|  |  | 

Domov Ostatní

Proč byl pro mě rok 2017 úspěšný?

Pro někoho byl loňský rok úspěšný, pro někoho méně. Když jsem se nad tím zamyslel, musím říct, že rok 2017 byl z mého pohledu přímo skvělý. O několika bodech bych se velmi rád zmínil.

Drželo se nás pevné zdraví

Málo lidí si uvědomuje, že se jejich každodenní život, tak, jak ho znají, může obrátit ze dne na den naruby. Například, když se vám něco přihodí a člověk skončí v nemocnici s tělesným poškozením, které je již trvalé. To vám pak asi hodnoty, které vám přišly důležité, přijdou jako nicotné a jediné po čem toužíte je zase volně chodit, pohybovat se bez cizí pomoci atd. Ne že by se mi to stalo, ale myslím, že by to tak nějak bylo a proto jsem rád, že ani já, ani nikdo z blízkých neprožil nic tak zásadního v minulém roce a všichni se těšili pevnému zdraví.

To je pro mě zásadní, protože pokud jste zdraví, můžete si plnit lecjaká přání nebo provádět prakticky cokoliv, abyste si splnili své sny. Z tohoto pohledu byl rok 2017 skvělý.

Daří se nám v práci

Další pro mě velmi podstatnou součástí života je zaměstnání. Aby ne, vždyť tam člověk tráví skoro většinu času svého života. V práci se nám dařilo, Začátkem roku jsem byl povýšen a zvládám svou práci dobře, jsem v ní navzdory dennímu dvouhodinovému dojíždění do práce spokojen. Není to vysněná práce, ale je dobrá a užitečná. Manželka to má podobně. Zkrátka i v tomto ohledu musím říct, že loňský rok byl skvělý, protože člověk měl práci, která mu dávala finanční jistotu a bez toho nemůže žít člověk zkrátka spokojeně.

To, že jsem si občas přivydělala nějakým focením nebo prodejem bazarového zboží je věcí jinou, stejně jako investice na P2P finančních portálech. V loňském roce se i v těchto segmentech velmi dařilo a nepřeji si nic jiného, než aby tento pozitivní trend pokračoval i v tomto roce.

Budeme tři

V loňském roce se nám také povedlo zrodit nový život, který přijde na svět letos v květnu. Ne, že by s početím byl nějaký problém, jak jsme si řekli, tak se stalo a zkrátka tento rok již zase bude v tomto směru úplně jiný, protože budeme tři. I to je určitě věc, která si zaslouží pozitivní místo v loňském roce.

Harmonie manželství

Další věcí, která není pro někoho zdaleka samozřejmostí, je klid a pohoda ve společném životě, ať už v manželství nebo ve vztahu. I na této frontě vládl loni klid a pohoda. Myslím, že i tato část je pro spokojenost člověka velmi důležitá. Nemám si na co stěžovat a myslím, že moje paní také ne. I když bychom si mohli stěžovat na něco oba, každý známe dokonale toho druhého a nakonec vždy skončíme u toho, že vlastně je to v pohodě. Hádky za celý rok byste napočítali na prstech jedné ruky a možná by vám nějaké prsty ještě zbyly volné. Prostě si tak nějak proplouváme vztahem spokojeně a bez zábran. Myslím, že tato část je také důležitá k tomu, abych mohl říct, že loňský rok byl úspěšný.

Práce kolem domu šly od ruky

Pokračujeme ve zvelebování okolí svého domu tak, jak nám to finance dovolují. Upravujeme předzahrádku, dodělali jsme boudu na nářadí, máme konečně aspoň část plotu před domem, udělali jsme zábradlí na terase, zasadili kleč, javor, okrasnou trávu, koupili zahradní hadici a mnoho jiných drobných věcí, které nám v loňském roce dělali radost při pohledu z okna nebo pobytu na zahradě. Z dalších pozitivních věcí, že máme konečně zahradní sekačku, kterou je radost sekat trávník každý týden. A i když trávník zatím není anglický a celou zahradu čeká srovnání terénu už nyní je to velký skok proti roku 2016, kdy jsme spíše místo trávy měli plevel.

Rok 2017 byl zkrátka úspěšný

Ač jsme loni vynechali dovolenou (nebyly finance někam jet), tak byl zkrátka rok jedním slovem skvělý. Je vidět, že jet na dovolenou není zkrátka ke šťastnému roku potřeba a některé věci, které jsme udělali kolem domu, mě těší víc, než 14 denní veget na pláži v Řecku. Jediné, co si přeji pro tento rok je, aby pozitivní trend z roku minulého pokračoval, aby se nás drželo pevné zdraví (tím nemyslím že nesmíme dostat rýmyčku a kašílek nebo nějakou tu horečku), abychom si udrželi skvělou práci, aby dítě, které se narodí bylo v pořádku a zdravé a abychom si užívali tento rok stejně dobře jako ten minulý.

A toto samozřejmě přeji všem lidem na světě, i když vím, že každý nemá takové štěstí.

 

proc-byl-pro-me-rok-2017-uspesny

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem se stal tátou 6. díl

  Jak jsem se stal tátou 6. díl

  Naposled jsem psal, když měla Josefína rok a půl. Nyní už má dva roky a měsíc a tak je čas na další článek. Opět se posunula ve vývoji, takže je s ní stále větší sranda. Táta v práci, v Praze Tohle už umí říct, byť trochu zkomoleně. Když říká, že táta pracuje umí to i

 • Snow Runner – taková jiná recenze

  Snow Runner – taková jiná recenze

  Pro odlehčení od financí si dovolím napsat vlastní názor na hru Snow Runner, kterou jsem si koupil na svou PS4 a kterou asi týden hraji po chvilkách. Nejsem pařan a patřím spíše mezi sváteční hráče (jeediná hra co jsem letos hrál byla NHL 20), takže mne prosím omluvte, že ani recenze nebude jako od kluků

 • Jak jsem se stal tátou 4. díl

  Jak jsem se stal tátou 4. díl

  Poslední třetí díl jsem psal před 4 měsíci. to není ani možné, jak ten čas letí, skoro bych se hádal, že to budou tak 2 měsíce, co jsem psal poslední. Josefína má aktuálně již rok a měsíc a mnohé se změnilo. Skoro chodí Je to pár dnů, kdy začala chodit okolo věcí jako je postel,

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..