|  |  |  | 

Cestování Společnost Výlety

Sbohem krásné Bohnice

V Praze jsem se stěhoval několikrát, přesně 7x a bydlel jsem v lokalitách Anděl, Vršovice, Prosek, Strašnice, Modřany, Krč a Bohnice. A právě v Bohnicích jsem bydlel posledních 7 let. Nyní jsme se přestěhovali mimo Prahu, ale na Bohnice budu rád vzpomínat, jelikož nabízí to, čím se jiné městské části Prahy chlubit nemohou.

Klid a pohoda kousek od centra

Čeho jsem si na Bohnicích vážil nejvíce byl klid, který tam panoval a mnoho zeleně, která se vyskytuje všude okolo. Když přijedete z rušných Kobylis 3 stanice autobusem obklopí vás klid, zeleň a na Prahu řídká doprava. Přitom jste od centra pouhých 20 minut jízdy autobusem a metrem.

Kam na procházku?

Umístění Bohnic je skvělé v tom, že máte široké možnosti, kam se vydat na procházku. Nejbližší možnost je čimický háj. Tato procházka se dá prodloužit až do dáblického háje a DSC_7063můžete dojít lesíkem až na hvězdárnu a přitom jste stále kousek od domu.

Druhou oblíbenou trasou je Bohnické a Drahaňské údolí, které neomrzí nikdy. Je nádherné na jaře na podzim i v zimě. Narazíte zde na stáje, rybník a občas narazíte i na baču, co zde pase ovce. Pokud se projdete až na točnu autobusu 152 a následně se vydáte po panelové cestě dolů a pak doleva dýchne na vás atmosféra Drahaňského údolí, které nabízí procházku kolem malého potoka lemovaného vysokými břehy s chatovou oblastí.

Tato procházka je velice relaxační a jediné, co ruší místní klid jsou letadla, které nad touto oblastí lítají co dvě minuty. Při sledování potůčku můžete dojít až k Vltavě, což je velmi hezká a příjemná procházka, nebo se naopak můžete vydat vlevo a vystoupat k hájku ze stále zelených modřínů, odkud můžete zahnout doprava ke skalám a výhledům na Vltavu, nebo jít rovně a vrátíte se do Bohnického údolí.

Ať už zvolíte kteroukoliv cestu budete nadšeni z přírody, kterou kolem uvidíte, protože si rozhodně jako v Praze připadat nebudete a to vše stále několik málo minut od domu.

Můžete také navštívit starý bohnický hřbitov, i když je tam oficiálně vstup zakázán. Doporučuji se na něj podívat, atmosféra je tam velice zajímavá a mysteriózní. Přelezete na DSC_7919_editvhodném místě zeď a již můžete navštívit hroby vojáků z první světové války. Vše je obrostlé břečťanem a jen vás musím varovat nato, abyste si dávali pozor, kam šlapete.

Bohnická léčebna

A málem bych zapomněl na to nejdůležitější a tím je pochopitelně psychyatrická léčebna Bohnice. Její rozsáhlý park nabízí krásné procházky především na podzim, právě v tomto období. Můžete obdivovat krásný park a trochu melancholie vám do žil vlije pohled na staré neudržované budovy, které se v areálu nacházejí. Areál je rozlehlý, takže vystačí min. na dvě až tři hodiny poklidné vycházky.

Občanská vybavenost místní části je výborná. Všemu dominuje před pár lety postavené nákupní centrum Krakov, kde seženete vše, aniž byste museli do centra, naproti je pošta a jen o kousek dál poliklinika Mazurská, kde můžete mít obstaranou zdravotní péči.

Bydlení v Bohnicích mohu doporučit všem, kdo chtějí bydlet v Praze, ale současně mít blízko do přírody i do centra. Bohnice by budou chybět, pokud by to bylo možné nestěhoval bych se z nich ani za mák 🙂

sbohem-krasne-bohnice

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Recenze Fear House Praha – vyděsí vás hlavně cena

  Recenze Fear House Praha – vyděsí vás hlavně cena

  Rád se bojím, jsem milovníkem hororů, a tak, když jsem se dověděl o Domu hrůzy v Praze bylo jasné, že jej musím navštívit. Samozřejmě jsem se bál jít sám, tak jsem vzal kamaráda. Abych nekazil překvapení všem, kdo by se do Fear Housu chtěli vydat, nebudu popisovat, co vás čeká v detailech, ale spíše popíši atmosféru a

 • Gran Turismo Sport – závodění má v krvi

  Gran Turismo Sport – závodění má v krvi

  Na úvod recenze musím říct, že nejsem fanatik do závodění, nemám volant, ani křeslo ani VR brýle – neříkám, že by mě takový zážitek nelákal, bylo by to jistě něco jiného, nového, ale zkrátka mám v ruce klasický gamepad místo volantu. K úvodnímu slovu ještě doplním, že porovnávat budu s poslední verzí, kterou jsem hrál

 • NHL 18 – zase o kousek reálnější simulace hokeje

  NHL 18 – zase o kousek reálnější simulace hokeje

  Dva roky jsem hrál NHL 16 na PS 4 a postupně jsem ji hrál méně a méně. Když v září vyšla NHL 18 a já si přečetl recenzi, zjistil jsem, že až na nový mód těch vylepšení mnoho není a v podstatě se téměř nic nezměnilo. Rozhodl jsem se tedy nekupovat. Půjčil jsem si však

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website