|  | 

Společnost

Staňte se Dobrými anděly

Po republice působí mnoho charitativních organizací, která vybrané peníze přerozdělují na potřebné projekty. Člověk pomalu ani neví, co která organizace zaštiťuje a na co peníze jdou. Zářný případ jsou i centra větších měst. Není vyjímkou, že když procházím našim městem, tak mě osloví i tři „výběrčí“, kteří žádají peníze na onkologicky nemocné děti, na nevidomé či obětem zemětřesení na Antarktidě. Až jde z toho člověku hlava kolem. Těmto výběrčím zpravidla nepřispívám, ne že bych nechtěl, nebo nemohl, ale právě z důvodu jejich „přemnoženosti.“

Dobrý anděl to vyřešil

Co mě na těchto pouličních sbírkách vadí je fakt, že člověk ani pořádně neví, na co vybrané peníze jdou. Hledal jsem proto projekt, který má jasně daná pravidla a darované peníze půjdou nejlépe konkrétní osobě. Až se objevil Dobrý anděl, ve kterém si dárce může sám rozhodnout, zda jeho příspěvky půjdou každý měsíc někomu jinému, nebo té samé rodině. Já si zvolil druhou možnost, takže od ledna letošního roku podporuji pro mne zatím neznámou rodinu.

O projektu Dobrý anděl jsem se dozvěděl kupodivu z televize, kde naše, vaše TV ve zprávách vysílala osudy lidí, kterým Dobrý anděl pomáhá. Nutno podotknout, že tohle byl jeden z mála počinů, za které téhle nejmenované televizi tleskám.

Jak Dobrý anděl funguje?

Dobrý anděl je založen na systému, do kterého může být zapojeno až několik desítek tisíc dárců. Není stanoven žádný minimální příspěvek, zkrátka každý může přispět podle svých možností. Zvolit můžete mezi dárcovskými SMS, nebo pravidelnou platbou přes bankovní účet. Prvním krokem k možnosti přispívání je registrace. Registrace do systému je jednoduchá a zabere vám jen několik málo minut. Přímo v registraci si můžete již výše zmíněnou možnost příspěvků každý měsíc někomu jinému, nebo té samé rodině. Později se dají volby samozřejmě měnit.

Po registraci vám přijde na udaný email vaše Andělské číslo, které slouží zároveň jako variabilní symbol plateb. Ve svém profilu máte přehled všech zaslaných příspěvků a jejich využití. Jelikož Dobrý anděl všechny zaslané platby obratem posílá potřebným rodinám, nezůstane ani koruna „někde viset“. Peníze se přerozdělují každý měsíc, o čemž jste opět informováni na svém profilu. Apropo, pokud zrovna nejste u PC, má projekt i svou mobilní aplikaci. Více o ni se můžete dočíst třeba ZDE.

Dobrý anděl

Tento článek neslouží k „chvástání“ , jen se chci podělit o své zkušenosti s tímto projektem. Každý měsíc posílám jen symbolickou částku, ale i tak věřím, že má pomoc má smysl.

stante-se-dobrymi-andely

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Recenze Fear House Praha – vyděsí vás hlavně cena

  Recenze Fear House Praha – vyděsí vás hlavně cena

  Rád se bojím, jsem milovníkem hororů, a tak, když jsem se dověděl o Domu hrůzy v Praze bylo jasné, že jej musím navštívit. Samozřejmě jsem se bál jít sám, tak jsem vzal kamaráda. Abych nekazil překvapení všem, kdo by se do Fear Housu chtěli vydat, nebudu popisovat, co vás čeká v detailech, ale spíše popíši atmosféru a

 • Gran Turismo Sport – závodění má v krvi

  Gran Turismo Sport – závodění má v krvi

  Na úvod recenze musím říct, že nejsem fanatik do závodění, nemám volant, ani křeslo ani VR brýle – neříkám, že by mě takový zážitek nelákal, bylo by to jistě něco jiného, nového, ale zkrátka mám v ruce klasický gamepad místo volantu. K úvodnímu slovu ještě doplním, že porovnávat budu s poslední verzí, kterou jsem hrál

 • NHL 18 – zase o kousek reálnější simulace hokeje

  NHL 18 – zase o kousek reálnější simulace hokeje

  Dva roky jsem hrál NHL 16 na PS 4 a postupně jsem ji hrál méně a méně. Když v září vyšla NHL 18 a já si přečetl recenzi, zjistil jsem, že až na nový mód těch vylepšení mnoho není a v podstatě se téměř nic nezměnilo. Rozhodl jsem se tedy nekupovat. Půjčil jsem si však

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website