|  |  |  | 

Cestování Na kole Výlety

Zimní vyjížďka do lesů na Loučeni

Tak tohle byla opravdová premiéra. Na kolo jsem vždy vlezl maximálně při 13 stupních a více. Jenže o víkendu napadlo trochu sněhu a mě to lákalo zkusit si zajezdit na kole v lese…

Bez potřebné zimní výbavy

Už dlouho jsem chtěl na kolo v zimě, ale vždy jsem řešil, že nemám potřebnou výbavu – zateplené kalhoty ani pořádnou cyklobundu, čepici pod helmu, zimní cyklorukavice, prostě nic. A tohle mě vždy odradilo od toho, abych to přeci jen venku vyzkoušel.

Až to včerejška. Napadlo přes noc trochu sněhu a i když byla teplota na nule, říkal jsem si, že do toho jdu. Oblékl jsem své upnuté cyklokalhoty a na to jsem dal ještě jedny outdoorové. Nahoru termotriko s dlouhým rukávem, cyklodres, termobundu na běhání a pak ještě klasickou podzimní bundu. Na hlavu čepici, která není moc velká takže přílba v pohodě držela na hlavě.

Autem až na Loučeň

Další věc s kterou jsem měl problémy byla to, že se mi nechce šlapat 10 km do lesa a 10 zpět, navíc když je tak brzy tma. to jsem ale vyřešil snadno. Naložil kolo do auta a dojel jsem až na Loučeň, kde jsem nechal auto a vyrazil.

Skvělý pocit

Bohužel nemohu ten skvělý pocit z jízdy zprostředkovat ani do sem, ani jsem to nedokázal do nahraného videa na které můžete mrknout

Na tomto novém You tube kanálu Gravel na cestách se budu snažit zprostředkovávat dojmy z cest

V lese až na pár úseků byl naprostý klid, jen sníh padal ze stromů. to ticho bylo přímo ohlušující a skvělé. Pohled na zasněžené stromy se také neomrzel. Nejel jsem moc rychle, abych si to vychutnal. Cca po 2 hodinách jsem už byl zpět u auta, ale už teď vím, že jezdit na kole v zimě na sněhu je skvělý zážitek, který je něco úplně jiného, než kdy si vyjedete na jaře, v létě nebo na podzim. Bylo to krásné, přes vrstvy oblečení možná trochu namáhavé, ale já jsem byl v sedmém nebi.

Cesta byla bahnitá, obrovské louže a bahno, však jsem také přijel hezký zastříkaný, ale to ničemu nevadilo. Zážitek mi to rozhodně nezkazilo, ba naopak, mělo to prostě něco do sebe. A neujel jsem moc, přibližně 17 kilometrů během kterých jsem neustále zastavoval a fotil a točil videa. Za těch 17 km jsem byl v lese většinu času sám s tichem a padáním sněhu ze stromů, prostě nádhera. Teplota byla okolo 1 až dvou stupňů, takže mi nakonec v tom oblečení zima nebyla ani při jízdě. Fakt jsem si to užil a přál bych vám to každému, kdo váhá se v zimě projet.

Fottky budu postupně vkládat i na můj Instagram https://www.instagram.com/gravel_na_cestach

zimni-vyjizdka-na-kole-lesy-loucen

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

  • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

    Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

    Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

  • Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

    Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

    Poslední celý den v Bangkoku jsme věnovali prohlídce chrámů. Chtěli jsme podle plánu navštívit kromě Wat Pho a Wat Arun i další chrámy a také královský palác, ale zkrátka by toho na jeden den bylo moc a myslím, že by nám to pak všechno splývalo dohromady. Královská palác mě mrzí docela, ale snad se ještě

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..