|  | 

Technika

Tip na 2 dopravní prostředky ideální na přepravu ve městě

V tomto článku se zaměříme na to, jaký dvoukolový dopravní prostředek je do města ideální volbou. Porovnávat budeme vlastnosti dvou druhů – elektrokol a skútrů. Oba tyto produkty výrobci označují, že jsou do měst ideálními dopravními prostředky, jejich provoz je levný, rozměry malé a manipulace s nimi snadná, stejně tak, jako jejich údržba. Pojďme si jednotlivé druhy představit trošku detailněji.

 

Začneme se skútry

Charakteristika skútrů mluví vlastně za vše. Skútry jsou dvoukolový motorový dopravní prostředek. A platí pro ně veškeré zásady silničního provozu jako pro všechny ostatní motorky. Pohyb totiž zajišťuje benzínem poháněný motor. Jsou konstruované pro velmi jednoduché a pohodlné ovládání, zejména díky malému průměru kol. Do města při nižších rychlostech je snadná ovladatelnost k nezaplacení. Nabízeny mohou být skútry 125 ccm a také skútry 50ccm, záleží na tom, zda máte rádi rychlejší nebo jistější jízdu. Povinností pro jízdu je samozřejmě helma, platný řidičský průkaz a také povinná výbava. Spotřeba skútrů může být i 2 litry na 100 km, což rozhodně není moc.

01

 

A co elektrokola?

Také elektrokola jsou vybavena motorem, ale jedná se pouze o elektromotor. Tento motor nemá za úkol zajistit jízdu, ale jen usnadňovat šlapání, které je stále hlavním zdrojem pohonu. Proto nejsou elektrokola považována za motorový dopravní prostředek, ale za klasická kola. Platí tedy všechny podmínky, jako pro klasická kola. Od 18 let není povinná přilba, není nutný žádný řidičský průkaz, a pro jízdu se mohou využívat i cyklostezky.

02

 

I provozní náklady elektrokol jsou mnohem nižší

Rozdíl je také v provozních nákladech elektrokol a skútrů. Cena za 100 kilometrů najetých na elektrokole může být třeba jen 6Kč. To vše zajistí kvalitní a technologicky dobře vyvinuté akumulátory, které jsou zdrojem energie pro elektromotor. Elektrokola v současnosti využívají například poštovní doručovatelé, ale i pražští záchranáři. Více se můžete dozvědět zde.

tip-na-2-dopravni-prostredky-idealni-na-prepravu-ve-meste

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Synology DS216 + II – skvělý domácí server

  Synology DS216 + II – skvělý domácí server

  Donedávna jsem používal pro jako domácí server D-link. Zařízení hezké, ale staré již 5 let a ne příliš výkonné a hlavně pokud člověk využíval napojení na TV, tak se často divil, že soubory nejsou indexovány. Proto po 5 letech nastal čas na změnu. Věděl jsem, že D-link už nechci a Synology byla skoro jasná volba.

 • Tragikomedie s příchutí píchnuté pneumatiky

  Tragikomedie s příchutí píchnuté pneumatiky

  To je zase příběh. Proč, kdykoliv se něco podělá je z toho příběh k popukání, který ale vůbec není vtipný? Spíše smutný a to se vším všudy. Nejde o život, ale musím říct, že když se to se..tak se to se a to tak prostě je. Jedu si ani nevím jak To si takhle nedělního

 • Sony Walkman NW-A25 uživatelská recenze

  Sony Walkman NW-A25 uživatelská recenze

  Byl jsem dlouhodobým uživatelem přehrávače Sony Walkman A-816, který byl naprosto dokonalý, proto se bohužel neubráním srovnání obou modelů. Ani bych nový nekupoval, protože A-816 funguje stále dál úplně bezproblémově, avšak jak se postupně rozšiřuje má hudební sbírka, tak 4 GB vnitřní paměti se stalo zkrátka neúnosných. Vybíral jsem poměrně dlouho a moje volba padla

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website