|  |  | 

Knihy Kultura

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela – Kniha první Alchymista

Nějak jsem zase zabředl do literatury pro mládež.  Asi to bude tím, že se u ni nejlépe odreaguji. Celý den myslím na práci a jsem rád, když si večer udělám chvilku pro sebe a nemusím myslet na pracovní náplň, ale naopak zcela vypnu.

Přítelkyně mi přinesla domů knihu s názvem Alchymista od Michaela Scotta. Je pravda, že byl tento autor pro mě zatím úplně neznámí, takže jsem byl rád, že poznám něco nového. Kniha od Anthony Ryana Pán věže bude k dispozici až na konci října, a tak je dost času na šestidílný román Michale Scotta s názvem Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. První kniha má název Alchymista a přečetl jsem ji za 4 dny.

Když legendy ožívají

Musím říct, že mě tak kniha dostala. Odehrává se v roce 2007, takže by se dalo říct, že v současnosti, ale pozor. Kromě dvojčat, kterým je 15 let a vydělávají si o prázdninách na své první auto je alchymistakniha plná mytických a bájných postav, které ožívají a kterým Scott vdech život. Nejlepší na tom je, že všechny údaje, které se v knize nacházejí se zakládají na skutečných mýtech a bájích, což si lze snadno ověřit na Googlu. Největší postavou je asi Nikolas Flamel a John Dee, který v knize představuje roli padoucha, který stojí o to, aby lidstvo padlo do rukou prastarých temných bytostí, které ovládnou svět.

Máme zde tedy klasickou bitvu dobra a zla, dvě dvojčata, která jediná mohou celou planetu lidí zachránit. Ale celý příběh je podán tak skvěle barvitě, nápaditě a zajímavě, že jen obracíte jeden list za druhým a pohled na hodiny, kdy se pomalu ukrajuje noc vás nechává zcela chladným.

Záhadný Kodex

Vše se točí kolem záhadného Kodexu, knihy v které Nikolas Flamel našel „návod“ jak proměnit uhlí v diamanty a také jak namíchat elixír života, který jemu a jeho ženě Perennelle zajišťuje nesmrtelnost. Jenže v Kodexu je mnoho jiných informací, které touží mát starodávné bytosti, které žijí na okraji světa lidí nebo přímo v něm a když John Dee ukradne Kodex Nikolas Flamel i jeho žena začnou stárnout. Každý den o rok. Dvojčata Sofie a Josh během 24 hodin zažijí věci neskutečné a neuvěřitelné. Sofiina energie je navíc probuzena, což bratra vede k žárlivosti a málem jej svede tato žárlivost i na scestí.

Závěr

Knihu Alchymista od Michaela Scotta přečtete zkrátka jedním dechem a nemáte šanci zastavit až na úplném konci a to pak stejně koukáte na hodinky, zda stihnete knihkupectví, abyste si mohli hned koupit další díl. Je to jednoduché, ale ne neinteligentní čtení, které prostě baví.

Nechci dělat reklamu, ale pokud byste si chtěli knihu koupit tak můžu doporučit bux.cz

tajemstvi-nesmrtelneho-nikolase-flamela-kniha-prvni-alchymista

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Zaklínač – druhá série televizního seriálu – názor

  Zaklínač – druhá série televizního seriálu – názor

  Koukám, koukám a vidím, že jsem nenapsal názor na první sérii televizního Zaklínače, což je momentálně dost škoda, protože se nemám kam odkazovat, no nevadí, aspoň tedy druhá. Proč? Nepatřím mezi tvrdé jádro knih Sapkowskeho o Zaklínači, protože některé mi přišly dost chaotické, zdlouhavé a některé části dokonce nudné. Nejsem tedy pravý vyznavač knižní série

 • Terry Goodkind – Kamenné obležení – recenze knihy

  Terry Goodkind – Kamenné obležení – recenze knihy

  Na jednu stranu si říkám, kdo proboha tohle může ještě číst? Vždyť jsme to už stokrát viděli a dostali to stejné už v předchozích dílech Meče pravdy požehnaně, a přesto, myslím, že jde pořád o dost zajímavé čtení. Co mi na Kamenném obležení vadí Začnu negativy, ať je mám z krku a mohu psát pak

 • Kevin Hearne – Kletba krkavců – recenze knihy

  Kevin Hearne – Kletba krkavců – recenze knihy

  Druhá kniha sedmi Kenningů je stejně perfektní jako ta první a zhltl jsem ji za pár dní. Recenzi jsem si ale nechal chvíli odležet, ne že by to kniha potřebovala, spíše nebyl čas. Stejná pecka jako Útok obrů Pohledem na historii článků jsem zjistil, že recenzi na Útok obrů jsem psal již před dvěma lety.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..