|  |  |  | 

Finance Jak jsme chtěli hypotéku Seriály

Jak jsme chtěli hypotéku – díl desátý

Před psaním jsem se musel podívat kolikátý díl to vlastně bude a zjistil jsem, že už jubilejní desátý. Měl bych asi shrnout co se událo, ale tak nějak se mi do toho nechce. V podstatě jsem se rozhodli podniknout kroky pro bydlení. Věděli jsme, že to nebude snadné a opravdu není. Počty různých potvrzení, výpisů a všech dokumentů okolo hypotéky a také pozemku pomalu ale jistě narůstá.

Co doposud máme

Zatím se nám povedlo koupit pozemek, který má kolem 1350 m2. Pozemek jsme koupili na hypotéky od Komerční banky a je také financován od Českomoravské stavební spořitelny. Tam byly docela velké problémy, ale nakonec se vše povedlo a pozemek je náš. Banka na něj uvalila zástavní právo a my se pomalu připravujeme na výstavbu domu, která bude realizovat firma Loex od května příštího roku. Abychom věděli, kde jsou vlastně hranice našeho pozemku bylo třeba nechat vytyčit jeho hranice. tím i končil devátý díl v kterém jsme současně měli strach o smlouvu s firmou Loex, která se někam zatoulala. Už se našla a dorazila nám podepsaná firmou v pořádku. Tak aspoň jednu věc bychom měli.

Vytyčení hranic pozemku nebylo drahé

Věřil jsem, že čím blíže geodetická firma bude pozemku, tím bude levnější měření. Naštěstí jsem se nespletl. s Firmou z Nymburka jsem se domluvil po telefonu. Samotné měření je práce za 2 tisíce korun a plastové kolíky, kterými jsem chtěl hranice vytyčit byly po 150 korunách za kus, ale nakonec byl třeba jen jeden, protože ostatní kolíky již byly na pozemku i když jsem je předtím, když jsem hranice hledal nenašel.  Takže celkově to stálo 2150 korun. Kdyby vše bylo tak levné. Před samotnou stavbou bude ještě třeba získat záznam z měření Radonu, ale ten má platnost pokud se nepletu 3 měsíce, takže zatím nespěchá. Bohužel zde budu muset sáhnout již po jiné formě, neboť geodeti z Nymburka toto měření nedělají.

Potřebujeme vody a elektřinu na pozemek

V minulých díle ch jsem psal, že chceme stavět plot . I když jde jen o klasické sloupky bude třeba tyto zapustit do betonu. Aby mohl být beton musí být míchačka a elektřina, která bude míchačku pohánět a také voda. I ve smlouvě s formou Loex je klauzule, že objednatel stavby je před zahájením stavby povinen na pozemek zajistit vodu a elektřinu. Dobrá tedy, tak jsem se pustil do toho. Na webových stránkách ČEZu jsem si našel formulář pro přípojku, chtěli také několik příloh jako byla mapa z katastru, výpis z katastru abych doložil že jsem majitel a to bylo vše. Formulář jsem vyplnil, podepsal naskenoval a s přílohami poslal.

Vše se zdá být v pořádku a přípojka už je v jednání. Kdyby to tak bylo snadné v vodou. Našel jsem si, že vodu mi budou poskytovat kanalizace a vodovody Nymburk a proto jsem tam napsal dotaz co je třeba udělat pro novou přípojku, jelikož dokumenty, které jsem potřeboval jsem najít nemohl, stránky byly poměrně zastaralé a jediným online formulářem byl ten kontaktní. Dost ubohé, ale těšil jsem se na odpověď. Ta dorazila za 2 dny. Bez jediného písmenka pouze 2014_stavba přípojek, aby se každý mohl pokochat tím, co je třeba pro zřízení přípojky a napojení na hlavní řad.  Mírně řešeno se mi z požadavků zatočila hlava.  Tohle asi budu muset řešit až společně se stavebním povolením, abych nemusel obíhat stejné instituce dvakrát. Abych se přiznal vůbec nevím kde začít. Kde třeba žádat Telefonicu O2 o vyjádření. Chápu, že je to třeba, aby se nepřekopl nějaký telefonní kabel či nedejbože internet ale už vím, že to bude opruz. Pro vytvoření přípojky vody je také třeba poměrně podrobná dokumentace projektu domu, který stejně zatím nemáme.

 

Díl první

Díl druhý

Díl třetí

Díl čtvrtý

Díl pátý

Díl šestý

Díl sedmý

Díl Osmý

Díl devátý

Díl Jedenáctý

Díl Dvanáctý

jak-jsme-chteli-hypoteku-dil-desaty

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..