|  |  | 

Cestování Na kole

Podzimní projížďka bez keců

V neděli bylo krásně teplo, svítilo sluníčko a listí zářilo svou zlatavou barvou v protisvětle. Já tohoto počasí využil a vyjel jsem do lesa, nedaleko na Loučeň, kde jsem lačně zaplul mezi stromy, zpomalil rychlost téměř na nulu a vychutnával si tu podzimní podívanou.

Miluji podzimní vůni lesa

Vůně lesa je mi sama o sobě příjemná po celý rok, ale na podzim je to ještě úplně jiný level. Především vyčnívá vůně listí, které voní podobně jako čerstvě spadené vlašské ořechy. Vítr byl v lese na většině míst neznatelný, ale povedlo se mi na kameru zachytit padající listí, které poletovalo ve větru.

Vůni lesa kořenila vůně hub, které rostly jako houby po dešti 🙂 V lese bylo docela ještě mokro, takže úroda musela být velká. já však nebyl na houby, ale abych si užil krásnou atmosféru podzimního dne.

Točil jsem jako šílený

Běžně na mých vyjížďkách kecám, pak chvíli točím a poté mě přestane bavit zapínat a vypínat kameru úplně. Tentokrát však ne. Měl jsem kameru téměř neustále zapnutou a ve finále jsem musel téměř bojovat o místo na kartě a mnoho ho tam nezůstalo.

Doma jsem pak udělal dvě videa. Jedno takové běžné s kecacím úvodem a tak podobně ale druhé jsem zvládl zcela bez komentáře. Přidal jsem romantickou hudbu a vytvořil jsem relaxační video. No a už dost keců, na výsledek se můžete podívat níže. Neměl jsem sebou gimbal, protože mě nenapadlo jej vzít, byla to chyba, ale chybami se člověk učí, tak snad příště.

podzimni-projizdka-bez-kecu

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem si koupil gravela

  Jak jsem si koupil gravela

  Na kole umím jezdit od svých dětských let, to ostatně snad každý. Pamatuji si, že mé první dospělácké kolo byla Eska se třemi převody vzadu a zaoblenýma řídítkama. Poté už následovaly samé mtb kola, tedy ze začátku spíše jejich napodobeniny. Ale měl jsem je spíše na ježdění pro rohlíky, nebo kolem komínu, výjimečně nějaký ten

 • Zimní vyjížďka do lesů na Loučeni

  Zimní vyjížďka do lesů na Loučeni

  Tak tohle byla opravdová premiéra. Na kolo jsem vždy vlezl maximálně při 13 stupních a více. Jenže o víkendu napadlo trochu sněhu a mě to lákalo zkusit si zajezdit na kole v lese… Bez potřebné zimní výbavy Už dlouho jsem chtěl na kolo v zimě, ale vždy jsem řešil, že nemám potřebnou výbavu – zateplené

 • Jak jsem NEjel Zlínskou 50tku

  Jak jsem NEjel Zlínskou 50tku

  V tomto článku se chci „pochlubit“, jak jsem hrdinně odstoupil před začátkem závodu 🙂 Jde o závod horských kol, který se jezdí ve Zlíně a jmenuje se Zlínská 50. Závod jsme měli jet s Honzou, který jej jel a o dojmy ze závodu se podělí, až se mu bude chtít napsat článek. Registrujeme se na

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..