|  | 

Domov

Obklady z kamene můžete využít v exteriéru, i v interiéru

Dům každého z nás by měl být především místem, kde se budeme cítit dobře a příjemně. Abychom toho docílili, je nezbytné soustředit se také na estetickou stránku celého objektu. A to jak z hlediska exteriéru, tak samozřejmě i interiéru. V obou případech však může pomoci jediné, a to kamenné obklady. Ty jsou v posledních letech velkým hitem zvláště u rodinných domů. Navíc mají široké možnosti uplatnění. Obložit jimi můžete třeba venkovní fasádu, váš plot, různé opěrné zítky, garáže, ale stejně tak sokly a několik dalších stavebních prvků. V interiéru se zase perfektně hodí na obložení stěn jako takových, barových pultů, schodišť, ale stejně tak i chodeb či koupelen. Otázkou tak pouze zůstává, zda vsadit na přírodní, nebo umělou variantu.

Přírodní varianta

Výhody přírodních kamenů jsou zřejmé, a mezi ty hlavní patří třeba i výborná mrazovzdornost, odolnost proti všem povětrnostním vlivům, ale také minimální nasákavost. Díky tomu je přírodní kámen ideální volbou hlavně do exteriéru. Drobným negativem však může být hlavně samotná váha daných kamenů, nebo dostupnost konkrétního typu. Přesto ale díky svým pozitivům bývá tou nejoblíbenější variantou zvláště u zákazníků, kteří si potrpí nejenom na vzhled, ale také na kvalitu.

Pokud bychom se zaměřili na ty nejvyužívanější možnosti, jistě mezi ně spadá pískovec, opuka, ale stejně tak travertin, mramor, nebo obklady z břidlice. Všechny tyto zmíněné varianty se navíc hojně používaly i v minulosti, ale i teď, ve 21. století jsou stejně zajímavými estetickými prvky, jako tomu bylo dříve.

Umělá varianta

Tato varianta rozhodně zaujme svým vzhledem, jelikož ty nejlépe zhotovené jsou téměř k nerozeznání. Přesto je k jejich výrobě používán beton, popřípadě sádra. Logicky nabídnou nejenom nižší cenu, ale i nižší hmotnost. Vše s možností vyrobit doslova jakoukoliv imitaci. Na druhou stranu oproti přírodnímu kameni mohou mít nižší kvalitativní vlastnosti.

obklady-z-kamene-muzete-vyuzit-v-exterieru-i-v-interieru

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Proč byl pro mě rok 2017 úspěšný?

  Proč byl pro mě rok 2017 úspěšný?

  Pro někoho byl loňský rok úspěšný, pro někoho méně. Když jsem se nad tím zamyslel, musím říct, že rok 2017 byl z mého pohledu přímo skvělý. O několika bodech bych se velmi rád zmínil. Drželo se nás pevné zdraví Málo lidí si uvědomuje, že se jejich každodenní život, tak, jak ho znají, může obrátit ze dne

 • Sehnat kominíka není legrace

  Sehnat kominíka není legrace

  Chtěl jsem zařídit kominíka na běžnou kontrolu komína, takovou tu, co by se měla dělat každý rok. Myslím, že se to jmenuje revize spalinových cest, ale jistý si nejsem.  Protože jsme ji zatím nedělali obeslal jsem emailem asi 6 kominíků s tím, že mě zajímá přibližná cena a zda by bylo možné domluvit se na

 • Jak jsme stavěli plot z betonových desek

  Jak jsme stavěli plot z betonových desek

  Mám zabetonované sloupky z trubek na lešení po třech stranách pozemku. Budu mezi ně dávat dřevo, ale to není předmětem tohoto článku. Důležité je, co budu dávat na čelo pozemku k silnici. Dlouho jsem rozmýšlel co to bude, až nakonec vyhráli betonové desky. Imitace kámen, barva pískovec, tvarované oboustranně, sloupky hladké. Délka jedné desky je

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.