|  | 

Technika

Revoluce! Nokia představí mobil s Androidem

To, co si v minulosti nedokázal představit nejeden fanoušek téhle finské značky mobilních telefonů, se stane v nejbližší době skutečností. Finská Nokia se chystá na veletrhu MWC v Barceloně, který začíná 24. února představit svůj první smartphone s operačním systémem Android. Nokii, kterou uživatelé znají spíše se spojením operačních systémů Symbian a později Windows phone , se nyní dočkají novinky ve formě, pro tuto značku zcela nového, operačního systému. Co tedy vedlo Nokii pro spuštění nové platformy a bude se jednat jen o pokus, nebo v tom máme hledat trend, kterým se Nokia chystá dále ubírat?

Android s označením Normandy

Stále ještě není jisté, jaký oficiální název telefon ponese. Typové označení téhle Nokie bude RM-980, ale je možné že si mobil ponese jeden z následujících názvů a to Normandy, nebo Nokia X. Více se dozvíme v průběhu již zmíněného MWC veletrhu, který má mimo jiné odhalit i další trhák letošního roku.

Nokia Normandy - zdroj @evleaks

Nokia Normandy – zdroj @evleaks

Androidí Nokia nebude žádné dělo, spíše půjde o model nižší cenové kategorie. Verze Androidu bude 4.4.1 Kite Kat s nádstavbou, na kterou jsme taky velmi zvědavi. Šeptá se, že nebude úplně tak spjatý se službami Google, jak je u ostatních Androidů zvykem, ale že bude víc využívat služeb Microsoftu, především mapy, či vyhledávání. Taky se spekuluje o speciálním obchodu Nokie pro aplikace. Bude to snad znamenat, že nepůjdou aplikace stahovat z tradičního Google Play?

Důvodů, proč se Nokia pouští do pro ni zcela neznámého prostředí, je hned několik. Všichni máme v živé paměti, jak s nástupem chytrých mobilů zaspala dobu a nyní to horko těžko dohání. Prodej mobilních telefonů značky Nokia stále klesá, proto se nyní snaží rozšířit svou nabídku. Srovnávat se s lídry současného trhu se  prozatím nehodlá, ale do budoucích let může mít toto rozhodnutí zásadní význam.

revoluce-nokia-predstavi-mobil-s-androidem

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Synology DS216 + II – skvělý domácí server

  Synology DS216 + II – skvělý domácí server

  Donedávna jsem používal pro jako domácí server D-link. Zařízení hezké, ale staré již 5 let a ne příliš výkonné a hlavně pokud člověk využíval napojení na TV, tak se často divil, že soubory nejsou indexovány. Proto po 5 letech nastal čas na změnu. Věděl jsem, že D-link už nechci a Synology byla skoro jasná volba.

 • Tragikomedie s příchutí píchnuté pneumatiky

  Tragikomedie s příchutí píchnuté pneumatiky

  To je zase příběh. Proč, kdykoliv se něco podělá je z toho příběh k popukání, který ale vůbec není vtipný? Spíše smutný a to se vším všudy. Nejde o život, ale musím říct, že když se to se..tak se to se a to tak prostě je. Jedu si ani nevím jak To si takhle nedělního

 • Sony Walkman NW-A25 uživatelská recenze

  Sony Walkman NW-A25 uživatelská recenze

  Byl jsem dlouhodobým uživatelem přehrávače Sony Walkman A-816, který byl naprosto dokonalý, proto se bohužel neubráním srovnání obou modelů. Ani bych nový nekupoval, protože A-816 funguje stále dál úplně bezproblémově, avšak jak se postupně rozšiřuje má hudební sbírka, tak 4 GB vnitřní paměti se stalo zkrátka neúnosných. Vybíral jsem poměrně dlouho a moje volba padla

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website