|  | 

Finance

Proč mám rád českou crypto směnárnu Anycoin

V minulosti jsem pro nákup crypta používal různé směnárny
např. Simplecoin nebo crypto burzy jako Coinbase nebo Binance. Před nedávnem jsem se ale rozhodl nakupovat Bitcoin pravidelně metodou DCA a hledal jsem vhodnou směnárnu pro pravidelné automatické nákupy. Shodou okolností Kicom na bitcoinovým kanále ukazoval novou českou směnárnu Anycoin, která mě zaujala.

Nakupuji každý týden

Nejprve jsem si ověřil, že Anycoin nemá vůbec špatný kurz koruny vůči Bitcoinu. Porovnal jsem několik směnáren a burzy a hned po Binance mi vyšla Anycoin jako druhá nejlepší co se kurzu týká. Finex, kde jsem nakupoval dříve vyšla naopak jako jedna z nejdražších a byla tam povinnost nakoupit asi za 6 tisíc korun minimálně, což jsem opravdu nechtěl. toto ověření jsem prováděl před 2 měsíci, aktuálně tedy toto již nemusí platit, ale myslím, že by to mohl být pořád dobrý nákup za dobrý kurz.

Můj cíl byl pravidelný týdenní nákup BTC. To Anycoin umožňuje. Vygenerujete si částku, číslo účtu, které si zadáte do svého bankovnictví pravidelnou platbu a v nastavených intervalech proběhne nákup. Já jej mám nastaven na každý pátek, abych si v pátek zkrátka udělal hezkej den nákupem Bitcoinu, byť jen za 200 Kč.

Zde můžete vidět mé pravidelné nákupy každý pátek za 200 Kč.

Výhodou směnárny je to, že si peníze hned nemusíte posílat do své BTC peněženky, ale můžete si jen nechat v cryptu ve směnárně na účtu a poslat si je třeba jednou za měsíc. Já takto nakupuji za 200 Kč týdně a až mám „naspořeno“ za cca 2000 Kč, posílám si částku do své HW peněženky Trezor.

Rychlé intuitivní rozhraní

Anycoin podporuje nákup různých crypto měn, nejen ´Bitcoinu (po napočítání 50 crypto měn jsem přestal počítat) a peníze tam můžete převést i na Lightning network. Směnárna kromě běžného nákupu umí i nákup ve chvíli, kdy se cena dostane na vámi zvolený kurz. V tu chvíli proběhne objednávka. Před uzavřením objednávky se rozhodněte, zda si crypto ponecháte na burze, nebo hned necháte poslat do peněženky.

Peníze si tam můžete také poslat a vytvořit si tak kredit z kterého se vám budou realizovat objednávky. Moc oceňuji, že je Anycoin velmi jednoduchý na ovládání a také velice rychlá směnárna. Od nákupu po uzavření objednávky je to řádově jen několik málo minut. Shrnující e-mailová zpráva, o nákupu je také super, já třeba podle ni zapisuji kurz za který jsem nakupoval, abych měl podklady pro následné danění v případě, že bych jednou Bitcoin prodával.

můj aktuální stav účtu (již jsem si nějaké crypto poslal do Trezoru, toto byl zůstatek)

Převod na Trezor byl proveden ihned, ale cca 4 hodiny trvalo, než platba proběhla přes Blockchain a než byla autorizována, zřejmě byl v té době vyšší provoz než obvykle, takže platba byla ve frontě. O dokončení transakce jste i ze strany Anycoinu informována e-mailem.

Prodávat jsem nezkoušel ani jsem neporovnával prodejní kurzy, ale určitě bych pro prodej využil právě Anycoin, protože mi proti Binance nebo Coinbase vyhovuje, že nemusím ještě řešit EUR a kurz CZK/EUR a něco přepočítávat, abych se dostal na správnou částku.

Anycoin bude implementovat služba Štosuj.cz

Já nakupuji tedy pravidelně každý týden, což ostatně můžete vidět na print screenu z mých objednávek. Tato metoda pravidelného nákupu se jmenuje DCA a pomáhá průměrovat nákupní cenu a vlastně tak snižovat průměrnou pořizovací cenu, protože cena v čase kolísá.

Jednorázový nákup můžete učinit za tržní cenu platnou v době nákupu, ale také za cenu kterou si sami řeknete(nákup bude proveden ve chvíli, kdy taková cena na trhu nastane)

Nově vznikající služba Štosuj.cz, která v podstatě dělá to stejné – tedy umí nakupovat crypto v pravidelném intervalu toho bude umět daleko více a bude mít také integrovanou podporu Anycoinu, za což jsem moc rád. Až bude plně v provozu (mělo by tak být na konci května) tak na službu asi přejdu – minimálně ji vyzkouším.

Jak je to s KYC?

Není primárně vyžadováno do zobchodování částky 25 tisíc korun, ale může se stát, že jej směnárna vyžadovat bude. Ne, že by sama chtěla, ale jaksi ji k tomu nutí zákon. Pro aktivaci bude stačit, když pošlete nějaké drobné z vašeho účtu, aby se ověřilo, že účet je opravdu váš. Ověření KYC jsem si ale provedl a bylo do druhého dne zpracováno. Co se týká toho, jak dlouho trvá zpracování platby od odeslání z mého účtu a připsání na účet Anycoinu jsou to asi 2 minuty, takže mi vlastně ani nevadí, že nelze platit kartou a je nutná platba na účet. Skrze vygenerovaný QR kód je platba možná ještě snadnější než kartou a rychlost je stejná.

Odměna 300 Kč pro vás

Pokud se rozhodnete směnárnu Anycoin vyzkoušet, což je jen a jen čistě na vás – já jsem vám jen popsal své zkušenosti, můžete se zaregistrovat přes tento odkaz. Pokud provedete KYC a nakoupíte crypto za 10 tisíc korun (můžete i postupně), získáte jako odměnu 300 Kč a já obdržím 500 Kč, vyděláme tedy oba 🙂 Takový Win-to-win obchod.

Já jsem zatím s Anycoin spokojen a doufám, že se to časem nepodělá jako třeba Zonky.

proc-mam-rad-ceskou-crypto-smenarnu-anycoin

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

  Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

  O tomto projektu, který mi připomíná Fingood vím už nějakou dobu, ale trvalo mi docela dlouho, než jsem se rozhoupal se do něj namočit. Nakonec mě k tomu vedla jedna věc na kterou jsem si stěžoval už v mém ročním přehledu. Úroky z Fingood jsem si totiž nechal posílat na běžný účet a tam jsem

 • Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

  Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

  Hmm, koukám na úvodník z minulého roku, kde se zmiňuji o tom, jak to rychle uběhlo. Letos, pokud je to vůbec možné uběhl ten čas od loňského listopadu do konce letošního října ještě rychleji. A že to byl divoký rok. Opět toho bude hodně, tak si raději na to uvařte kafe. Mimochodem začíná mě děsit,

 • Proplat.to 100% portfolia ve vymáhání a to se vyplatí

  Proplat.to 100% portfolia ve vymáhání a to se vyplatí

  Po delší době zase nějaký článek že? No hurá. ale pozitivní moc nebude. Mé kompletní portfolio u Proplat.to v hodnotě téměř 40 tisíc je celé po splatnosti. What the fuck? Jak se to sakra stalo? Tento obrázek vám o stavu mého portfolia řekne více než tisíc slov. Investoval jsem přes investiční automat, který v době,

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..