|  | 

Kultura

Zaklínač 3 – soundtrack

Rovnou musím napsat, že toto není recenze hry, ale pouze hudebního soundtracku, takže ten, kdo hledá recenzi hry The Witcher 3, nechť navštíví třeba skvělou recenzi na Bonuswebu. V dnešním krátkém článku se budu věnovat jen hudbě k této bezpochyby skvělé hře, kterou si však z důvodu staršího stroje nemohu zahrát a tak jsem aspoň hledal soundtrack ke hře, ale netušil jsem, že mi vyrazí dech a že o něm budu muset napsat. Je totiž bez přehánění dechberoucí.

Filmové soundtracky strčí do kapsy

Většinu skladeb má na starosti Mikolai Stroinski. Tento hudební skladatel se narodil v Keni, následně žil v Polsku a v současnosti skládá hudbu v městě padlých andělů – Los Angeles. Mikolai dělal hudbu pro mnoho televizních stanic, ale mezi jeho nejlepší díla bude bezpochyby patřit hudba k Zaklínači 3.

Dalším hudebním skladatelem, který se výrazně na soundtracku podílel je Marcin Przybyłowicz. Ten se ujal i funkce hudebního ředitele, možná i proto, že již má zkušenosti z předchozích dílů. I tento pán je velkým hudebním talentem a stejně jako Mikolai Stroinski, tak i Marcin Przybyłowicz vystudoval hudební vysoké školy jen je studoval v Polsku. Takže tolik k autorům, více informací si ostatně můžete přečíst na stránkách autůrů. Nyní se budu věnovat tomu nejdůležitějšímu a to hudbě.

Hudba Zaklínače 3 je něco úžasného. V první řadě ani nemusíte hrát hru, abyste se mohli přenést do fantazy země Andrzeje Sapkowskeho, který je tvůrcem Geralta, zaklínače z Rivie v knižní podobě. Prostřednictvím hudby prozkoumáte tiché pláně, lesy, louky i městečka, kde narazíte na místní prodavače, kejklíře, vojáky i kováře. Najednou vás hudba přenese do temného lesa, kde čelíte hrozně monstra, které se před vámi náhle objevilo.

Středověk s irskou příchutí

Nejsem znalec historické hudby, takže se omlouvám všem, kdo jsou, protože můj názor je čistě laický. Hudba mi připomíná středověké skladby, které zaznívají občas na hradech v rámci různých slavností a festivalů s mírným nádechem irské tradiční hudby. Ve skladbách převládají především strunné a smyčcové nástroje z nichž dominuje violoncello, které utváří neskutečně temnou a napínavou atmosféru. Naopak ve scénách zřejmě z města je slyšel veselá flétna, která hraje tóny rozjařených tančících vesničanů. Uslyšíte hodně bicích a to především tympány a basové bubny při pochodu nebo tam, kde je nutné vystupňovat napětí.  Tento soundtrack k The Witcher 3 je lepší než mnoho soundtracků k filmům, které hravě strčí do kapsy. Kvalitou bych možná přirovnal tento hudební doprovod k Avatarovi, jehož soundtrack mi také leží na pevném disku. V některých skladbách zazní i vokály, které hudbu perfektně doplňují.

Závěr

Přestaňte číst tuhle recenzi , protože již stejně končí a raději si najděte soundtrack z bezpochyby báječné hře Zaklínač 3, která je na trhu tou nejlepší hrou na hrdiny, vžijte se do role Geralta, zavřete oči a nechte se unášet světem, který se vám po prvních několika tonech otevře a přistoupí k vašemu srdci. Uvidíte, že zpět do reality se vám příliš chtít nebude. 37 skladeb vám vydrží téměř dvě hodiny i když abych se přiznal časem si jistý nejsem. Avšak pokud máte rádi fantazy jako já, tak toto hudební dílo oceníte stejně dobře. Za mě 9,5/10

8.75

Very Good

Review

Přestaňte číst tuhle recenzi , protože již stejně končí a raději si najděte soundtrack z bezpochyby báječné hře Zaklínač 3, která je na trhu tou nejlepší hrou na hrdiny, vžijte se do role Geralta, zavřete oči a nechte se unášet světem, který se vám po prvních několika tonech otevře a přistoupí k vašemu srdci. Uvidíte, že zpět do reality se vám příliš chtít nebude. 37 skladeb vám vydrží téměř dvě hodiny i když abych se přiznal časem si jistý nejsem. Avšak pokud máte rádi fantazy jako já, tak toto hudební dílo oceníte stejně dobře.

Celkové hodnocení
9
zaklinac-3-soundtrack

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Mňága a Žďorp – Třecí plochy – recenze

  Mňága a Žďorp – Třecí plochy – recenze

  Kapelu poslouchám už přes 20 let a jejich předposlední album k třicátému výročí – Třínohý pes jsem trávil poměrně dlouho, ale teď jsem s nim spokojený. A domnívám se, že zvyknout si budu muset i na nové album Třecí plochy, které vyšlo 7 října 2019. Tento článek tedy bude takovou fanouškovskou recenzí, přestože jsem asi

 • Terry Goodkind – Paní smrt – recenze knihy

  Terry Goodkind – Paní smrt – recenze knihy

  Není už toho Goodkinda dost? Asi ne, ale pauzu to chtělo. Mezitím jsem stihl několik jiných knih. Co ale můžu říct hned na začátku – jsem rád, že v knize Paní smrt a ani v navazujících knihách nebude Richard a Kahlan, protože to už by bylo opravdu trochu moc. Mám je oba moc rád, ale

 • Kevin Hearne – Útok obrů – recenze knihy

  Kevin Hearne – Útok obrů – recenze knihy

  Když jsem hledal novou knihu, kterou bych si koupil, zaujal mě obal knihy Útok obrů i její popis. Autor pro mě zcela neznámý, neboť nejsem zcela fanouškem městských fantazy (které autor dosud psal), mám mnohem raději fantazy z dob dávno minulých. Když jsem si ale přečetl, že zrovna z takové doby má Útok obrů být,

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..