|  | 

Domov

Sehnat kominíka není legrace

Chtěl jsem zařídit kominíka na běžnou kontrolu komína, takovou tu, co by se měla dělat každý rok. Myslím, že se to jmenuje revize spalinových cest, ale jistý si nejsem.  Protože jsme ji zatím nedělali obeslal jsem emailem asi 6 kominíků s tím, že mě zajímá přibližná cena a zda by bylo možné domluvit se na některý víkend., protože v týdnu jsme s manželkou v práci a vracíme se až pozdě domů. Jak to dopadlo?

 

Jsou všichni kominíci přetížení?

Poslal jsem emaily a čekal. Z šesti emailů jsem dostal dvě odpovědi do tří týdnů. Jedna byla záporná ve smyslu, že tak daleko nejezdí a ta druhá, že do naši obce jezdí, jaká by byla cena a tím to skončilo. O práci o víkendu jsem se nedozvěděl nic.

 

No tak tam budu volat. Zavolal jsem na tři čísla a nedovolal jsem se nikam> Takže emailem nekomunikují, telefony nezvedají. Kontakty jsem předal manželce, která se nakonec s jeniám domluvila, ale v týdnu, o víkendu nepracují.

Vzali jsme si tedy s manželkou dovolenou a čekali na kominíka, který měl dorazit kolem 8 ráno. V půl 9 posílal SMS že jde k lékaři se zubem a nedorazí. OK nepříjemné, stát se může každému. Psali jsme mu, zda by mohl tedy dorazit odpoledne, že budeme celý den doma. Reakce jsme se nedočkali ten den ani jiný den.

 

Sliby chyby

Další pokus o telefonický kontakt kominíka skončil tak, že poslal SMS s informací že nemůže, ať mu pošleme zprávu, že se ozve. Zprávu jsme poslali ale pán se už neozval. Dalším kominíkům se nám dosud nepovedlo dovolat.

 

Kdy tedy volat?

Přemýšlím, kdy ideálně kominíka zařizovat, aby měl ještě prostor a nebyl vytížený. Zatím kominíka totiž pořád nemáme a zima se kvapem blíží. Myslel jsem si, že sehnat kominíka nebude taková dřina a fuška, ale jak vidět, tak je. Dostaneme brzy kontakt na jednoho snad spolehlivého tak uvidíme.

 

Jen mě zaráží, že ač mají kominíci webové stránky, tak na emaily nereagují a telefony nezvedají. To jsou opravdu tak vytížení a nemají čas reagovat? Už nechtějí další peníze, další kšefty a výdělek? Je jasné, že pokud bych si kominíka zavolal letos, objednám si toho stejného i další rok.

Asi to není přímo chyba kominíků jako moje, že jsem je nezačal shánět včas, ale očekával bych lepší komunikaci z jejich strany a to mě na tom asi mrzí víc než to, že doposud žádného nemám.

sehnat-kominika-neni-legrace

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem se stal tátou 6. díl

  Jak jsem se stal tátou 6. díl

  Naposled jsem psal, když měla Josefína rok a půl. Nyní už má dva roky a měsíc a tak je čas na další článek. Opět se posunula ve vývoji, takže je s ní stále větší sranda. Táta v práci, v Praze Tohle už umí říct, byť trochu zkomoleně. Když říká, že táta pracuje umí to i

 • Proč byl pro mě rok 2017 úspěšný?

  Proč byl pro mě rok 2017 úspěšný?

  Pro někoho byl loňský rok úspěšný, pro někoho méně. Když jsem se nad tím zamyslel, musím říct, že rok 2017 byl z mého pohledu přímo skvělý. O několika bodech bych se velmi rád zmínil. Drželo se nás pevné zdraví Málo lidí si uvědomuje, že se jejich každodenní život, tak, jak ho znají, může obrátit ze dne

 • Jak jsme stavěli plot z betonových desek

  Jak jsme stavěli plot z betonových desek

  Mám zabetonované sloupky z trubek na lešení po třech stranách pozemku. Budu mezi ně dávat dřevo, ale to není předmětem tohoto článku. Důležité je, co budu dávat na čelo pozemku k silnici. Dlouho jsem rozmýšlel co to bude, až nakonec vyhráli betonové desky. Imitace kámen, barva pískovec, tvarované oboustranně, sloupky hladké. Délka jedné desky je

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..