|  | 

Společnost

Staňte se Dobrými anděly

Po republice působí mnoho charitativních organizací, která vybrané peníze přerozdělují na potřebné projekty. Člověk pomalu ani neví, co která organizace zaštiťuje a na co peníze jdou. Zářný případ jsou i centra větších měst. Není vyjímkou, že když procházím našim městem, tak mě osloví i tři „výběrčí“, kteří žádají peníze na onkologicky nemocné děti, na nevidomé či obětem zemětřesení na Antarktidě. Až jde z toho člověku hlava kolem. Těmto výběrčím zpravidla nepřispívám, ne že bych nechtěl, nebo nemohl, ale právě z důvodu jejich „přemnoženosti.“

Dobrý anděl to vyřešil

Co mě na těchto pouličních sbírkách vadí je fakt, že člověk ani pořádně neví, na co vybrané peníze jdou. Hledal jsem proto projekt, který má jasně daná pravidla a darované peníze půjdou nejlépe konkrétní osobě. Až se objevil Dobrý anděl, ve kterém si dárce může sám rozhodnout, zda jeho příspěvky půjdou každý měsíc někomu jinému, nebo té samé rodině. Já si zvolil druhou možnost, takže od ledna letošního roku podporuji pro mne zatím neznámou rodinu.

O projektu Dobrý anděl jsem se dozvěděl kupodivu z televize, kde naše, vaše TV ve zprávách vysílala osudy lidí, kterým Dobrý anděl pomáhá. Nutno podotknout, že tohle byl jeden z mála počinů, za které téhle nejmenované televizi tleskám.

Jak Dobrý anděl funguje?

Dobrý anděl je založen na systému, do kterého může být zapojeno až několik desítek tisíc dárců. Není stanoven žádný minimální příspěvek, zkrátka každý může přispět podle svých možností. Zvolit můžete mezi dárcovskými SMS, nebo pravidelnou platbou přes bankovní účet. Prvním krokem k možnosti přispívání je registrace. Registrace do systému je jednoduchá a zabere vám jen několik málo minut. Přímo v registraci si můžete již výše zmíněnou možnost příspěvků každý měsíc někomu jinému, nebo té samé rodině. Později se dají volby samozřejmě měnit.

Po registraci vám přijde na udaný email vaše Andělské číslo, které slouží zároveň jako variabilní symbol plateb. Ve svém profilu máte přehled všech zaslaných příspěvků a jejich využití. Jelikož Dobrý anděl všechny zaslané platby obratem posílá potřebným rodinám, nezůstane ani koruna „někde viset“. Peníze se přerozdělují každý měsíc, o čemž jste opět informováni na svém profilu. Apropo, pokud zrovna nejste u PC, má projekt i svou mobilní aplikaci. Více o ni se můžete dočíst třeba ZDE.

Dobrý anděl

Tento článek neslouží k „chvástání“ , jen se chci podělit o své zkušenosti s tímto projektem. Každý měsíc posílám jen symbolickou částku, ale i tak věřím, že má pomoc má smysl.

stante-se-dobrymi-andely

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

 • Thomas Anders – Cosmic . recenze

  Thomas Anders – Cosmic . recenze

  Recenze je možná dost silné slovo, spíše bych rád vyjádřil můj názor na toto album, které se podobá soundu Modern Talking, přesto je trochu jiné. Návrat zvuku Modern Talking? Možná nový textař, možná se Thomas rozhodl sám, že texty budou kopírovat texty Dietera Bohlena. Znát je to v každé písničce. Uslyšíte rýmy, které byly již

 • Jak jsem začal hubnout, speciál – 1 rok hubnutí

  Jak jsem začal hubnout, speciál – 1 rok hubnutí

  Dnes je to přesně jeden rok, co váha ukazovala nechutných 91,6 Kg a kolem břicha jsem naměřil neuvěřitelných 119 cm. Takové selátko jsem byl a fakt už to dál nešlo. Během toho roku se hodně změnilo, ale především se změnila moje váha. Jde to – za rok mínus 17 kilo 6.6. 2020 91,6 Kg, 119

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..