|  | 

Na kole

Mám nové boty na kolo

Mám nové boty. Boty na kolo. Doteď jsem jezdil ve starých škrpálech. Ne že by byly vyloženě špatné, ale nechtělo se mi používat jedny boty na veškeré aktivity. Navíc když už jsem investoval pro mě nemalé peníze do kola, tak ať i to vybavení není úplně plonkovní a aspoň si tu jízdu můžu víc a hlavně líp užít. Tohle není reklamní článek, zkrátka jen píši své první zkušennosti s novými cyklobotmi, které však jdou použít i jako klasická obuv do přírody.

Boty na kolo jsem chtěl už nějaký čas, plánoval jsem jejich koupi až příští měsíc. Ale jelikož jsem netrpělivý a nedočkavý, neodolal jsem a objednal jsem si je už o víkendu. Vyhlídlé jsem měl Fiveteny od Adidasu, model Freerider. Jedná se sice o „levnější“ řadu téhle značky, ale to neznamená, že by byly kvalitativně na nejnižší úrovni. Naopak. Můj první dojem: jsem nadšen!

Jelikož nejsem fanouškem chození po obchodech, objednal jsem si botky od kluků z Elementstore. Na tenhle obchod jsem došel z videí Trail Huntera, jehož kanál sleduji na Youtube, a který vlastně může i za to, že jsem se letos začal cyklistice věnovat intenzivněji. V sobotu večer po návratu z výletu jsem sedl k PC a boty objednal. Jen jsem trnul, zda jsem trefil velikost, v závislosti na botě se totiž pohybuji mezi velikostí 8 až 9.

Z eshopu mi došel vzápětí mail, že boty můžu očekávat ve středu. Ach jo. Ale již v pondělí dorazila zpráva od Zásilkovny, že boty jsou již v přepravě a že v úterý už budou k vyzvednutí. A taky že jo, po obědě cinkla sms, že si je můžu vyzvednout. Nelenil jsem a pádil pro ně přes celé město, páč jsem počítal s tou středou a zvolil Zásilkovnu, která je hned vedle mé práce. Doma jsem je hned zkusil a s úlevou zjistil, že mi padnou na milimetr přesně. Tak hurá na kolo, jsou opravdu tak zázračné, jak se o nich mluví na netu?

Označení „Honzovi“ potěší

Po první jízdě nechci dělat unáhlené závěry, ale jsem zatím nadmíru spokojen. Boty působí masivně a odolně, o což vlastně u takových bot jde. Díky široké přední části skvěle kopírují celou plochu platforem, díky čemuž nepřijde ani zlomek síly vniveč. O přilnavosti k pinům ani nemluvě, měl jsem pocit, že mám botu k pedálu přišroubovanou, takže po první jízdě jsem nadšen. Snad se postupem času mé nadšení nesníží.

Boty po projížďce, zas tak pokřtít jsem je nechtěl

K pět desítkám jsem se dostal po menší anabázi. Na kole jsem měl namontované klasické hliníkové pedály. Byly fajn, ale problém nastal za mokra. To mi z nich sjížděla bota a byl to díky tomu takový nekonfort. Na spdčka jsem přejít nechtěl, nejsem sebevrah, volba tedy padla na platformy. S nimi jsem spokojen i s obyčejnými botami a ani jsem nevěřil, že by s 5-10 poznal rozdíl. A poznal, noha je k pedálu přibitější a i využití celé plochy pedálu je poznat. Takže kdo se právě ohlížíte po nové cykloobuvi, můžu fiveteny vřele doporučit.

mam-nove-boty-na-kolo

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Podzimní projížďka bez keců

  Podzimní projížďka bez keců

  V neděli bylo krásně teplo, svítilo sluníčko a listí zářilo svou zlatavou barvou v protisvětle. Já tohoto počasí využil a vyjel jsem do lesa, nedaleko na Loučeň, kde jsem lačně zaplul mezi stromy, zpomalil rychlost téměř na nulu a vychutnával si tu podzimní podívanou. Miluji podzimní vůni lesa Vůně lesa je mi sama o sobě

 • Jak jsem si koupil gravela

  Jak jsem si koupil gravela

  Na kole umím jezdit od svých dětských let, to ostatně snad každý. Pamatuji si, že mé první dospělácké kolo byla Eska se třemi převody vzadu a zaoblenýma řídítkama. Poté už následovaly samé mtb kola, tedy ze začátku spíše jejich napodobeniny. Ale měl jsem je spíše na ježdění pro rohlíky, nebo kolem komínu, výjimečně nějaký ten

 • Zimní vyjížďka do lesů na Loučeni

  Zimní vyjížďka do lesů na Loučeni

  Tak tohle byla opravdová premiéra. Na kolo jsem vždy vlezl maximálně při 13 stupních a více. Jenže o víkendu napadlo trochu sněhu a mě to lákalo zkusit si zajezdit na kole v lese… Bez potřebné zimní výbavy Už dlouho jsem chtěl na kolo v zimě, ale vždy jsem řešil, že nemám potřebnou výbavu – zateplené

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..