|  |  |  | 

Finance Jak jsme chtěli hypotéku Seriály

Jak jsme chtěli hypotéku – díl osmý

Přišel čas si opět nadatlovat osmý díl seriálu o hypotéce. Tentokrát se děj psaný životem posune jen o kousek dál. Díl to bude zaměřený hlavně na Českomoravskou stavební spořitelnu, která se ukázala jako velice špatné řešení, protože jejich neschopnost a možná spíše neochota cokoliv udělat pro klienta je na pováženou.

V minulém dílu jsem psal o tom, že nám Liška rozdělí platbu na fázi před stavebním povolením a po něm. A protože jsme potřebovali kromě peněz na pozemek také peníze na projektovou dokumentaci požádali jsme Lišku o 35 tisíc v první fázi tak, jak nám to řekla naše poradkyně z Česko moravské stavební spořitelny. Poslali jsme tedy kromě podepsané smlouvy také vyplněný a potvrzený formulář na inkaso a také vypsané další lejstra, kde na prvním byla částka na pozemek s účtem obce a na druhém lejstru částka 35 tisíc korun za kterou jsme chtěli koupit projektovou dokumentaci. Vše jsme poslali do ČMSS a čekali.

Když bude problém zavolají

Čekali jsme několik dní a nic se nedělo. Požádal jsem tedy přítelkyni, na kterou je smlouva napsaná, aby kontaktovala naši paní poradkyni, protože se nic neděje a aby zjistila více informací. Paní poradkyně je však velmi neochotná paní. Když se přítelkyně snažila získat nějaký kontakt na zpracování úvěru, protože poradkyně nebyla schopna podat nejen bližší ale vlastně žádné informace tak nám sdělila, že na patřičné oddělení žádný telefon není, že tam ani žádný nemají, protože nemohou být rušeni a v případě, že bude problém tak zavolají a pokud nikdo nevolá je vše v pořádku. Aha takže telefon nemají, ale když bude problém zavolají. Zajímavé, zřejmě v případě problému budou volat z okna, když nemají ty telefony. Respektujeme tedy soukromí úvěrového oddělení a čekáme dál.

Záhadných 10 tisíc korun

Čekání bylo dlouhý týden a my jsem už potřebovali docela akutně vědět, zda nám peníze pošlou. Nikdo nevolal, ale na konci týdne dorazilo na účet přítelkyně 10 tisíc. 10 tisíc? Proč? Žádali
jsme 35, ale nikdo nám nevolal, že je nějaký problém, tak proč jen 10 tisíc a co je to vlastně za částku? Vše se vysvětluje v pondělí. Paní poradkyně, které přítelkyně volá samozřejmě nemá ani Získat hypotéku nemusí být tak snadnétušení ale dává telefonní číslo na lidi z patřičného oddělení, tam, kde žádné telefony nemají. Ale ovej, ukazuje se, že číslo je na nějakou realitní makléřku. Neschopnost paní poradkyně a její neochota pro nás cokoliv udělat je přímo hmatatelná. Přítelkyně si tedy zjišťuje číslo jinde, aby se dověděla, že oněch 10 tisíc korun je záloha, kterou jsme platili v hotovosti při podpisu smlouvy a patří tedy do první fáze, kterou se rozhodla ČSSM vyplatit. My ale o tuto částku nežádali, no nic tak už jen získat 25 tisíc, snad to bude reálné. Není. Současně ale také dostáváme informace, že požadavek na 35 tisíc bude poskytnut až ve druhé fázi, tedy v době, kdy budeme mít stavební povolení. Aha a proč nám nikdo nevolal? Nebo on to není problém? Pro ČSSM zřejmě ne

Z celého jednání tohoto finančního ústavu jsem opravdu v šoku a nevycházím z údivu a ze zlého snu. Abychom si mohli dovolit zaplatit projektovou dokumentaci přichází na řadu opět Aura a půjčka 18 tisíc korun. Proč jsme si nevzali raději klasickou výhodnější půjčku? Protože nemůžeme mít nyní další úvěr, ohrozilo by to bonitu v bance až budeme žádat o hypotéku na dům, což budeme jistě samo o sobě velmi výživná záležitost.

Žádáme o potvrzení platby ČSSM a obec

Liška není ochotna vydat potvrzení o tom, že odeslala platbu na účet obce. Paní poradkyně řekla, ať si toto potvrzení seženeme u obce, protože oni nám ho nevydají. Osobně nevidím jediný důvod, proč by to nešlo ale obracíme se na obec, zda by mohli vytvořit A4 kde bude potvrzení o přijetí platby od ČMSS s podpisem a razítkem, které následně použijeme pro Komerční banku jako doklad, na základě kterého nám také KB pošle peníze – tedy spíše na účet obce, abych byl přesný. První pokus, kdy nám obec posílá potvrzení jen v textu emailu nemám ani odvahu poslat do KB. Ti lidé jsou snad mimozemšťané, nebo požadavek na potvrzení o příchozí platbě s razítkem a podpisem starosty není zcela jasný a uchopitelný? Čekáme na správný dokument a budeme se modlit, že bude pro KB dostačující, i když ta nedělá takové problémy s dokumenty jako zmíněná Liška.

To je pro dnešek konec. Další díl bude až po úplném zaplacení částky za pozemek, získání dokumentu z Listu vlastnictví (LV) že jsme majitelé pozemku a podání žádosti o zástavní právo pro KB. To je nutné udělat abychom mohli předhypotéku, kterou jsme dostali splatit hypotékou. Do té doby budeme platit jen úroky, které se však nikde z ničeho neodepisují. Budeme tedy jen platit za čekání a proto je v našem zájmu aby vše proběhlo v jednom měsíci, abychom nemuseli zbytečně platit peníze, kterými nic nesplatíme.

Díl první

Díl druhý

Díl třetí

Díl čtvrtý

Díl pátý

Díl šestý

Díl sedmý

Díl Devátý

Díl desátý

Díl Jedenáctý

Díl Dvanáctý

jak-jsme-chteli-hypoteku-dil-osmy

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Robert T. Kiosaki – Bohatý táta, chudý táta

  Robert T. Kiosaki – Bohatý táta, chudý táta

  Když se mi dostala do rukou tato kniha neměl jsem o ni na první pohled valné mínění. Po přečtení lituji toho, že se mi ta kniha nedostala do rukou v 18 letech, kdy jsem měl ještě velkou šanci se svým finančním životem něco pořádného udělat. Dalo se říct, že mi otevřela oči, pozdě, leč přece.

 • Jak jsem refinancoval hypotéku díl pátý

  Jak jsem refinancoval hypotéku díl pátý

  V našem příběhu o refinancování hypotéky jsem se posunuli o kousek dá a tento díl popíše proběhlé kroky a aktuální stav. Předschválení hypotéky Refinancovat hypotéku u Hypoteční banky jsme chtěli již od dubna 2019. Hypo banka hypotéku předschválila na základě dokladů dodaných bance, které jsem popisoval v minulém dílu. Také jsme dostali informaci, že nám

 • Jak jsem refinancoval hypotéku díl čtvrtý

  Jak jsem refinancoval hypotéku díl čtvrtý

  Pokračujeme dál v našem seriálu refinancování běžící hypotéky u příležitosti konce fixace, která nám končí u první hypotéky v dubnu příštího roku. Tentokrát jsem již na základě emailu od hypotečního poradce připravil všechny dokumenty, které po mě chtěli a donesl ke kontrole. Hra na přetahovanou Poslední díl končil tím, že jsem se nakonec rozhodl pro

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.