|  |  | 

Knihy Kultura

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela – Kniha první Alchymista

Nějak jsem zase zabředl do literatury pro mládež.  Asi to bude tím, že se u ni nejlépe odreaguji. Celý den myslím na práci a jsem rád, když si večer udělám chvilku pro sebe a nemusím myslet na pracovní náplň, ale naopak zcela vypnu.

Přítelkyně mi přinesla domů knihu s názvem Alchymista od Michaela Scotta. Je pravda, že byl tento autor pro mě zatím úplně neznámí, takže jsem byl rád, že poznám něco nového. Kniha od Anthony Ryana Pán věže bude k dispozici až na konci října, a tak je dost času na šestidílný román Michale Scotta s názvem Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. První kniha má název Alchymista a přečetl jsem ji za 4 dny.

Když legendy ožívají

Musím říct, že mě tak kniha dostala. Odehrává se v roce 2007, takže by se dalo říct, že v současnosti, ale pozor. Kromě dvojčat, kterým je 15 let a vydělávají si o prázdninách na své první auto je alchymistakniha plná mytických a bájných postav, které ožívají a kterým Scott vdech život. Nejlepší na tom je, že všechny údaje, které se v knize nacházejí se zakládají na skutečných mýtech a bájích, což si lze snadno ověřit na Googlu. Největší postavou je asi Nikolas Flamel a John Dee, který v knize představuje roli padoucha, který stojí o to, aby lidstvo padlo do rukou prastarých temných bytostí, které ovládnou svět.

Máme zde tedy klasickou bitvu dobra a zla, dvě dvojčata, která jediná mohou celou planetu lidí zachránit. Ale celý příběh je podán tak skvěle barvitě, nápaditě a zajímavě, že jen obracíte jeden list za druhým a pohled na hodiny, kdy se pomalu ukrajuje noc vás nechává zcela chladným.

Záhadný Kodex

Vše se točí kolem záhadného Kodexu, knihy v které Nikolas Flamel našel „návod“ jak proměnit uhlí v diamanty a také jak namíchat elixír života, který jemu a jeho ženě Perennelle zajišťuje nesmrtelnost. Jenže v Kodexu je mnoho jiných informací, které touží mát starodávné bytosti, které žijí na okraji světa lidí nebo přímo v něm a když John Dee ukradne Kodex Nikolas Flamel i jeho žena začnou stárnout. Každý den o rok. Dvojčata Sofie a Josh během 24 hodin zažijí věci neskutečné a neuvěřitelné. Sofiina energie je navíc probuzena, což bratra vede k žárlivosti a málem jej svede tato žárlivost i na scestí.

Závěr

Knihu Alchymista od Michaela Scotta přečtete zkrátka jedním dechem a nemáte šanci zastavit až na úplném konci a to pak stejně koukáte na hodinky, zda stihnete knihkupectví, abyste si mohli hned koupit další díl. Je to jednoduché, ale ne neinteligentní čtení, které prostě baví.

Nechci dělat reklamu, ale pokud byste si chtěli knihu koupit tak můžu doporučit bux.cz

tajemstvi-nesmrtelneho-nikolase-flamela-kniha-prvni-alchymista

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Paní Jezera – uzavírá zaklínačskou ságu

  Paní Jezera – uzavírá zaklínačskou ságu

  A je to tady. Velké finále. Zaklínač Geralt se loučí snad v nejzajímavějším dílu celé série. Již předchozí díly byly přímo skvělé, ale tento posledním je skutečným vyvrcholením celé ságy a mimo jiné je také nejsilnější knihou z celé série  Napínavý i smutný příběh Andrej Sapkowski se rozjel na plné obrátky. Příběh má spád a

 • Robert T. Kiosaki – Bohatý táta, chudý táta

  Robert T. Kiosaki – Bohatý táta, chudý táta

  Když se mi dostala do rukou tato kniha neměl jsem o ni na první pohled valné mínění. Po přečtení lituji toho, že se mi ta kniha nedostala do rukou v 18 letech, kdy jsem měl ještě velkou šanci se svým finančním životem něco pořádného udělat. Dalo se říct, že mi otevřela oči, pozdě, leč přece.

 • Ozubí Reguly – začátek nové série

  Ozubí Reguly – začátek nové série

  Na půl roku jsem si dal od Terryho Goodkinda pokoj, poté co jsem dočetl Zpovědnici a sága se v podstatě uzavřela. Ale protože byla úspěšná rozhodl se Terry Goodkind navázat dalšími příběhy Richarda a Kahlan a dalších oblíbených postav, které již známe z dřívějška. Ozubí Reguly je první díl z nové série a přečetl jsem

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.