|  | 

Technika

Samsung Galaxy S5 letos s předstihem

Jako každý rok i letos představí společnost Samsung nový model své vlajkové lodi pod označením Galaxy S5. Dočkáme se toho již na veletrhu Mobile World Congres, který se uskuteční již 24.2.2014 ve španělské Barceloně. Datum představení nové řady tohoto výkonného mobilu je pro všechny překvapením, protože když se podíváme do historie tak zjistíme, že předchůdci Galaxy S5 byly představeni později, konkrétně Galaxy SIII byl představen v květnu, Galaxy SIV v březnu. Že by Samsung na uvedení pospíchal z důvodů maximalizování tržeb? Pochybuju.

Supervýkonný Samsung Galaxy S5

Určitě všechny z nás nejvíce zajímá výbava zatím nejnovějšího smartphonu od Samsungu. Od předešlých modelů se bude lišit a to celkem zásadně. Nový Galaxy S5 se nebude prodávat jen v jedné verzi, jak bylo doposud u Samsungu zvykem, nýbrž ve dvou verzích, které se budou lišit velikosti interní paměti a i použitým procesorem. Na pultech se tenhle chytrý telefon objeví ve verzích s 32 GB a 64GB vestavěnou pamětí. O možnosti rozšíření paměti se zatím žádné zmínky neobjevily, ale neočekává se její absence.

Samsung

Další novinkou jsou dva rozdílně použité procesory. Jedna verze bude používat Exynos 6, druhá bude vybavena vylepšeným Qualcomm Snapdragon 805. Dočkáme se i vyšší RAM, oproti Galaxy SIV nám S5 nabídne 3 GB. Nejvýznamnější novinkou však bude použitý displey, tentokráte o velikosti 5,25 palců. Amoled QHD displey o rozlišení 2560 x 1440 a neuvěřitelnou jemností 560 bodů na palec je vůbec prvním, který bude v Evropě k dostání.

Hlavní zadní fotoaparát nabídne 16 MPx, přední slušivých 3,2 Mpx. Baterie bude oproti dřívějším modelům silnější, 3200 mAh. To však vzhledem ke spotřebě displeye nepovede k její delší výdrži. Škoda. O vzhledu, resp. materiálu vyhotovení se prozatím neví, osobně doufám v luxusní kovové tělo. Ale to je nejspíš jen mé zbožné přání.

samsung-unpacked-5-invitation

samsung-galaxy-s5-letos-s-predstihem

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Uživatelská recenze sluchátek BOSE SoundLink AE wireless II

  Uživatelská recenze sluchátek BOSE SoundLink AE wireless II

  Bose sluchátka jsem již několik let používat, ale jednalo se o inear sluchátka do uší viz moje recenze.Ty poslední bohužel vydržely jen něco kolem 2,5 let. Deformoval se kabel, který jsem měl v kapse s mým MP3 přehrávačem. Možná by to šlo asi opravit ustřihnout kousek kabelu a napájet nový jack, ale kdo by to

 • Recenze: První zkušenosti s Hyundai i30 po 3 měsících provozu

  Recenze: První zkušenosti s Hyundai i30 po 3 měsících provozu

  Zhruba v polovině prosince 2017 jsme koupili ojetý, avšak pro nás nový vůz Hyundai i30, rok výroby 2012. Doposud jsem měl jen auta značky Ford, takže tohle byla úplná změna. Chci se s vámi podělit o své dojmy po 3 měsících denního ježdění a po cestě do italských Dolomit a zpět. Zkrátka po najetí cca

 • Synology DS216 + II – skvělý domácí server

  Synology DS216 + II – skvělý domácí server

  Donedávna jsem používal pro jako domácí server D-link. Zařízení hezké, ale staré již 5 let a ne příliš výkonné a hlavně pokud člověk využíval napojení na TV, tak se často divil, že soubory nejsou indexovány. Proto po 5 letech nastal čas na změnu. Věděl jsem, že D-link už nechci a Synology byla skoro jasná volba.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.