|  | 

Společnost

Sportovní svátek letošního roku se nezadržitelně blíží

Jako každý rok, má i ten letošní svůj sportovní vrchol. Vlastně vrcholy jsou dva, pěkně rozloženy do obou polovin. Tím prvním vrcholem jsou bezesporu Zimní olympijské hry v Soči, které startují již příští týden. Druhým, okapánek menším vrcholem, bude jistě Mistrovství světa ve fotbale konané v Brazílii, které bude jakousi generálkou na Letní olympijské hry v Riu 2016. Jak sami vidíte, sportovní nabídka pro letošní rok je opravdu pestrá.

Na co se můžeme v Soči těšit

22. zimní olympijské hry v Soči startují 7. února slavnostním zahajovacím ceremoniálem. Nejvíce sportovních fanoušků budou bezesporu zajímat nejvíce naši hokejisté, kteří se na olympijském turnaji představí v nejsilnější možné sestavě. Žel, turnaj století byl jen jeden a obávám se, že tento obrovský úspěch z Nagana na letošní olympiádě nezopakujeme. Hokejový turnaj v Soči startuje 12. února, naši borci se v úvodním zápase střetnou s hokejisty Švédska.

Želízkem, na které opírají své zraky snad všichni fanoušci zimních sportů, je rychlobruslařka Martina Sáblíková. Olympijská vítězka, Mistryně světa i Evropy (i Galaxie) si brousí zuby na další cenné kovy, hlavně na své královské trati 5000 m. Ale na letošních hrách to nebude mít vůbec jednoduché, soupeřky tuhle sezonu pořádně koušou. Martina vstoupí na ledový ovál Adler Areny 9.února, kdy se představí na trati 3000 m. Ale pozor, v Soči by mohla překvapit i nadějná Karolína Erbanová.

Další medailovou nadějí české výpravy je sympatická zpívající biatlonistka Gabriela Soukalová. Její hvězda se naplno rozzářila již v minulé sezóně a letošní zimu tomu není jinak. A pokud odvedou svůj standart i její kolegyně, může to cinknout i v závodu štafet. Budeme holkám držet všechny palce. Ženy se na svůj první start postaví 9. února, kdy je čeká sprint na 7,5 km. Biatlonové klání se odehrává v Centru biatlonu a běžeckého lyžování Laura, kde mj. narazíte i na společné záchody.

O dalších nadějích české výpravy si povíme v některém z dalších článků, které máme přichystány.

sportovni-svatek-letosniho-roku-se-nezadrzitelne-blizi

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem se stal tátou 5. díl

  Jak jsem se stal tátou 5. díl

  Naše Josefína minulý měsíc oslavila rok a půl svého života. V posledním čtvrtém dílu jsem psal o tom, že už chodí okolo věcí. To už dáno není pravda, takže pojďme na novinky, být tátou je čím dál náročnější. Lítá jak neřízená střela Naše dcera prosím nechodí, ta přímo lítá, jak blázen. Také se často děje,

 • Jak jsem se stal tátou 4. díl

  Jak jsem se stal tátou 4. díl

  Poslední třetí díl jsem psal před 4 měsíci. to není ani možné, jak ten čas letí, skoro bych se hádal, že to budou tak 2 měsíce, co jsem psal poslední. Josefína má aktuálně již rok a měsíc a mnohé se změnilo. Skoro chodí Je to pár dnů, kdy začala chodit okolo věcí jako je postel,

 • Jak jsem se stal tátou 3. díl

  Jak jsem se stal tátou 3. díl

  už ani nevím, kde jsem skončil naposled, tak jsem si musel přečíst předchozí díl a zjistil jsem, že měla Josefína 5,5 kg a 63 cm v době psaní příspěvku. Teď, cca 1 měsíc do svých ročních narozenin má přes 8 kg a cca 75 cm. Roste zkrátka jako z vody. Co umí nového? Je toho

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..