|  | 

Finance

Proplat.to 100% portfolia ve vymáhání a to se vyplatí

Po delší době zase nějaký článek že? No hurá. ale pozitivní moc nebude. Mé kompletní portfolio u Proplat.to v hodnotě téměř 40 tisíc je celé po splatnosti. What the fuck?

Jak se to sakra stalo?

Tento obrázek vám o stavu mého portfolia řekne více než tisíc slov.

Investoval jsem přes investiční automat, který v době, kdy jsem do firem investoval neměl možnost investovat do jedné firmy jen nějakou konkrétní část portfolia. Takže se stalo, že jsem 99% svých peněz narval do třech firem, které najednou přestaly platit. tomu se říká špatná diverzifikace, ale bohužel to automat jinak neuměl a když jsem si toho všiml a ptal se na to podpory bylo už pozdě.

Nejprve se s nimi (s firmami po splatnosti) zkoušeli domluvit, byly tam schůzky, návrhy splátkových kalendářů a podobně. Nakonec nic z toho nevyšlo a tak došlo na soud. Některé soudy již proběhly před měsícem. Jestli si myslíte, že máme od Proplat.to nějaké informace, co se nyní bude dít dále, tak nemáme. Zda ty informace má aspoň Proplat.to nevím. Velký, špatný.

Čtvrtá firma, která je také ve vymáhání byla moje poslední tisícovka, kterou jsem si říkal, že až se mi vrátí, tak ji vyberu. Nyní koukám, že to bude možná na stará kolena. A bez úroků.

Co se mi nelíbí na Proplat.to?

 1. Podle mého názoru není dobře nastavena vstupní kontrola firem, kterým se faktury proplácejí. Pokud by byla nastavena správně, tohle se může stát výjimečně, ale ne najednou u třech firem, z nichž dvě patří jednomu majiteli.
 2. Úrok, který běží je po 60 dnech po splatnosti zastaven. To znamená, že firmy dluží třeba 300 dní, ale úrok platí jen za období, kdy měli zaplatit + 60 dní po splatnosti. U běžných smluv běží úrok z každého dne prodlené bez omezení. tohle je hodně špatně nastaveno. Takže nyní mám peníze ve firmách zcela zdarma. Ba co zdarma, vlastně vlivem vysoké inflace ztrácejí na hodnotě. super, to byl vždy důvod, abych své peníze investoval.
 3. I pokud by firma, která dluží peníze zaplatila jen malou číst investor ji na svůj účet nedostane. Proplat.to částku drží až do chvíle, kdy je splaceno 100%, poté se teprve uvolňuje částka investorům. Mohl by to být špatný vtip, bohužel je to ale realita.
 4. Na platformě vidím, jaké jsou stavy vymáhání a podobně, nicméně už před nějakou dobou platforma oznámila, že informační e-maily, které každý měsíc posílala o stavu již posílat nebude. Takže krom informace o tom, že proběhlo nějaké rozhodnutí soudu žádné další informace investorům (číslo jednací je naštěstí k dispozici). Nicméně zde se jen dozvím, že jde o vyřízenou věc ze strany soudu. OK a co bude dál? Miluju platformy, kterým jsou investoři u zadku…

Vtipná bilance

A tenhle znáte? Na úrocích vydělal necelých 1700 Kč (které i zdanil), ale zaplatil přes 2000 na poplatcích na vymáhání? Ne, opět to není vtip, ale realita, kterou můžete i vidět na obrázku nahoře vpravo. Poslední mé vydělané úroky byly v listopadu 2021. Ten čas tak letí, když se člověk dobře baví…

Nyní zcela vážně. Já samozřejmě naprosto chápu riziko investice. Investice sebou přináší rizika. Čím vyšší úrok tím větší riziko. Proto jsem na Proplat.to, ale i kdekoliv jinde investoval jen ty peníze, které si mohu dovolit ztratit. 40 tisíc je dost peněz, ale k životu je nepotřebuji takže z mého pohledu se nic neděje, ale víte co? Sere mě to. Především však samotná platforma Proplat.to, která kálí na investory, oni své už dostali, tak proč se snažit, no ne? Navíc mám mnoho investičních příležitostí jinde a ty peníze by se tak hodily jako nikdy.

Závěrem napíšu jen to, že na této platformě už nikdy nezainvestuji ani korunu, protože ji už prostě nevěřím. Zcela ztratila mou důvěru a už si ji nezíská zpět.

Pokud se někdy podaří získat nějaké peníze zpět bude to příjemný bonus a rád vás o tom budu informovat, momentálně však viním nikoliv formy, které jen využili příležitosti, ale platformu z nedůsledné kontroly, špatně nastavených mechanismů. Je samozřejmě na každém, aby si svá rizika zvážil sám. Nikomu neradím, aby zde neinvestoval, nebo naopak, aby zde investoval. Dělejte si co chcete, zde píši jen můj osobní názor který na tom mám. A nyní se pro mě platforma v mém slovníku přejmenovává nově na Neplat.to 🙂

Pro případné komentáře platformy Proplat.to: Argumentace tím, že 99,8% firem splácí v pořádku je mi k ničemu, když mám 100% portfolia ve vymáhání. O kvalitě kontroly firem se neshodneme, takže komentáře typu „Naše kontrola odpovídá standardům, kontrolujeme vše co máme a ještě více“ jsou z vaši strany plýtvání časem, kdyby to tak bylo neskončí během jednoho měsíce 3 firmy, které mají celkově na platformě miliónové půjčky.

proplat-to-100-portfolia-ve-vymahani-a-to-se-vyplati

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

  Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

  O tomto projektu, který mi připomíná Fingood vím už nějakou dobu, ale trvalo mi docela dlouho, než jsem se rozhoupal se do něj namočit. Nakonec mě k tomu vedla jedna věc na kterou jsem si stěžoval už v mém ročním přehledu. Úroky z Fingood jsem si totiž nechal posílat na běžný účet a tam jsem

 • Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

  Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

  Hmm, koukám na úvodník z minulého roku, kde se zmiňuji o tom, jak to rychle uběhlo. Letos, pokud je to vůbec možné uběhl ten čas od loňského listopadu do konce letošního října ještě rychleji. A že to byl divoký rok. Opět toho bude hodně, tak si raději na to uvařte kafe. Mimochodem začíná mě děsit,

 • Proč mám rád českou crypto směnárnu Anycoin

  Proč mám rád českou crypto směnárnu Anycoin

  V minulosti jsem pro nákup crypta používal různé směnárny např. Simplecoin nebo crypto burzy jako Coinbase nebo Binance. Před nedávnem jsem se ale rozhodl nakupovat Bitcoin pravidelně metodou DCA a hledal jsem vhodnou směnárnu pro pravidelné automatické nákupy. Shodou okolností Kicom na bitcoinovým kanále ukazoval novou českou směnárnu Anycoin, která mě zaujala. Nakupuji každý týden

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..