|  |  | 

Jak jsme chtěli hypotéku Seriály

Jak jsme chtěli hypotéku – díl dvacátý

Stavba kanalizace probíhala podle plánu. Zaplatil jsem pánovi zálohu 50 tisíc korun a čekal doplatek kolem 40 tisíc. Když mi po telefonu oznámil, že doplatek bude 56 tisíc spadla mi čelist až ke kolenům. Ještě že to po telefonu nebylo vidět. Hmm jasně prodražilo se to neboť v tom bylo přímo zapojení vodáren za vodu a kanalizaci 18 tisíc bez daně. Super to bych ještě skousl.

Kanalizace se prodražila

Původně měla být celková cena za stavbu kanalizace jen s 15% DPH, avšak to prý nelze, takže je potřeba počítat s 21% DPH, což jsou cca 4 tisíce navíc, OK to bych také přežil, ale co zbytek? Když mi pan Šejbl přinesl fakturu pochopil jsem. Nechali si zaplatit za opravu silnice, kterou rozbili při průtlaku cca 8 tisíc bez daně. To navýšilo konečnou cenu na 105 tisíc a 890 korun. Pánovi jsem dal 106 tisíc abych neškudlil, ale on se vlastně ani neptal, zda chci vrátit zpět 🙂 což mě pobavilo a pobouřilo zároveň.

DSC_0207

106 tisíc je teprve začátek

Takže 106 tisíc přípojka vody a kanalizace s průtlakem pod silnicí, vodoměrnou šachtou a jímkou, obě zabetonované. V ceně není připojení vodoměru od vodáren, cca 3 tisíce korun, dále pak čerpadlo a elektronika k němu – když budu mít štěstí seženeme cca kolem 18 tisíc + práce někoho, kdo čerpadlo bude instalovat. Dále firma Loex ve své ceně nedělá přípojky a to ani tak, že když už jsou hotové, jako je máme my, tak se na ně nepřipojí. Tedy ano, připojí, ale není to v ceně. Délka mezi domem a kanalizací je nějakých 7 metrů. Naceněno máme od pana Lodera cenu 31 tisíc včetně zemních prací, materiálu a revizí. V ceně je i připojení domu k elektřině, což také není v ceně dodávky. Komplet tedy přípojka vysokotlaké kanalizace bude stát 150 tisíc korun a to je pouze odhad, nevíme, kde se ještě co vyskytne.

Kanalizace a voda - hotové přípojky

Loex začal stavět

Dobrou zprávou je, že Loex začal po předání stavby opravdu stavět. Banka na potřetí pokud zaplatila první fakturu na 340 tisíc korun a na stavbě se začalo něco dít. Nejprve se odhrnula ornice, vykopaly pasy, které se po vyskládání cihel zalily betonem. Následně přišel na řadu zbytek. Kamínky, štěrk, nějaká mříž, určitě i protiradonové fólie a také prostupy kanalizace a vody. V pondělí byla deska zalitá kompletně.

Dobrou zprávou je, že pan Pazdera komunikuje s našim stavebním dozorem, který byl u zalití pasů i desky a podle jeho slov je zatím všechno v pořádku. LOex poslal již druhou fakturu, kam pan Loder vloudil 18 tisíc za úpravy, které jsme chtěli udělat na míru o kterých jsem psal již v minulosti. Uvidíme, jak to schroupne banka.

Přijel Mix a může se začít zalívat. Kolik mrtvol v základech máme nevím, nikde nic nečouhá

Myslel jsem, že po zalití desky bude třeba 14 dní čekat než proschne, ale náš stavební dozor mě vyvedl z omylu. Prý tam už v pátek budou dávat hydroizolaci a při takovém počasí je doba na zaschnutí desky dostatečná. Tak snad se nepletou, nerad bych aby nám deska třeba popraskala.

Zítra budou vodárny zapojovat vodoměr, tak jsem zvědav, zda to proběhne bez problémů. Na místo jede přítelkyně, protože si žádají někoho z nás z důvodu podpisu montážního listu.

Mrkněte na pár fotek ze stavby v článku. Příště pokračujeme…

jak-jsme-chteli-hypoteku-dil-dvacaty

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem se stal tátou 4. díl

  Jak jsem se stal tátou 4. díl

  Poslední třetí díl jsem psal před 4 měsíci. to není ani možné, jak ten čas letí, skoro bych se hádal, že to budou tak 2 měsíce, co jsem psal poslední. Josefína má aktuálně již rok a měsíc a mnohé se změnilo. Skoro chodí Je to pár dnů, kdy začala chodit okolo věcí jako je postel,

 • Jak jsem refinancoval hypotéku díl šestý

  Jak jsem refinancoval hypotéku díl šestý

  Šestý díl bude hodně krátký a píši jej jen pro pořádek, abych mohl navázat plynule na další činnosti Podepsali jsme smlouvu Smlouvu jsme nakonec museli podepsat v Hypoteční bance na Budějovické, nedalo se nic dělat. Tím, že smlouvu musela podepsat i manželka museli jsme sebou vzít i miminko, které bylo vtipné, protože nám bralo propisky,

 • Jak jsem refinancoval hypotéku díl pátý

  Jak jsem refinancoval hypotéku díl pátý

  V našem příběhu o refinancování hypotéky jsem se posunuli o kousek dá a tento díl popíše proběhlé kroky a aktuální stav. Předschválení hypotéky Refinancovat hypotéku u Hypoteční banky jsme chtěli již od dubna 2019. Hypo banka hypotéku předschválila na základě dokladů dodaných bance, které jsem popisoval v minulém dílu. Také jsme dostali informaci, že nám

5 komentářů

 1. Miroslav

  Můžete potom sepsat náklady okolo stavby domu?
  Financujete je z vlastního?

 2. Jan Loder

  Dobrý den,
  rád bych se tu také vyjádřil za naši společnost a uvedla na pravou míru některé „nepřesné“ informace uvedené zde v článcích nebo komentářích.

  Naše ceny nejsou určitě přemrštěné. Chápu že, ale bohužel někdy lidé nemají moc představu kolik co stojí. Doopravdy nemůžeme dělat zadarmo. Například změny ve smlouvě-v rozsahu dodávky děláme oproti konkurenci za dobré ceny. JNěkteré jiné společnosti mají „poplatek“ jen za to že je to změna + pak tu samotnou změnu.

  Ohledně přípojek všem klientum řikáme že není nutné aby jsme je dělali, že si na to můžou nají jiného dodavatele a také že u nich nemáme nějakou speciálně nízkou cenu a máme jednotkové ceny podle kterých to pokaždé počítáme. Ceny vědí klienti u případných víceprací vždy dopředu a klient se může rozhodnout.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.