|  |  | 

Knihy Kultura

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela – Kniha první Alchymista

Nějak jsem zase zabředl do literatury pro mládež.  Asi to bude tím, že se u ni nejlépe odreaguji. Celý den myslím na práci a jsem rád, když si večer udělám chvilku pro sebe a nemusím myslet na pracovní náplň, ale naopak zcela vypnu.

Přítelkyně mi přinesla domů knihu s názvem Alchymista od Michaela Scotta. Je pravda, že byl tento autor pro mě zatím úplně neznámí, takže jsem byl rád, že poznám něco nového. Kniha od Anthony Ryana Pán věže bude k dispozici až na konci října, a tak je dost času na šestidílný román Michale Scotta s názvem Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. První kniha má název Alchymista a přečetl jsem ji za 4 dny.

Když legendy ožívají

Musím říct, že mě tak kniha dostala. Odehrává se v roce 2007, takže by se dalo říct, že v současnosti, ale pozor. Kromě dvojčat, kterým je 15 let a vydělávají si o prázdninách na své první auto je alchymistakniha plná mytických a bájných postav, které ožívají a kterým Scott vdech život. Nejlepší na tom je, že všechny údaje, které se v knize nacházejí se zakládají na skutečných mýtech a bájích, což si lze snadno ověřit na Googlu. Největší postavou je asi Nikolas Flamel a John Dee, který v knize představuje roli padoucha, který stojí o to, aby lidstvo padlo do rukou prastarých temných bytostí, které ovládnou svět.

Máme zde tedy klasickou bitvu dobra a zla, dvě dvojčata, která jediná mohou celou planetu lidí zachránit. Ale celý příběh je podán tak skvěle barvitě, nápaditě a zajímavě, že jen obracíte jeden list za druhým a pohled na hodiny, kdy se pomalu ukrajuje noc vás nechává zcela chladným.

Záhadný Kodex

Vše se točí kolem záhadného Kodexu, knihy v které Nikolas Flamel našel „návod“ jak proměnit uhlí v diamanty a také jak namíchat elixír života, který jemu a jeho ženě Perennelle zajišťuje nesmrtelnost. Jenže v Kodexu je mnoho jiných informací, které touží mát starodávné bytosti, které žijí na okraji světa lidí nebo přímo v něm a když John Dee ukradne Kodex Nikolas Flamel i jeho žena začnou stárnout. Každý den o rok. Dvojčata Sofie a Josh během 24 hodin zažijí věci neskutečné a neuvěřitelné. Sofiina energie je navíc probuzena, což bratra vede k žárlivosti a málem jej svede tato žárlivost i na scestí.

Závěr

Knihu Alchymista od Michaela Scotta přečtete zkrátka jedním dechem a nemáte šanci zastavit až na úplném konci a to pak stejně koukáte na hodinky, zda stihnete knihkupectví, abyste si mohli hned koupit další díl. Je to jednoduché, ale ne neinteligentní čtení, které prostě baví.

Nechci dělat reklamu, ale pokud byste si chtěli knihu koupit tak můžu doporučit bux.cz

tajemstvi-nesmrtelneho-nikolase-flamela-kniha-prvni-alchymista

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Modern Talking – zůstanou legendou navždy

  Modern Talking – zůstanou legendou navždy

  O Modern Talking jsem chtěl napsat již delší dobu. Ale pořád jsem si nebyl jistý, jak článek uchopit a prakticky jsi nejsem jistý dosud. Jsem jejich velý fanoušek již od pěti let, ale nerad bych, aby článek vyšel jednostranně a příliš fanouškovsky, současně však chci dát najevo, co cítím, když poslouchám především jejich starší desky.

 • Mňága a Žďorp – krásná oslava třicetin v Karlíně

  Mňága a Žďorp – krásná oslava třicetin v Karlíně

  Moje nejoblíbenější kapela Mňága a Žďorp, kterou poslouchám pouhých 18 let, oslavila v úterý krásným koncertem ve Foru Karlín svých 30 let. Byl jsem v první brázdě, tak vám mohu zprostředkovat zážitek.   Doors od 18 hodin Upřímně se mi ten den moc nechtělo. Kvůli koncertu jsem si vzal půl den dovolené a následující den jsem dovolenkoval

 • Recenze Fear House Praha – vyděsí vás hlavně cena

  Recenze Fear House Praha – vyděsí vás hlavně cena

  Rád se bojím, jsem milovníkem hororů, a tak, když jsem se dověděl o Domu hrůzy v Praze bylo jasné, že jej musím navštívit. Samozřejmě jsem se bál jít sám, tak jsem vzal kamaráda. Abych nekazil překvapení všem, kdo by se do Fear Housu chtěli vydat, nebudu popisovat, co vás čeká v detailech, ale spíše popíši atmosféru a

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website