|  |  | 

Film Kultura

Sabrinina děsivá dobrodružství – první dvě řady jsou fajn

Poslední dobou mám pocit, že jen koukám na Netlix, což je děsivé. A co je děsivé, to mě baví. Faktem ale je, že seriál s názvem Sabrinina děsivá dobrodružství zase tak děsivá nejsou. Pozor, to ale neznamená, že by to byla pohoda. Narazíte zde na Spiritismus, Okultismus, Voodoo, Satanismus, kanibalismus a Peklo. Takže výčet docela dobrý, chvalme Satana.

Opět je zde taková moje hóódně subjektivní recenze bez prozrazení děje.

Nadsázka a humor nesmí chybět

Co mě na tom seriálu bavilo bylo, že jsem se fakt bavil. Divná věta co? Ale je to pravda. Seriál je temný, to ano, ale často se v jistých ohledech nebere vážně a umí si udělat z některých věcí legraci. Humor zde vlastně nechybí, byť je třeba černý a to je hrozně prima.

Sabrina provádí jednu blbost za druhou, ale vše umí podat a vysvětlit proč to dělá. Nezná slovo „Nejde“. U ni jde vždy všechno, pokaždé najde alternativu. Je tím protivná, ale současně to vlastně tvoří zápletku.

Jde o remake původního seriálu, sitcomu, který jsem neviděl, je však na něj odkaz ve čtvrté řadě v jednom z dílů. to ale podle mě ničemu nevadí a pokud jste originál neviděli, není nutné resty dohánět. Příběh funguje kompaktně i bez toho.

Humorem zde neoplývá jen Sabrina, ale i její tety a blízké okolí. Samozřejmě že je důležitá i ta temná a brutálnější stránka a ta je podle mě zpracována také velice dobře. Seriál má vlastně podle mě jen jednu zásadní chybu a to, že neskončil po druhé sérii.

Třetí a čtvrtá série už by být nemusely

V nejlepším se má skončit, což se zde bohužel nestalo a tak se dočkáme ještě poměrně průměrné třetí série a pak naprosto zbytečné čtvrté série, která má teda zajímavý konec, který jsem nečekal. Schválně se podívejte a napište mi, zda jste takový konec čekali nebo ne.

Už to na mě však působilo dost na sílu, jako že něco ve smyslu: Musíme něco natočit, když máme smlouvu na 4 série.

Pokud by tyto dvě série už nebyly natočeny vůbec o nic bychom nepřišli, jen bychom asi koukali na něco jiného, možná ještě na větší blbost, takže je vlastně dobře, že nakonec natočeny byly? To je vlastně fuk. Myslím, že pokud vás seriál bude bavit, zkouknete šmahem všechny 4 série a budete brečet, že už to končí a chcete další a další díly, což je vlastně asi také v pořádku a od toho tady máme přece nový seriál Wednesday o kterém budu psát příště.

Shodou okolností jsem jen z legrace kouknu na ČSFD a kladně jdou hodnoceny právě první dvě sezóny – to se tedy shodneme – výjimečně.

Konec temný, všechno temné

Pokud máte rádi seriály s temnou atmosférou plné kouzel a čar, současně vám vyhovuje trocha nadneseného humoru, budou se vám Sabrinina děsivá dobrodružství líbit. Je potřeba vše brát s rezervou, nadhledem, vypnout mozek, bavit se.

Tentokrát jsem nenapsal tolik, co jindy, protože jsem zcela pominul příběh a to samozřejmě zcela záměrně, však to znáte.

Budu rád, když mi dáte do komentáře pod článek vědět, zda se vám seriál líbil. Já bych dal prvním dvěma sériím hodnocení 80%, ale protože je jich celkem 4, tak musím snížit na 70%. I tak za mě super.

A teď mě omluvte, jdu se podívat na seriál Wednesday.

sabrinina-desiva-dobrodruzstvi-prvni-dve-rady-jsou-fajn

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Ve při – to mě dostalo

  Ve při – to mě dostalo

  Nejsem příznivcem dramat. Připadají mi nudná. Ve při jsou jiní, je to taková tragikomedie nebo možná jen akční drama a něco, co mě dostalo fakt na kolena po dlouhé době. Tohle jsem si dal na dva večery, pak jsem seděl odbouraný a nebyl schopen ničeho. O čem to je Znáte mě, nechci prozrazovat příběh, takže

 • The Last of us – zombí post apo

  The Last of us – zombí post apo

  Internetem i seriálovou scénou nyní cloumá nový seriál vysílaný na HBO max na motivy hry se stejnojmenným názvem The Last of us. Já jsem hru hrál a hodně se mi líbila, dvojku jsem už však nehrál neboť jsem už neměl konzoli a nyní jsem byl tedy docela zvědavý na seriál. Ač normálně mám jen Netflix,

 • Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Poslední dobou mě produkce Netlixu moc nenadchla a na to, abych si platil Amazon, Walt Disney a HBO nemám, takže jsem zvláště závislý na tom, co na Netlixu vydají. Seriál Wednesday jsme měli s manželkou za tři dny shlédnutý, po dlouhé době fakt super seroš. Ne aby ses pousmála Opět to bude bez spojlerů, ale

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..