|  |  |  |  | 

Domov Finance Jak jsme chtěli hypotéku Seriály

Jak jsme chtěli hypotéku – díl šestnáctý

Minulý speciál nekončil zrovna nejlépe. Od té doby jsme se zase posunuli byť jen o malinký krůček dále a vlastně nevíme, zda kupředu. V tomto dílu řešíme opět kanalizaci, naháníme sousedy skrz podpis a děsíme se termínů…

Naháníme sousedy

Pro stavební ohlášku potřebujete písemný souhlas všech sousedů, kteří sousedí s vašim pozemkem. Což může být problém, pokud tam sousedi zatím také nebydlí jako v našem případě. Souhlas probíhá tak, že na situaci stavby, kterou máte od projektanta dá každý svůj podpis za svůj pozemek. Nad podpisem musí být tiskacím jeho jméno, příjmení a datum narození. Nám dala obec své svolení z částí, kde to bylo potřeba a potřebovali jsme kontakt na sousedy vedle nás.

Na obci nám dali telefonní číslo, které neexistuje a žádný jiný kontakt prý nemají. Podle katastru jsem si tedy našli adresu dotyčných sousedů a poslali dopis doporučeně a s dodejkou. Dopis se vrátil zpět. Napsali jsme tedy druhý obyčejnou poštou. To mělo úspěch a sousedi se nám ozvali. Domluvili jsme s nimi podpis a zaslali jim situaci domu. Sousedi se podepsali na špatné místo, takže jsem si pro podpis přijeli nakonec osobně a rovnou se seznámili.Řekli nám, že na obci nechávali kontakt na sebe i na lidi z kanalizací, protože věděli že brzy budou i jejich sousedé, tedy my řešit tuto věc. no bohužel obec v tomto nezafungovala moc dobře, ale nedá se nic dělat.

Projektovou dokumentaci již máme

Od formy Loex jsme obdrželi projektovou dokumentaci 13.3. a o den později jsme si ji vyzvedli z pošty. Hned následující pondělí 16.3. jsme poslali jedu kopii Jednání na stavebním úřaděkompletní projektové dokumentace rovnou na odbor životního prostředí k vyjádření. Mají na to bohužel měsíc, takže čekáme na vyjádření. Poslali jsem také kompletní PD do ČEZu elektronicky a také mají na vyjádření 30 dnů. Vše by se tedy mělo vrátit nejpozději do 16.4. a pak můžeme poslat všechny potřebné dokumenty na stavební úřad.

Cenová nabídka na kanalizaci

Ani AAA poptávka, ani Nej řemeslníci nikoho nenašli, tak jsem se jal hledat sám. Oslovil jsem několik firem. Jedna mohla až v říjnu, další se ozvala jen jednou, pak již ne a až ta třetí komunikovala a tak jsem se dohodli na schůzce na pozemku. Bohužel to, co vykopali Romové bude třeba zasypat a nejprve udělat protlak pod silnicí, udělat šachty, osadit je a následně nechat připojit vodárny. Pán vypadá solidně a čekám na jeho kalkulaci, kterou bych měl mít do konce týdne. Jinak částka za přípojení vody od vodáren je v našem případě 12 tisíc a stejně částka za připojení kanalizace. Takže 24 tisíc jen vodárnám. Je tedy třeba počítat s částkou nejen pro firmu, která vám udělá potřebné “díry”, ale také pro vodárny za připojení. Nabídka dorazila dnes emailem. Součástí prací jsou dva protlaky pod silnicí, dodání vodoměrné šachty a dodání septikové nádoby a umístění do obou šachet. Cena 71 tisíc s daní mě dostala. Čekal jsem něco kolem 60 tisíc s daní ale tohle ne. Jaké jsou však možnosti? Hledat další firmu, jasně ale na to už není mnoho času, takže to budu muset překousnout.

 

Napnuté termíny

Stavbu by firma Loex měla zahájit 20 května.  My dostaneme snad nejpozději 16 května Ohlášku, tedy za předpokladu, že tam nebudou žádné nesrovnalosti. Pevně věříme že ne a děláme proto maximum, aby vše bylo tak, jak být má ale nikdy nevíte co se může stát. Budeme se muset domluvit se starostou, zda můžeme zemní práce začít dělat dříve bez ohlášky, neboť pokud bychom začali dělat vodu a kanalizaci až 16 května může být docela pozdě.

Elektřina čeká jen na mě a na to, kdy budu mít čas vykopat jámu, zasadit sloupek, pak jej elektrikář osadí, udělá revize a posíláme na ČEZ s žádosti o vytvoření přípojky, což může také trvat nějakou dobu.

Mezitím se byl podívat na pozemek odhadce KB, který podle projektové dokumentace bude určovat cenu domu. Výsledek od něj zatím ještě nemáme, takže vlastně ani nevíme, zda pokryjeme hypotékou celou částku za dům a věříme že ano, protože kdyby ne nebudeme schopni stavět.

 

Díl první

Díl druhý

Díl třetí

Díl čtvrtý

Díl pátý

Díl šestý

Díl sedmý

Díl Osmý

Díl devátý

Díl Desátý

Díl Jedenáctý

Díl Dvanáctý

Díl Třináctý

Díl Čtrnáctý

Díl Patnáctý

jak-jsme-chteli-hypoteku-dil-sestnacty

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..