|  | 

Internet

První zkušenosti s Hosting2

Tento týden byl spuštěn nový hosting, který cenou konkuruje Wedosu. Zda i kvalitou ukáže až čas, nicméně mě nedalo a jal jsem se ho vyzkoušet. Základní placenou variantu Unlimited ONE pořídíte za 26 Kč/měsíc, v nabídce krom bezplatného tarifu naleznete ještě programy Unlimited Multi a Unlimited H2. Já jako malouživatel si vystačím již se zmíněným tarifem ONE, v tomhle článku popíšu své první dojmy.

Hosting2, krok za krokem

Jelikož jsem chtěl službu vyzkoušet se vším všudy, zaregistroval jsem si u nich i doménu. Objednávka proběhla svižně a bez žádných komplikací, do pár minut byla doména zaregistrovaná a dohledatelná v CZnic. Platbu jsem provedl přes peněženku PayPal, na výběr je ještě platba přes PayU a klasickým bankovním převodem. Platba byla připsána ihned, stejně jak již zmíněné zaregistrování domény. V administraci lze nastavit, zda má být doména prodlužována automaticky. U Hosting2 jdou prozatím registrovat jen CZ domény.

Jakmile byla doména má, vrhl jsem se na objednávku hostingu. Vše probíhalo hladce, stejně jak u domény. Dokonce hosting byl zřízen ještě rychleji než u Wedosu, ale to přičítám tomu, že jsem teprve jedním z prvních zákazníků. Vše potřebné je tedy zřízeno, hurá do vytváření stránek.

Přívětivá administrace

Jelikož jsem co se týče technických věcí poleno, trochu jsem se obával toho, zda si poradím ze samotnou instalací RS. Veškeré naše weby máme na WordPressu, takže bylo třeba WP nainstalovat i sem. U Wedosu to mám už zmáklé, už vím kam kliknout, co nastavit a změnit. Hosting2 byl pro mne novinkou, takže obavy byly na místě. Ale jedním dechem dodávám, že zbytečné.

Administrace Hosting2

Administrace Hosting2

 

Hned na začátek jsem vytvořil novou databázi, apropo databáze je dostupná i ve Free verzi hostingu, a jal se přes FTP nahrávat WP. Po chvíli bylo nahráno, zbývalo ještě doplnit nezbytné soubory do wp-config souboru. Tam nastal sice malý zádrhel, ale byl vyřešen během jednoho mailu s doporučením zvolit instalaci WP jedním kliknutím. Pro příště už tedy vím. Poté už šlo vše jako po másle.

Zároveň jsem si vytvořil i emailovou schránku, web rozhraní Roundcube je známo většině majitelů stránek. Mailové schránky a vlastně vše potřebné nastavujete v přehledném Admin panelu (CPanel), který si můžete přizpůsobit dle svých představ. Zde se i nachází panel s aplikacemi, které lze automaticky nainstalovat na stránky. Ten jsem bohužel prvně přehlídl, proto jsem WP instaloval ručně.

Administrace - CPanel

Administrace – CPanel

Co říct závěrem? Na nějakou chválu či kritiku je ještě brzy, až čas ukáže, jak si tenhle nový hosting povede. Já mu budu držet palce. Zkusíte ho i vy, nebo své další projekty budete rozjíždět u svých osvědčených web hosterů? Na Hosting2 se můžete zaregistrovat na tomhle odkazu.

 

prvni-zkusenosti-s-hosting2

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Mintos – půlroční zkušenost

  Mintos – půlroční zkušenost

  Jsem zatím poměrně krátkým uživatelem platformy Mintos. Účet mám založen někdy od dubna 2016 a aktuálně jsem vložil pouhých 120 EUR, což je například částka, kterou jste v minulosti zaplatili v Rakousku pokud jste vjeli na dálnici bez dálniční známky. Výnos a garance Nyní se již dostanu k důvodům,  proč se mi platforma líbí. Pominuli

 • MP3levně.cz běží na Webarealu

  MP3levně.cz běží na Webarealu

  Když jsme před dvěma lety přemýšleli, s čím budeme mít eshop, přišel kamarád Honza s tím, že bychom mohli nakupovat a prodávat MP3 přehrávače, takové ty levné, že to bude moc fajn. A ono to skutečně moc fajn je, ale aby to nějak fungovalo museli jsme vymyslet na čem eshop mp3levně.cz poběží. Honza ani já nejsme programátoři,

 • Investorem na Zonky – díl první

  Investorem na Zonky – díl první

  V minulosti jste si mohli přečíst o tom, jak mi Zonky pomohl, když jsem stavěl dům a chyběly mi peníze, které banka nechtěla uvolnit. Článek jsem napsal tak pochvalně, že  jsem od jednoho čtenáře dostal vynadáno, že je to pěkně hloupě napsaný PR článek J Pán se docela spletl, nebyl to PR, byla to chvála na

3 Comments

 1. Nowak-88

  Hosting2 ne hosting ktrerý je super. Už dva dny je nedostupný a každému je to jedno

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..