|  | 

Na kole

Mám nové boty na kolo

Mám nové boty. Boty na kolo. Doteď jsem jezdil ve starých škrpálech. Ne že by byly vyloženě špatné, ale nechtělo se mi používat jedny boty na veškeré aktivity. Navíc když už jsem investoval pro mě nemalé peníze do kola, tak ať i to vybavení není úplně plonkovní a aspoň si tu jízdu můžu víc a hlavně líp užít. Tohle není reklamní článek, zkrátka jen píši své první zkušennosti s novými cyklobotmi, které však jdou použít i jako klasická obuv do přírody.

Boty na kolo jsem chtěl už nějaký čas, plánoval jsem jejich koupi až příští měsíc. Ale jelikož jsem netrpělivý a nedočkavý, neodolal jsem a objednal jsem si je už o víkendu. Vyhlídlé jsem měl Fiveteny od Adidasu, model Freerider. Jedná se sice o „levnější“ řadu téhle značky, ale to neznamená, že by byly kvalitativně na nejnižší úrovni. Naopak. Můj první dojem: jsem nadšen!

Jelikož nejsem fanouškem chození po obchodech, objednal jsem si botky od kluků z Elementstore. Na tenhle obchod jsem došel z videí Trail Huntera, jehož kanál sleduji na Youtube, a který vlastně může i za to, že jsem se letos začal cyklistice věnovat intenzivněji. V sobotu večer po návratu z výletu jsem sedl k PC a boty objednal. Jen jsem trnul, zda jsem trefil velikost, v závislosti na botě se totiž pohybuji mezi velikostí 8 až 9.

Z eshopu mi došel vzápětí mail, že boty můžu očekávat ve středu. Ach jo. Ale již v pondělí dorazila zpráva od Zásilkovny, že boty jsou již v přepravě a že v úterý už budou k vyzvednutí. A taky že jo, po obědě cinkla sms, že si je můžu vyzvednout. Nelenil jsem a pádil pro ně přes celé město, páč jsem počítal s tou středou a zvolil Zásilkovnu, která je hned vedle mé práce. Doma jsem je hned zkusil a s úlevou zjistil, že mi padnou na milimetr přesně. Tak hurá na kolo, jsou opravdu tak zázračné, jak se o nich mluví na netu?

Označení „Honzovi“ potěší

Po první jízdě nechci dělat unáhlené závěry, ale jsem zatím nadmíru spokojen. Boty působí masivně a odolně, o což vlastně u takových bot jde. Díky široké přední části skvěle kopírují celou plochu platforem, díky čemuž nepřijde ani zlomek síly vniveč. O přilnavosti k pinům ani nemluvě, měl jsem pocit, že mám botu k pedálu přišroubovanou, takže po první jízdě jsem nadšen. Snad se postupem času mé nadšení nesníží.

Boty po projížďce, zas tak pokřtít jsem je nechtěl

K pět desítkám jsem se dostal po menší anabázi. Na kole jsem měl namontované klasické hliníkové pedály. Byly fajn, ale problém nastal za mokra. To mi z nich sjížděla bota a byl to díky tomu takový nekonfort. Na spdčka jsem přejít nechtěl, nejsem sebevrah, volba tedy padla na platformy. S nimi jsem spokojen i s obyčejnými botami a ani jsem nevěřil, že by s 5-10 poznal rozdíl. A poznal, noha je k pedálu přibitější a i využití celé plochy pedálu je poznat. Takže kdo se právě ohlížíte po nové cykloobuvi, můžu fiveteny vřele doporučit.

mam-nove-boty-na-kolo

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem NEjel Zlínskou 50tku

  Jak jsem NEjel Zlínskou 50tku

  V tomto článku se chci „pochlubit“, jak jsem hrdinně odstoupil před začátkem závodu 🙂 Jde o závod horských kol, který se jezdí ve Zlíně a jmenuje se Zlínská 50. Závod jsme měli jet s Honzou, který jej jel a o dojmy ze závodu se podělí, až se mu bude chtít napsat článek. Registrujeme se na

 • Na kole Loučeň, Jabkenice, Seletice

  Na kole Loučeň, Jabkenice, Seletice

  Dnes bylo nádherně a tak jsem si udělal pár hodin čas, abych vyrazil na kolo. A i když jsem dal jen 50 km (trasa má jen 41 km, já jsem zabloudil a jel jsem jeden úsek znova, proto jsem najel více) bylo to nádherné a ve finále mě i bolí docela nody, byť jsem nastoupla

 • Na kole Milovice, Lysá, Nymburk

  Na kole Milovice, Lysá, Nymburk

  Minulou sobotu jsem si dal moc hezkou trasu na kole, kterou jsem si dopředu naplánoval přes mapy a pak jsem se řídil podle mobilu, který jsem sebou měl. Seznámím vás trochu s touto trasou, byť sám jsem vynechal spoustu věcí – míst, kam v se můžete podívat. Jde o cca 60 km, které jsem si

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..