|  | 

Společnost

NHL 18 – zase o kousek reálnější simulace hokeje

Dva roky jsem hrál NHL 16 na PS 4 a postupně jsem ji hrál méně a méně. Když v září vyšla NHL 18 a já si přečetl recenzi, zjistil jsem, že až na nový mód těch vylepšení mnoho není a v podstatě se téměř nic nezměnilo. Rozhodl jsem se tedy nekupovat.
Půjčil jsem si však hru na týden od kamaráda, který si ji koupil a tak můžu napsat své dojmy v porovnání v NHL 16, kterou jsem měl do nedávna pernamentně v konzoli. (ne že bych hrál tak často ale jinou hru jsem neměl).

Reálnější pohyb hráčů

Asi největší přínos proti verzi z roku 2015 je v pohybů hráčů. Ty jsou daleko přirozenější a to jak pohyby hokejkou, tak bruslení. Vykroužení obloučků, bránění, dorážení i tečování u branky je nyní daleko důvěryhodnější a více se podobá skutečnému hokeji.
Také si musíte dávat více pozor na to, jak s hokejkou zacházíte, protože než jsem si trochu zvykl, byl jsem pořád na trestné za podražení. Další hezkou věci je souhra spoluhráčů, jak si najíždějí na přihrávky a vůbec jejich chování, které je opět o kus o dál. Především clonění před gólmanem a dorážky teď už mají opravdu smysl. Povedlo se mi dát i jeden krásný gól z mínusového úhlu odražením od brusle protihráče, což bylo velmi zajímavé. Také například zasáhnout protihráče tělem není snadné, takže se vám to nepovede vždy.
Dva roky vývoje v této oblasti jsou opravdovým, nebál bych se říct skokem kupředu a kdybych si chtěl NHL 18 koupit, tak to bude právě z těchto důvodu.

Zkrátka při hraní máte pocit, že se vše blíží opravdovému hokeji.

Je zde řada menších vylepšení, nový je i šampionát mezi týmy různých národních lig. Pozitivní je, že zůstala zachována i Extraliga ledního hokeje, ale místo dlouhých Í se na dresech objevovala jen mezera, což bylo komické. Zřejmě nějaký bug, protože v NHL 16 jsem si takové věci nevšiml a NHL 17 jsem nehrál, tedy nemohu posoudit

NHL THREES

Dalším zajímavým prvkem v NHL 18 je hra tři na tři ve speciálním arkádovém modu zvaném NHL Threes. Zapomeňte na pravidla, na komentář, na vše ostatní co z NHL dosud znáte. Vrhněte se po hlavě do bitvy tři na tři na menším kluzišti, kde je jen středová čára a k brance je to hodně blízko. Tento režim je hodně zábavný. Můžete jej absolvovat coby jednorázový zápas, nebo režim Tour, kde se vám otevírá nejen cestování po stadionech, ale i předměty jako jsou loga a dresy poražených protivníků. Vše buď v online režimu s dalšími spoluhráči či proti automatické inteligenci.

Perfektní je však v tomto režimu i komentář místního hlasatele, který utkání tak nějak komentuje. Hlas je přímo démonský a je dokonalý. Zábavné je i to, když se před vhazováním buly ve druhé třetině objeví maskot. Hlavně poprvé. Když se to opakuje po několikáté už to tak zábavné není. Nicméně myslím si, že tohle je výborný režim a zpestření, které je zase něco jiného než ten „klasický“ seriózní hokej. Zajímavá jsou i pravidla, kdy se vhazuje jen na začátku třetin.

Proč nekoupit

Ovšem jsou i zde důvody proč bych si tento ročník ještě nekoupil a není jich málo. Komentář je sice doplněný o nové věty, hlášky, je aktualizovaný, ale to je tak vše. Chtělo by to už konečně změnu, nové hlasy, nové tváře, zkrátka vymyslet něco jiného. A změnu by to chtělo i v grafice. Ta mě přijde pořád stejná, hlavně obličeje jsou na dnešní dobu dost mizerné. Diváci jsou hnusní úplně (legračně nereální), ale aspoň se se tam objeví maskot, což je docela příjemné a je to rozhodně novinka, tedy aspoň pro nás, kdo jsme vynechali NHL 17.
Už několik let mě vytáčí i stejná znělka po skončení zápasu. Je fakt příšerná. Grafika herního menu se sice změnila po vzoru fotbalového FIFA18, je moderní, svěží, ale samotnou hru to moc nezachrání. Hra vás nutí při prvním spuštění si menu nejprve přizpůsobit, ale není to nic hrozného.

Závěr

NHL 18 je proti NHL 16 určitě velkým skokem kupředu. Avšak od koupi mě odrazují některé věci, které se za léta mnoho nezměnili, především grafika, která mele z posledního a další drobné prvky, které se také několik let nemění. Ale neříkám, že je NHL 18 špatný hokej. Pokud však hrajete NHL již od roku 1993 jako já (kromě roku 2004 vycházel nový díl každý rok), tak si zkrátka začnete vymýšlet, protože pokud kupujete 3 roky po sobě pořád to stejné docela to omrzí. Jo kdyby cena byla dejmu tomu 500 Kč tak je určitě důvod si ji koupit, ale za 1600 Kč kupovat v podstatě něco, už doma máte si myslím že je zbytečné.

Počkám si na další ročník a pokud se grafika změní k lepšímu, tak rozhodně neváhám. Už letos po týdnu, kdy jsem měl NHL 18 půjčenou jsem celkem nalomený, ale počkám si. Myslím, že teď rok vyplním automobilovými závody v Gran Turismo Sport z kterého jsem nadšený. Zde by si tvůrci z Electronic Arts mohli vzít v modelování příklad.

nhl-18-zase-o-kousek-realnejsi-simulace-hokeje

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem se stal tátou 5. díl

  Jak jsem se stal tátou 5. díl

  Naše Josefína minulý měsíc oslavila rok a půl svého života. V posledním čtvrtém dílu jsem psal o tom, že už chodí okolo věcí. To už dáno není pravda, takže pojďme na novinky, být tátou je čím dál náročnější. Lítá jak neřízená střela Naše dcera prosím nechodí, ta přímo lítá, jak blázen. Také se často děje,

 • Jak jsem se stal tátou 4. díl

  Jak jsem se stal tátou 4. díl

  Poslední třetí díl jsem psal před 4 měsíci. to není ani možné, jak ten čas letí, skoro bych se hádal, že to budou tak 2 měsíce, co jsem psal poslední. Josefína má aktuálně již rok a měsíc a mnohé se změnilo. Skoro chodí Je to pár dnů, kdy začala chodit okolo věcí jako je postel,

 • Jak jsem se stal tátou 3. díl

  Jak jsem se stal tátou 3. díl

  už ani nevím, kde jsem skončil naposled, tak jsem si musel přečíst předchozí díl a zjistil jsem, že měla Josefína 5,5 kg a 63 cm v době psaní příspěvku. Teď, cca 1 měsíc do svých ročních narozenin má přes 8 kg a cca 75 cm. Roste zkrátka jako z vody. Co umí nového? Je toho

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..