|  |  |  | 

Cestování Na kole Výlety

Na kole Loučeň, Jabkenice, Seletice

Dnes bylo nádherně a tak jsem si udělal pár hodin čas, abych vyrazil na kolo. A i když jsem dal jen 50 km (trasa má jen 41 km, já jsem zabloudil a jel jsem jeden úsek znova, proto jsem najel více) bylo to nádherné a ve finále mě i bolí docela nody, byť jsem nastoupla necelých 400 metrů. Co bylo super na dnešní trase až na opravdu malé úseky vedla skoro celá lesem a to bylo skvělý. dneska to ale nebyl žádný závod s časem, vyloženě jsem se kochal v lese.

Začátek opět v Hrubáku

Tím, že jsem z Hrubého Jeseníku, tak většina mých tras bude začínat asi zde. Ne že bych jich vymyslel mnoho, spíš je budu opakovat a jezdit třeba i rychleji, ale to pak už samozřejmě psát stejné články nebudu.

Takže opět vyjíždím od nás, kousek od rozhledny Romanky, kterou můžete navštívit. O ni jsem psal už v minulém cestovatelském článku. Od nás směr na Mečíř a cca po kilometru a a půl prudce doleva na polňačku.

Pole jsou nyní už trochu smutné, ale nevadí, hlavně že jsou bez aut.

Pole jsou už pustá, ale díky za tyto cesty, bez nich by se muselo po silnici

Polní cestou se dojede do Jikve, kde se chvíli jede po hlavní silnici ale asi už po 200 metrech je odbočka na další polní cestu, která vás dovede až před začátek obce Loučeň. Čeká vás následně stoupání, které je ale na začátku cesty po cca 10 ujetých kilometrech, takže to vůbec nevadí.

Kdo chce, může do zámku a zahrad, je zde mnoho různých labyrintů, které zahrady poskytují. My však naproti zámku najedeme na červenou turistickou značku, která vede krásnou břízovou alejí podél fotbalového hřiště, které budete mít po levé ruce až do lesa, kde buď můžete pokračovat po červené nebo se vydáte podle trasy, kterou jsem jel a to je doleva podle naučné poznávací stezky

Ta břízová alej je fakt moc hezká…

Les je zde moc hezký. borovicový s velkou spoustou šišek na zemi a na konci léta také s hromadou ostružin.

Les je to opravdu nádherný a bylo by škoda jet v něm nějak rychle. Já jel okolo 10 km a cestu jsem si opravdu vychutnával

Les můžete samozřejmě projet rychle, ale já si jej vychutnával. Až dojdete ke štěrkové cestě, tak ji přejedete a pokračujete ještě chvíli rovně po lesní pěšince než se dostanete na další štěrkovou cestu po které se dáte doprava. Pojedete kolem hájovny, kde mají obrovskou zahradu s rybníkem a a mostekem přes tento rybník. Pak zase cesta vede lesem.

Takové cesty vás budou čekat. Jsou příjemné a jezdí se po nich výborně

Smetanovo muzeum v Jabkenicích

Takto si v pohodě dojdete až do Jabkenic, kde vás cesta zavede až do muzea Bedřicha Smetany. Osobně jsem tam nebyl, takže nevím, co tam vše najdete, ale informace lze určitě dohledat.

Muzeum Bedřicha Smetany
Památník Bedřicha Smetany

V Jabkenicích nás cesta povede dvakrát doprava a pak po modré. Pozor na to, modrá dost nepříjemně odbočuje a já cestu ztratil, jel jsem mimo trasu nějakou jinou cestou a pak jsem se musel na tu modrou vracet.

Kromě tohoto zádrhele náš ale čeká velice příjemná cesta lesem a lesními cestami.

Moc hezké cesty i příroda. Počasí přálo a všechno bylo jak má být.

Zde byste se teoreticky mohli vrátit. Já jsem si chtěl cestu prodloužit, takže jsem jel dál až do Ledce, kde jsem to vzal po dost ošklivé cestě s kterou by auto mohlo mít problémy.

Cesta pro kolo v pohodě, ale auto nevím nevím.

Cesta nás povede okolo velkého rybníku u kterého jsem si na chvíli zastav il. Zaujalo mě, kolik tam bylo ryb.

Opravdu nádherný a poměrně velký rybník

Po chvíli dojedeme až do Kobylinice, Zde to vezmeme po zelené turistické, abychom se nevraceli stejnou cestou a uděláme si takový okruh. V Ledci pak pokračujeme rovně až do Seletic, z nich pak ještě cca 2 km po žluté a pak už definitivně silnice do Sovenic a zpět Hrubý Jeseník.

Co se mi na trase líbilo

 • Nádherná příroda
 • Skoro celá část trasy lesem
 • Minimum cyklistů
 • Ticho a klid

Co se mi na trase nelíbilo

Pokud se nechcete vracet stejnou cestou nevyhnete se silnicím

Závěr

Tento okruh se mi velice líbil a myslím, že jej budu jezdit jako takovou časovku. Jen jsem jednou chybně odbočil, pak jsem se na cestu vrátil, navigace byla spokojená a ani jsem se nenadál byl jsem zase u památníku Bedřicha Smetany, tak jsem si jednu část dal znova. ale nevadilo mi to, bylo to prostě skvělé. Počasí vyšlo nádherně a hlavně jsem si užil lesa. Vyzkoušel jsem současně i své kolo na kořenech v lese a nezklamalo, jelo se opravdu dobře. Pokud vás trasa zaujala můžete si ji stáhnout třeba do map.cz a vyrazit

na-kole-loucen-jabkenice-seletice

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Poslední celý den v Bangkoku jsme věnovali prohlídce chrámů. Chtěli jsme podle plánu navštívit kromě Wat Pho a Wat Arun i další chrámy a také královský palác, ale zkrátka by toho na jeden den bylo moc a myslím, že by nám to pak všechno splývalo dohromady. Královská palác mě mrzí docela, ale snad se ještě

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..