|  | 

Technika

Recenze: LED žárovka s bluetooth reproduktorem

Když jsem se dověděl, že budu zkoušet LED žárovku v které je zabudovaný reproduktor a hudba se přehrává přes bluetooth zaujalo mě to. Byl jsem zvědavý, jak takové spojení může fungovat. Jak asi bude reproduktor hrát?

Žárovky s reproduktorem lze rozdělit přibližně na dvě kategorie. V první je ovládání žárovky přes dálkový ovladač. Druhá kategorie má ovládání skrze aplikaci v mobilním telefonu, přičemž podporován je Android a iOS, tedy my s Windows Phone máme smůlu, a tak jsem dostal na recenzi „obyčejnější“ verzi s dálkovým ovládáním.

Větší rozměry

Co mě překvapilo, jsou větší rozměry než klasická žárovka. Překvapit mě to asi nemělo, neboť reproduktor někam umístit musíte, ale i tak je průměr žárovky v nejširším místě 9,2 cm, což je hodně a nemusí se proto vejít do všech svítidel. Na délku to není o moc lepší, má plných 12,7 cm, ale už to není takový problém jako ta zmíněná šíře. To vidím jako mínus na které je třeba si dát pozor a prostor pořádně proměřit před koupi takové žárovky.

Jak svítí?

Asi dvě základní otázky, které budou v každém dotazu. Jak svítí a jak hraje. Odpovězme si nejprve na tu první. LED diody jsou umístěny v kruhu a svítí dolů, výrobce uvádí, že osvítí úhel 120 stupňů. V tomto směru jsou klasické LED žárovky, kde jsou LED diody umístěny po stranách a osvítí tak celou místnost lepší. Žárovka dává hodně bílé světlo, bohužel výrobce neuvádí teplotu vyzařovaného světla v kelvinech, takže těžko říct. 3 intenzity svícení jsou dostatečné. Výkon výrobce uvádí na 6W a myslím, že odpovídá intenzitě. V lumenech ale informaci opět na obalu ani v příbalovém letáku nenajdete.

Jak hraje

Integrovaný reproduktor má průměr kolem 5 cm a na to, že je tam jediný hraje velice slušně. Příjemné je, že zvuk přichází od shora a pokud nebudete mít těsně pod žárovkou umístěnou třeba vysokou šatní skříň, která by zvuk tlumila, bude se šířit hezky po celé místnosti. Výkon je uváděn jako 3W a musím říct, že když zarovka_s_repro_1jsem dal telefon naplno, tak byla reprodukce hlasitá dost a místnost cca 12,5 m² bylo ozvučeno dostatečně. Líbí se mi, že aby bylo aktivní bluetooth není podmínkou mít žárovku zapnutou a svítit, takže pokud budete mít LED žárovku s reproduktorem umístěnou třeba v ložnici můžete hudbu poslouchat i poté co zhasnete.

Samozřejmě nelze očekávat hluboké basy, ale zase zvuk není nijak zkreslený. Přirovnal bych jej přibližně k prodávaným přenosným bluetooth reproduktorům. Možná že je dokonce z nějakého takového přenosné reproduktor i použit. Zkrátka zvuku se rozhodně nebojte, nezklame vás, pokud budete brát v úvahu cenu žárovky cca 650 Kč, tak v poměru cena/výkon je zvuk moc fajn. Bluetooth má slušný dosah. Na krabici je uvedeno 10 metrů, zkoušel jsem asi 20 metrů ve volném prostranství a ještě v pohodě. 30 metrů už byl ale problém a zvuk vypadával.

Jak se ovládá

Když žárovku umístíte do závitu E27 je potřeba „rozsvítit“ vypínačem. Na oko se nic nestane, ale do žárovky půjde proud a jakmile to uděláte a zapnete na mobilu bluetooth okamžitě ji uvidíte a můžete spárovat. Žárovka podporuje bluetooth verze 3.0 a prodil A2DP. Po spárování již ovládáte hlasitost a přehrávání jako u klasického bluetooth reproduktoru přes mobil.

Dálkový ovládač

Zklamalo mě, že u dálkové ovládače nebyla přiložena baterie CR2025, tedy je potřeba počítat s jejím dokoupením samostatně. Ovladačem LED žárovku s integrovaným reproduktorem zapnete/vypnete, ovládáte intenzitu světla a barvy. Bohužel umí jen klasické RBG a jejich odstíny, takže žádnou hitparádu světel nečekejte. Přechody ve Fade režimu nejsou plynulé a absence dalších barev je zde znát, ale na takové intimno do ložnice nebo obýváku se spuštěnou hudbou je barevné osvětlení dostatečné.

Závěrečné hodnocení

Vzato kolem a kolem je to skvělý nápad integrovat do LED žárovky reproduktor. Jediným opravdovým záporem, který vám znemožní prakticky žárovku využít může být její velikost. Mě ještě trochu vadilo, že ledky svítí jen dolů a už ne po stranách. Pokud bych ale nebral to, že bude tento zdroj světla jako primární, tak mi to nevadí.

Pozitivně mě překvapil zvuk. Je příjemný a v případě potřeby i dostatečně hlasitý. Ovládání je také v pohodě, takže konečný verdikt zní: Ano, LED žárovku s integrovaným reproduktorem a možnou změnu barvy bych doporučil.

Klady:
– Hudba přes bluetooth v žárovce nezabírá místo na stole jako reproduktor
– Zvuk ze shora je příjemný
– Nečekaně dobrý zvuk
– Je napájeno ze závitu E27 – není třeba dobíjet jako klasický bluetooth reproduktor
– 3 intenzity světla, možnost měnit barvy podle nálady a potřeby
– Vypínání LED žárovky ovladačem – do postele nelezete potmě
– Bluetooth funguje i když je žárovka vypnutá
– Výborný poměr cena/výkon

Zápory:
Velké rozměry
LED svítí převážně dolů
Baterie k ovládači není součástí balení

 

Děkujeme za zapůjčení na recenzi Karle. Žárovku lze koupit třeba zde

recenze-led-zarovka-s-bluetooth-reproduktorem

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Synology DS216 + II – skvělý domácí server

  Synology DS216 + II – skvělý domácí server

  Donedávna jsem používal pro jako domácí server D-link. Zařízení hezké, ale staré již 5 let a ne příliš výkonné a hlavně pokud člověk využíval napojení na TV, tak se často divil, že soubory nejsou indexovány. Proto po 5 letech nastal čas na změnu. Věděl jsem, že D-link už nechci a Synology byla skoro jasná volba.

 • Tragikomedie s příchutí píchnuté pneumatiky

  Tragikomedie s příchutí píchnuté pneumatiky

  To je zase příběh. Proč, kdykoliv se něco podělá je z toho příběh k popukání, který ale vůbec není vtipný? Spíše smutný a to se vším všudy. Nejde o život, ale musím říct, že když se to se..tak se to se a to tak prostě je. Jedu si ani nevím jak To si takhle nedělního

 • Sony Walkman NW-A25 uživatelská recenze

  Sony Walkman NW-A25 uživatelská recenze

  Byl jsem dlouhodobým uživatelem přehrávače Sony Walkman A-816, který byl naprosto dokonalý, proto se bohužel neubráním srovnání obou modelů. Ani bych nový nekupoval, protože A-816 funguje stále dál úplně bezproblémově, avšak jak se postupně rozšiřuje má hudební sbírka, tak 4 GB vnitřní paměti se stalo zkrátka neúnosných. Vybíral jsem poměrně dlouho a moje volba padla

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website