|  | 

Společnost

Sportovní svátek letošního roku se nezadržitelně blíží

Jako každý rok, má i ten letošní svůj sportovní vrchol. Vlastně vrcholy jsou dva, pěkně rozloženy do obou polovin. Tím prvním vrcholem jsou bezesporu Zimní olympijské hry v Soči, které startují již příští týden. Druhým, okapánek menším vrcholem, bude jistě Mistrovství světa ve fotbale konané v Brazílii, které bude jakousi generálkou na Letní olympijské hry v Riu 2016. Jak sami vidíte, sportovní nabídka pro letošní rok je opravdu pestrá.

Na co se můžeme v Soči těšit

22. zimní olympijské hry v Soči startují 7. února slavnostním zahajovacím ceremoniálem. Nejvíce sportovních fanoušků budou bezesporu zajímat nejvíce naši hokejisté, kteří se na olympijském turnaji představí v nejsilnější možné sestavě. Žel, turnaj století byl jen jeden a obávám se, že tento obrovský úspěch z Nagana na letošní olympiádě nezopakujeme. Hokejový turnaj v Soči startuje 12. února, naši borci se v úvodním zápase střetnou s hokejisty Švédska.

Želízkem, na které opírají své zraky snad všichni fanoušci zimních sportů, je rychlobruslařka Martina Sáblíková. Olympijská vítězka, Mistryně světa i Evropy (i Galaxie) si brousí zuby na další cenné kovy, hlavně na své královské trati 5000 m. Ale na letošních hrách to nebude mít vůbec jednoduché, soupeřky tuhle sezonu pořádně koušou. Martina vstoupí na ledový ovál Adler Areny 9.února, kdy se představí na trati 3000 m. Ale pozor, v Soči by mohla překvapit i nadějná Karolína Erbanová.

Další medailovou nadějí české výpravy je sympatická zpívající biatlonistka Gabriela Soukalová. Její hvězda se naplno rozzářila již v minulé sezóně a letošní zimu tomu není jinak. A pokud odvedou svůj standart i její kolegyně, může to cinknout i v závodu štafet. Budeme holkám držet všechny palce. Ženy se na svůj první start postaví 9. února, kdy je čeká sprint na 7,5 km. Biatlonové klání se odehrává v Centru biatlonu a běžeckého lyžování Laura, kde mj. narazíte i na společné záchody.

O dalších nadějích české výpravy si povíme v některém z dalších článků, které máme přichystány.

sportovni-svatek-letosniho-roku-se-nezadrzitelne-blizi

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Recenze Fear House Praha – vyděsí vás hlavně cena

  Recenze Fear House Praha – vyděsí vás hlavně cena

  Rád se bojím, jsem milovníkem hororů, a tak, když jsem se dověděl o Domu hrůzy v Praze bylo jasné, že jej musím navštívit. Samozřejmě jsem se bál jít sám, tak jsem vzal kamaráda. Abych nekazil překvapení všem, kdo by se do Fear Housu chtěli vydat, nebudu popisovat, co vás čeká v detailech, ale spíše popíši atmosféru a

 • Gran Turismo Sport – závodění má v krvi

  Gran Turismo Sport – závodění má v krvi

  Na úvod recenze musím říct, že nejsem fanatik do závodění, nemám volant, ani křeslo ani VR brýle – neříkám, že by mě takový zážitek nelákal, bylo by to jistě něco jiného, nového, ale zkrátka mám v ruce klasický gamepad místo volantu. K úvodnímu slovu ještě doplním, že porovnávat budu s poslední verzí, kterou jsem hrál

 • NHL 18 – zase o kousek reálnější simulace hokeje

  NHL 18 – zase o kousek reálnější simulace hokeje

  Dva roky jsem hrál NHL 16 na PS 4 a postupně jsem ji hrál méně a méně. Když v září vyšla NHL 18 a já si přečetl recenzi, zjistil jsem, že až na nový mód těch vylepšení mnoho není a v podstatě se téměř nic nezměnilo. Rozhodl jsem se tedy nekupovat. Půjčil jsem si však

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website