|  | 

Domov

Na salát s Master Slicer

Zima sice ještě sice ukazuje zuby, ale když začne svítit sluníčko je ve vzduchu cítit jaro. Kromě většího pohybu, který se od jara každoročně slibuji je to také větší konzumace zeleniny a to především různých míchaných salátů na které přes zimu nemám chuť.

Zelenina nakrájená na tři otočení

Doposud jsem si přes jaro a léto připravoval saláty buď krájením na kostičky nebo na struhadle. To je docela dlouhá příprava, která spíše od konzumace zeleniny master_slicerodradí. Letos tomu však bude jinak, neboť jsem našel kráječ na zeleninu, který má tu výhodu, že jej není potřeba zapojovat do elektřiny. Párkrát zatočíte kličkou a salát je hotovo. Tedy minimálně co se krájení týká. Přístroj Master Slicer je přitom jednoduchý na obsluhu i na údržbu.

Krájet v něm můžete například celá rajčata, půlky papriky, celou salátovou okurku (tedy rozpůlenou tak, aby se vám vešla do kráječe) nebo klidně celou mrkev. Přidejte trochu čínského zelí a pro chuť bazalku a máte fantastický zeleninový salát, který vás bude stát tak možná 2 minuty času a pak nějaký čas na opláchnutí vaničky, v které se zelenina krájí a nožů. Salát můžete otvorem v horní části také rovnou dochutit či přimíchat vhodnou omáčku. Mimo jiné můžete přístroj použít jako odstředivku šťávy ze salátu nebo jej použít ke krájení ovoce, což asi využijete v létě, kdy je ovoce na trhu dost.

Také šlehá či mixuje

Když zrovna nebudete krájet zeleninu, tak si můžete vyměnit nástavec, který je součástí balení kráječe Master Slicer a můžete si z něj udělat mixer či nástavec vyměnit za metlu na šlehání a vyrobit si dobrou šlehačku nebo našlehat bílek do těsta na buchtu. Je pravda, že to již se zdravou výživou moc nesouvisí, ale právě tyto aktivity můžete nechat na zimu J

Níže se můžete podívat na videa, jakým způsobem můžete Master Slicer použít. Časem přidám i vlastní video tohoto bezvadného kráječe.

A co se mi na Master Sliceru líbí asi nejvíc? Variabilitu a možnost výměnu různých nadstavců nabízí každý kuchyňský robot. Jenže většina z nich je na elektřinu, což znamená elektromotor, blízkost elektrické zásuvky nebo aspoň prodlužky a rachot při přípravě. Tento manuální kráječ však elektřinu nepotřebuje. Můžete si jej vzít třeba na gauč, nasypat zeleninu, zatočit a rovnou vyklopit na talíř. Každý si najde určitě svůj oblíbený způsob použití kráječe tohoto kráječe.

Můžete jej pořídit například na eshopu krajec4u.cz, kde najdete i jiné typy kráječů než zmíněný. Samozřejmostí tohoto eshopu jsou příjemné ceny a ke každému zboží české uživatelské návody.

na-salat-s-master-slicer

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Rodinný dům nebo byt? Recenze bydlení v rodinném domě po 2 letech

  Rodinný dům nebo byt? Recenze bydlení v rodinném domě po 2 letech

  Za měsíc tomu budou dva roky, co jsme dostali od stavební firmy předán náš rodinný dům , a tak můžu srovnávat výhody a nevýhody bydlení v domě proti bytu. Dům i byt mají své vlastní plusy i mínusy a řekl bych, že ani jedna volba není špatně. Navíc každému vyhovuje něco jiného. Ale proč si

 • Uživatelská recenze benzínové sekačky AL-KO Classic 5.16 VS-B plus

  Uživatelská recenze benzínové sekačky AL-KO Classic 5.16 VS-B plus

  Před nedávnem jsem zakoupil sekačku AL-KO CLASSIC 5.16 VS-B PLUS a protože jsem na ni nenašel mnoho uživatelských recenzí rozhodl jsem se jednu takovou napsat. Snad pomůže při rozhodování i ostatním potenciálním zákazníkům. Sekačku jsem zakoupil po dlouhém rozhodování. Zvítězila asi tím, že má kromě motoru BS i variátor pojezdu v ceně do 10 tisíc

 • Jak jsme dělali terasu – díl třetí

  Jak jsme dělali terasu – díl třetí

  Ve druhém dílu jsem psal o přidělávání prken na konstrukci. K této činnosti jsem udělal několik fotek mobilem, aby bylo jasné, jak jsme postupovali. Nechci říct, že dobře, protože v tom nemáme žádnou praxi, ale prostě dokumentace, jak jsem to dělali my. Další díl doplním o popis zábradlí až jej budeme připravovat a dělat. Bočnice Když jsme

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website