|  |  | 

Film Kultura

The Last of us – zombí post apo

Internetem i seriálovou scénou nyní cloumá nový seriál vysílaný na HBO max na motivy hry se stejnojmenným názvem The Last of us. Já jsem hru hrál a hodně se mi líbila, dvojku jsem už však nehrál neboť jsem už neměl konzoli a nyní jsem byl tedy docela zvědavý na seriál. Ač normálně mám jen Netflix, tak jsem si zařídil 3 měsíce HBO max zdarma, abych se mohl na The Last of us podívat a udělat si vlastní názor. dnes tedy názor na první díl.

Lehký nadstandard

Filmy a seriály na téma post-apo se zombíkama jsou vděčné téma, nikoliv však nevyčerpatelné a myslím, že seriál Walking dead (Živí mrtví) nasadil laťku poměrně vysoko. Navíc ono téma samotné má v podstatě uniformní kulisy v kterých nesmí chybět dobrá strana, zlá strana, ukázka post-apo světa, boj o jídlo, suroviny všeho druhu a samozřejmě pořádně krvelační zombíci.

V tomto není The Last of us v ničem jiný. Atmosféra je příjemně nepříjemná, svět po apokalypse vyveden do nejmrazivějších podrobností přesně dle standardu. Příběh se drží „skutečného“ příběhu hry + dodává pár věcí navíc, které nejsou na překážku. Samozřejmě z prvního dílu lze jen těžko usuzovat, zda se podaří nastavenou laťku tvůrcům udržet až do konce – abych se přiznal vůbec nevím kolik má The Last of us dílů a kolik plánovaných sérií.

Scény jakoby ze hry vypadly

Co oceňuji, že jednotlivé lokace, kterými Joel a Ellie procházejí jako by z programu hry vypadly. Na to, že jsem hru hrál před několika lety musím říct, že jsem si hned na dané lokace vzpomněl, což mi udělalo radost, protože se tvůrci seriálu nesnaží držet hry jen dějově, ale i prostředím. Samozřejmě pro nehráče nebo pro hráče, které tahle herní pecka minula je tento bonus k ničemu. Jsem velice zvědav, zda i další díly budou v duchu: „Jéé na tuhle část si vzpomínám“, nebo „Jéé a tady se teď stane asi tohle, nebo to bylo jinde?“ Musím ale říct, že podobnost s hrou pro mě není důležitá a tak mě ztvárnění Ellie, které mnoho lidí rozporuje vlastně neuráží. Možná kdybych hru hrál před nedávnem by mi to vadilo, takto je mi to vlastně jedno.

Shrnutí

Od seriálu jsem čekal přesně to, co jsem dostal. Další prima seriál na ohrané téma světu po apokalypse, kde řádí zombí, tentokrát nakaženi ne virem, ale houbou, což ovšem vůbec nehraje roli, protože nemrtví zůstane prostě vždycky jen chodící mrtvolou ať už je to jakkoliv. Svět, kde vládne anarchie nebo se otěže světa do rukou pokusí vzít nějaká skupina a nastolit totalitní režim není také nic nového.

Takže ano, můžete se kochat „krásným“ prostředím, může se vám líbit příběh, ale nečekejte prosím nic nového, nic nevídaného. klišé z daného prostředí se tento seriál nemůže zkrátka ubránit. Pokud by vás tento seriál minul o moc nepříjdete, myslím, že je mnoho jiných seriálů, které mají více co nabídnout. Hlavním benefitem tak zůstává že The Last of us je seriálové ztvárnění perfektní hry a myslím, že toto ztvárnění se fakt povedlo a za to si zaslouží seriál palec nahoru. no ne?

the-last-of-us-zombi-post-apo

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Ve při – to mě dostalo

  Ve při – to mě dostalo

  Nejsem příznivcem dramat. Připadají mi nudná. Ve při jsou jiní, je to taková tragikomedie nebo možná jen akční drama a něco, co mě dostalo fakt na kolena po dlouhé době. Tohle jsem si dal na dva večery, pak jsem seděl odbouraný a nebyl schopen ničeho. O čem to je Znáte mě, nechci prozrazovat příběh, takže

 • Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Poslední dobou mě produkce Netlixu moc nenadchla a na to, abych si platil Amazon, Walt Disney a HBO nemám, takže jsem zvláště závislý na tom, co na Netlixu vydají. Seriál Wednesday jsme měli s manželkou za tři dny shlédnutý, po dlouhé době fakt super seroš. Ne aby ses pousmála Opět to bude bez spojlerů, ale

 • Sabrinina děsivá dobrodružství – první dvě řady jsou fajn

  Sabrinina děsivá dobrodružství – první dvě řady jsou fajn

  Poslední dobou mám pocit, že jen koukám na Netlix, což je děsivé. A co je děsivé, to mě baví. Faktem ale je, že seriál s názvem Sabrinina děsivá dobrodružství zase tak děsivá nejsou. Pozor, to ale neznamená, že by to byla pohoda. Narazíte zde na Spiritismus, Okultismus, Voodoo, Satanismus, kanibalismus a Peklo. Takže výčet docela

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..