tomu, že opravdu hubnu. Bude to určitě jedno s druhým, ale změna jídelníčku by asi sama o sobě byla málo.

Začal jsem cvičit

Začal jsem hubnout i bez cvičení, kolik si nechám do dalšího dílu, ale říkal jsem si, že to břicho jde dolů nějak hodně pomalu. Našel jsem si tedy nějakou apku v mobilu podle které denně cvičím. Je to na cca 6 minut, takže mě to nezabere moc času a jsou tam hlavně cviky na břicho, takže to mi vyhovuje. Na začátku jsem udělal cca půlku z toho, co bylo předepsáno dneska kromě kliků (těch vážně 12 nedám, udělám 5 a jsem rád) tak dělám vše. Cvičím hned jak přijdu domů před večeří, pak už by mě nikdo ke cvičení nedonutil. Toto cvičení mi pomáhá trochu zhubnout přes břicho, jelikož před sebou pořád valím pěknou kouli, která prostě neodpovídá zbytku těla, které je relativně hubené. Přesné hodnoty opět nechám až do dalšího dílu.

Shrnutí

 • Co jsem tedy změnil v bodech:
 • Začal jsem snídat
 • Přílohy jsem nahradil zeleninou nebo jsem je zmenšil (podle toho co je zrovna možné)
 • Omezil jsem sladké a když tak jím sladké dopoledne, už ne večer
 • Přestal jsem jíst zcela pečivo – domácí i kupované a kynuté věci (knedlíky ke svíčkové si dám, ale jen dva)
 • Omezil jsem sladké nápoje a zcela vypustil energeťáky
 • Začal jsem chodit min. dvakrát týdně 4 km rychlou chůzí
 • Začal jsem cvičit

Ani z jednoho už se nevykroutím, ale vím, že když si občas dám energeťák třeba jednou za měsíc, že se nic zlého nestane, jen prostě ten den asi nezhubnu, ale také nepřiberu kilo nebo dvě, to je samozřejmě blbost.

Tohle všechno ale neberu jako restrikce nebo nějaké brutální omezování – mám rád maso a jsem rád, že si jej můžu dát bez přílohy a hranolky nahradit kukuřicí na másle. Mám rád sýr, tak si dám plátek sýra a místo chleba si vezmu rajče papriku a pár kuliček hroznů a jsem také zatím spokojený. V podstatě mi chybí jen to sladký na kterém jsem byl závislí a na které mám dost často chuť.

Příště si přečtete

Nakonec jsem si nechal samozřejmě to nedůležitější a to kolik o kolik hubnu třeba týdne, o kolik v pase a tak podobně. Kromě datumu, když jsem začal jíst jinak, mám poznačeno i to, kdy jsem začal cvičit, takže jsem schopen tyto informace poskytnout, abyste si udělali obrázek, jaký to mělo vliv. Můžu ale říct, že jsem zatím spokojený.

jak-jsem-zacal-hubnout-dil-druhy

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..