|  |  | 

Jak jsme chtěli hypotéku Seriály

Jak jsme chtěli hypotéku – díl dvacátý osmý

Ve 27 dílu jsem psal  o tom, že se nám nepovedlo získat peníze z banky, také o tom, že nám Loex vytáhl zničenou jímku, schnou podlahy a čerpadlo bude stát 30 tisíc korun.

Dnes jsme zase o kousek dál a podíváme se, co se od 30.8 odehrálo.  Není toho úplně málo, ale zase ne tolik aby to dalo dohromady více jak na jeden středně dlouhý díl našeho seriálu o hypotéce. dnes výjimečně nezačnu penězi ale stavbou.

6 vysoušečů v provozu

Skoro bych řekl Hustý. On totiž ten anhydrit je především voda a tím pádem velká, ale opravdu velká vlhkost, kterou bylo třeba co nejrychleji vysušit. Na to Loex nasadil do provozu 6 profi průmyslových velkých vysoušečů. Všech 6 bylo zapojenu více jak 6 dnů v kuse. Nechci vidět účet za elektřinu je to jako byste měli 6 přímotopů, kterými byste neustále vytápěli místnosti. Už jeden protočí hodiny, 6 udělá přímo vrtuli, ale nedá se svítit, bylo potřeba podlahy vysušit. Nyní jsou již podlahy suché a v domě běží jeden vysoušeč, který je na místa, kde je ještě potřeba.

Elektřina v domě

Protože budeme zapojovat zítra čerpadlo, bylo potřeba, aby Loex zapojil již elektrorozvaděč, protože kabely vyvedené k jímce je třeba napájet, aby bylo možné zítra zapojit i elektroinstalaci čerpadla. To se povedlo, zapojeno zatím není v domě 380V ale jen 220, což ale není problém. Současně se už v suchých místnostech objevili vypínače a zásuvky do kterých jsou vlastně již zapojeny běžící vysoušeče.  Takže tady jsme se pohnuli z místa aspoň o kousek.

Nová jímka a napojení domu

super zprávou je, že Loex včera usadil novou jímku. Tu starou minule vytáhly ven a při jejím byť opatrném vytahování se urvalo celé dno. Nová jímka již je v zemi a je napojena na odpad od domu. Současně je napojena i voda a protože vodu budeme zítra na instalaci čerpadla potřebovat udělal Loex rovnou kohout v domě, takže bude stačit jen natáhnout hadici přes okno a načerpat vodu rovnou do jímky. Voda v jímce musí být proto, aby se čerpadlo mohlo vyzkoušet, že je vše v pořádku.

Pravidelný čtenář jistě ví, že první jímka popraskala a řešili jsme, kdo to způsobil. Problém byl ve špatném usazení jímky a tak jsem byl domluvený s firmou pana Šejbla, která jímku usazovala, že dáme vědět až se vykope ta stará. Původní plán byl že se původní jímka zavaří, což opravdu nebylo možné. Včera jsem si telefonoval s panem Šejblem a ten mi slíbil, že novou jímku zaplatí. Poslal jsem mu tedy fakturu a čekám na peníze.  Co si za vytažení jímky a usazení nové naúčtuje Loex je věc druhá. Jsem zvědav.

Již jsme měli bydlet

Včera bylo 9.9. a toto datum jsem měl červeně v kalendáři jako den předání hotové stavby. Za urychlení stavby o 3 měsíce jsme zaplatili 55 tisíc navrch, ale stavba nebyla předána. Důvody jsou dva. Jednak nebylo možné skrz horka dělat podlahy ani zateplení, protože materiály neumožní práci v tak vysokých teplotách. Druhým důvodem byla naše neschopnost zaplatit poslední fakturu Loexu v částce 200 tisíc. I kdyby Loex měl dům již postavený je jasný, že k předání dojde po splacení všech částek za dům, takže by se kvůli naši bance, která si prostě stojí za svým dům nepředal. Naštěstí jsme našli řešení, které si zaslouží samostatný odstavec.

Řešení jsme našli na Zonky.com

Už asi víte, že jsme sháněli peníze, tedy konkrétně 200 tisíc po všech čertech. Jenže se nedařilo v bankách půjčku sehnat a tu jsem na Facebooku narazil na reklamu Zonky, kde si půjčují lidé mezi sebou. Něco podobného znám z Bankeratu (který ale funguje malinko jinak), kde jsem sám byl v minulosti investorem, ale tohle je ještě malinko jinde.

Mrkl jsem na stránky, požádal o půjčku, nahrál potřebné doklady – Dva doklady totožnosti + 3 bankovní výpisy za poslední 3 měsíce. Absolvoval jsem dva telefonáty, kde se mě ptali na všechno možné a mohu uklidnit investory mé půjčky, že prověření je opravdu důkladné.  Spadl jsem do kategorie B, která je středně riziková. Zajímavá pro investory, pro mě znamená vyšší úrok ale nedá se. Na tržišti se půjčka objevila okolo 17 hodiny odpoledne a druhý den po 10 hod ráno byla 100% zainvestována.

Děkuji tímto všem investorům. O podrobném fungování služby budu psát samotný článek, protože je to velice zajímavá služba a já už nyní vím, že se hned co postavíme a trochu zařídíme dům stanu jedním z investorů. Nečekal jsem, že to půjde tak moc rychle a je to super. Mám obrovskou radost. I když si Zonky z 200 tisíc vezmou provizi  4 tisíce korun není to problém, 4 tisíce mám k dispozici hned, takže obratem posílám do Loexu peníze – tedy až mi dorazí na účet 🙂

Do konce měsíce musíme bydlet

Náš hlavní problém je v tom, že nájemní smlouvu má přítelkyně jen do konce měsíce a to znamená, že se musíme přestěhovat. Zda se to celé stihne? Snad ano, Když to přeženu je na domě práce na jeden týden, ale samozřejmě je potřeba, abychom měli zaplaceno vše co má být, aby nic nebránilo předání stavby a také pozvání odhadce, který již na 100% dá povolení bance k doplacení poslední částky 400 tisíc z které zaplatím 200 + úroky tisíc investorům na Zonky.com a zbytek peněz bude na další věci potřebné k domu, o tom ale až příště.

 

jak-jsme-chteli-hypoteku-dil-dvacaty-osmy

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • The Last of Us Remastered – uživatelská recenze

  The Last of Us Remastered – uživatelská recenze

  Právě jsem dohrál remasterovanou verzi úpopulární hry The Last of Us, která vyšla svého času na PS3 a až následně v remasterované verzi na PS4. Aktuálně je to již 4 roky, co je hra na trhu, takže jsem ji bazarovou koupil na nějakých 400 Kč přímo u JRC. Takže cena dobrá.Na inzerát ji můžete sehnat

 • Jak jsem se stal tátou 1 díl

  Jak jsem se stal tátou 1 díl

  Moje žena mě už loni na jaře varovala, že o prázdninách chce počít dítě. No co, dům je již postavený, stromů jsme zasadili rovnou několik, tak asi přišel správný čas na to naplánovat mimino. Sice se toho trochu bojím, zda budu správný táta, zda budu umět vychovávat dítě správně, abych nebyl moc přísný a nebo

 • Kdy se platí CLO a DPH

  Kdy se platí CLO a DPH

  Ceny samotného zboží na Aliexpressu jsou konečné, resp. z pohledu obchodníka. To znamená, že se za uvedenou cenou neskrývají žádné skryté poplatky. Pokud si vyberete zboží s dopravou zdarma, či placenou, v souhrnu objednávky máte uvedenou vždy konečnou cenu, která vám bude z vaší karty stržena. Pokud jste v nakupování na Aliexpressu nováčci, možná vám unikl jeden fakt, se kterým

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.