|  |  | 

Jak jsme chtěli hypotéku Seriály

Jak jsme chtěli hypotéku – díl dvacátý třetí

Jak již asi víte na pozemku se již staví. My jsme byli na „kontrolu“ v neděli. V uvozovkách je kontrola proto, že z našeho pohledu tam nic špatného nevidíme, tedy možná bych to měl říct naopak, protože vidíme mnoho věcí, které se nám laikům zdají jako problém a které v reálu jsou běžnou věcí.

Co bude s tou jímkou?

Ve 21 díle jsem psal  o tom, že nám praskla jímka a že dle mého názoru je problém v tom, že ji musel Loex přejet autem, ale že počkám, až se vrátí stavební dozor z dovolené. Pan Musil se vrátil, takže jsem mu hned volal. Souhlasil se mnou a podpořil mě v mé domněnce, že jímku zničila stavební auta. Druhý den, když jel na kontrolu stavby mi však volal s tím, že zřejmě došlo ke špatnému usazení jímky a tím pádem pohybu a prasknutí jímky. Nadále bude pan Musil řešit tuto věc s panem Šejblem, který mi jímku usazoval. Výsledek se včas dozvím. Zde je na místě omluva Loexu, protože jímka nepraskla jejich vinou.

Padni kam padni

Na stavbě se nám nelíbí několik věcí. Zejména je to velká betonová „deska“, která nám vyrostla před domem. Vznikla zřejmě vylitím zbytku betonu po dokončení základové desky a tvoří před domem velice nehezkou část, jejíž rozbití zabere mnoho času a úsilí. Pokusím se domluvit s dozorem na jejím odstranění. Jako laik vidím, že tu a tam je odštípnutý kousek cihly. Mě se to nelíbí, ale po stránce stavby to není žádný problém. Pan Musil mě ujistil, že je to zcela běžná věc. Dobrá, věřím mu.

IMG_0446 (1)

Pochvala pro Loex

Musím se přiznat, že mě pan Pazdera velice příjemně překvapil, když mi volal, že má pro mě vzorky podlah a fasády a když jsem mu řekl, že jsem v Praze byl ochotný vzorky dovést a cca po 2 hodinách od našeho telefonátu jsem měl vzorky v kanceláři. To bylo opravdu velice příjemné a milé překvapení a musím se o něj také podělit. Zde velké plus pro Loex a především pro ochotného pana Pazderu.

 Toaleta min 120 cm

Možná víte z předchozích dílů, že jsme se rozhodli zkrátit toaletu, posunout ji více dopředu a prostor využít pro malou šatnu. Pan Čermák neměl s našimi požadavky problém. Zakreslil a udělal. Avšak pan Musil, který mi na stavbu dohlíží byl přítomen před tím, než začali dělat příčky a já se dověděl, že toaleta musí mít na délku min 120cm jinak by nemusela projít kolaudací. Tím došlo ke zkrácení naši plánované šatny, což není takový problém, jen mě překvapuje, že toto pan Čermák nevěděl a navíc kóty toalety nebyly v projektu zakresleny a zde mě zase překvapuje, že projekt dostal povolení. no dobrá to nevadí, hlavně to pan Musil včas podchytil a vše je, jak má.

Procházíme se po domě

Závěrem trochu těch pozitivních emocí. Je moc fajn, když jsme se mohli projít po budoucích pokojích. Podle prvního dojmu jsou pokoje dostatečně veliké, jen koupelna bude taková maličká, ale co se dá dělat. Budu mít velkou pracovnu, obývák by měl být dostatečný, i když na nějaký nábytek moc místa nebude. Kromě sedačky, konferenčního stolku, TV a stolku pod TV se do obýváku už moc věcí nevejde, tak věřím, že aspoň bude útulný. Kuchyň bude dostatečně velká na to, aby se dala část kuchyně oddělit  od části obývacího pokoje. Sluníčko nám svítí do pokojů podle našeho přání a dětský pokoj i ložnice mají fajn rozměry, aby se tam člověk cítil pohodlně. Je fajn podívat se po domě, kde zatím jsou jen cihly a zbytek je nutné si představit a domyslet. Uvidíme, jak se stavba bude vyvíjet dále.

jak-jsme-chteli-hypoteku-dil-dvacaty-treti

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

2 Comments

 1. Jan Loder

  Dobrý den,
  rád bych se tu také vyjádřil za naši společnost a uvedla na pravou míru některé „nepřesné“ informace uvedené zde v článcích nebo komentářích.

  Náš projektant pan Čermák vždy projekt konzultuje s klientem a vždy si ho s ním odsouhlasuje a také klienty upozorňuje co změny přináší.
  Pokud má dům stav.povolení podle proj.dokumentace a je i tak dům pak přesně postaven, tak není důvod aby nebyl dům zkolaudován.

 2. Michal Čermák

  Dobrý den pane Michalík. Tak Vám jsem napíši také jeden komentář ohledně toho Vašeho WC. Ano chybí mi tam na tom výkrese kóta – omlouvám se.
  Ale záchod je nakreslen v tom výkrese na onu požadovanou délku 1200mm( k Vašemu překvapení tento rozměr znám), výkres je vytištěn v měřítku 1:50 tak si to můžete ověřit.
  A s Vaším požadavkem na zkrácení jsem opravdu problém neměl, protože Vy sám jste o rozměr 1200mm si napsal viz. email 6.1., tudíž ani o zkrácení Vaší šatny nemůže být řeč.
  S pozdravem Michal Čermák – LOEX.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..