|  |  | 

Ostatní Recenze

Recenze: Městský batoh Backpack není nic moc

Nedávno jsem řešil potřebu nového batohu. Původní po 8 letech denního nošení byl již dost starý a otrhaný a i přes pravidelné praní špinavý. Rozhodl jsem se vyřešit to nákupem moderního batohu do města na zavírání ze strany od zad, což je bezpečné a s integrovaným USB kabelem. U nás takový batoh stojí okolo 900 Kč, takže se rozhodl pro nákup z Číny.  Takže jaké jsou zkušenosti s tímto batohem?

Malý a hezký

Na první pohled je batoh opravdu hezký. Koupil jsem si v černé barvě. Na přední straně batohu a také po stranách je všitý materiál z odraznou vrstvou.Po stranách je molitanová vrstva, která drží formu celého batohu. Bohužel po jednom či dvou měsících se mi jedna strana zcela „zlomila“ a nyní na jedné straně je batoh propadlý dovnitř.

Spousta kapes, které vám polezou krkem

Batoh má jednu velkou kapsu na notebook a jednu menší na tablet nebo něco podobného rozměru. Na protilehlé straně jsou další tři kapsy. Jedna z vrchní části je vybavená i zipem a pod ní jsou další dvě kapsy, které používám jednu na doklady a druhou na peněženku.  A zde se v praxi ukázalo, že pokud máte v kapsách nějaké věci, tak se v podstatě velmi zúžil prostor samotného batohu. Cokoliv do něj dáváte, tak vám drhne a zadírá se o zmíněné kapsy. Na to, abyste dostali do batohu knížku např 4 díl Hry u Trůny jsou potřeba dvě ruce a trocha umu. Místa v batohu prakticky po zaplnění kapes mnoho nezůstává. Knihu Tanec s draky do batohu nacpete jen s velkým úsilím.

I malou hrabičku na obědy musím dávat do batohu bokem, protože při pokusu dát ji spodkem na dno batohu narazíte na rozměry, které přitom nejsou úplně malé, ale batoh je zkrátka dost nepraktický. Možná pokud bych nechal kapsy prázdné bylo by to lepší, ale nemyslím si že dokladovka a menší peněženka jsou tak velké, že do těchto kapes nepatří.

Má i klady

Abych ale nepsal jen o záporech tento Backpack batoh má i své klady. Tak například zavírání je na zádech a je kryto z obou stran, takže se vám do batohu jen tak nikdo nedostane. Zip jde ovšem dost ztuha, takže se tam máte občas problém dostat i vy sami. Další dobrou věcí je přítomnost USB kabelu, takže v batohu můžete nosit např. Power banku, kterou napojíte do našitého kabelu a z druhé strany připojíte váš kabel k telefonu a pohodlně nabíjíte i když máte batoh na zádech. To je pěkná věc, která se mi líbila a ukázala se být jako funkční.

Batoh je navíc z příjemného materiálu, který můžete snadno očistit a měl by být nepromokavý, no nevím, pořádnou průtrž jsem zatím s batohem nepotkal, takže zde nemohu říct zda je to pravda. Málem bych zapomněl i na popruh na zádech, který vám umožní nasunout batoh na držadlo cestovního kufru a také na malou kapsičku v popruhu na záda. Mobil se tam nevejde, ale třeba jsem tam nosil IN kartu nebo malou hotovost, kterou potřebujete mít po ruce, aniž byste museli sundávat batoh ze zad.

Celkové hodnocení

Hezky vypadá, má spoustu kapes, ale je nepraktický, pokud chcete nosit v batohu i něco jiného než jen věci v kapsách. Pokud ne, mohu jej vřele doporučit, kapsy se mi líbí a batoh je moc  prima. To že se mi zhroutila jedna strana dávám za vinu čínskému výrobci, originál by mohl držet lépe a déle.  Avšak pokud byste do batohu rádi dali knihu a to silnější než třeba tenký notebook budete bojovat s tím, jak ji tam dostat, protože kapsy jsou najednou velkou překážkou. Udělejte si názor sami, já už bych si tento batoh příště nekoupil.

recenze-mestsky-batoh-backpack-neni-nic-moc

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Mňága a Žďorp – Třecí plochy – recenze

  Mňága a Žďorp – Třecí plochy – recenze

  Kapelu poslouchám už přes 20 let a jejich předposlední album k třicátému výročí – Třínohý pes jsem trávil poměrně dlouho, ale teď jsem s nim spokojený. A domnívám se, že zvyknout si budu muset i na nové album Třecí plochy, které vyšlo 7 října 2019. Tento článek tedy bude takovou fanouškovskou recenzí, přestože jsem asi

 • Jak jsem se stal tátou 4. díl

  Jak jsem se stal tátou 4. díl

  Poslední třetí díl jsem psal před 4 měsíci. to není ani možné, jak ten čas letí, skoro bych se hádal, že to budou tak 2 měsíce, co jsem psal poslední. Josefína má aktuálně již rok a měsíc a mnohé se změnilo. Skoro chodí Je to pár dnů, kdy začala chodit okolo věcí jako je postel,

 • Kevin Hearne – Útok obrů – recenze knihy

  Kevin Hearne – Útok obrů – recenze knihy

  Když jsem hledal novou knihu, kterou bych si koupil, zaujal mě obal knihy Útok obrů i její popis. Autor pro mě zcela neznámý, neboť nejsem zcela fanouškem městských fantazy (které autor dosud psal), mám mnohem raději fantazy z dob dávno minulých. Když jsem si ale přečetl, že zrovna z takové doby má Útok obrů být,

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.