|  | 

Finance

Zonky vám zainvestuje všechno

Zonky stále více vnímám jen z pohledu investora, a čím dál více zapomínám, že i já mám vlastně půjčeno na Zonky. Refinancoval jsem zde svůj do té doby výhodnou půjčku, která byla 10,9%, to jsem však snížil díky Zonky na 5,9% a půjčil bych si zase.

Fakt pro lidi

Banka jako taková je vázána pravidly a lidské posouzení konkrétní situace zde nehrozí. Vlezeš – li se do tabulky máš půjčku s konkrétním úrokem a ber nebo nech být. Jsi li mimo tabulku nemáš nárok vůbec. Tento striktně neindividuální a tabulkový přístup mě na bankách vytáčí.
Právě v tomto umí být na Zonky jiní. Nechají vás argumentovat, předložit doklady o vedlejších příjmech, zajímá je, co děláte, co umíte, kde vlastně vyděláte peníze, abyste mohli půjčku platit a následně vám určí rating, který i když je špatný, tak stále platíte menší úroky než v bance.

Administrativa jen základní

Nejlepším důkazem toho, že Zonky dělá vše pro lidi je několik věcí. Jednak rozumně nastavené úrokové sazby (z pohledu investora moc spokojený nejsem :-)) Dále pak Zonky zkrátilo půjčku na tržišti ze sedmi dnů na pouhé dva dny a v neposlední řadě skoro žádná administrativa, pokud si chcete půjčit.
Předložíte jen něco málo o sobě, bankovní účet a to je tak všechno. Navíc si zcela sami nastavíte délku splácení
I pokud vzpomenu jiné služby na českém trhu jako například Bankerat nebo Benefi a i další. Všude je nutné podepisovat smlouvy poštou a administrativa je docela náročnější než u Zonky, kde smlouvu podepíšete elektronicky. Jde především o velké urychlení času, protože jak všichni víme, pokud chceme půjčku, tak co nejdříve.
Sám jsem uvažoval, zda bych si půjčil peníze třeba na auto a samozřejmě bych na něj byl natěšený, takže bych chtěl peníze co nejrychleji, abych si pro něj mohl velmi rychle jít a vrátit se s novým autem. Asi to všichni znáte, že prostě na půjčky spěcháme. A Zonky vám jde vstříc, právě i tím, že zkrátili dobu na tržišti na pouhé dva dny. A nemusíte mít obavu, pokud vám investoři nevyberou požadovanou částku, doplatí zbytek samotné Zonky, tedy skupina PPF.

2% z půjčené částky jdou Zonky

Na tento fakt je dobré pamatovat, protože když si berete půjčku na auto za 200 tisíc a sami nemáte žádné finance, které byste mohli uvolnit je potřeba vzít si půjčku o 4 tisíce vyšší, protože právě 4 tisíce bude poplatek Zonkymu za půjčku. Tento se pak počítá do celkových nákladů za půjčku, tedy RPSN, která je díky tomuto vyšší než celkový úrok.

Předčasné splátky kdykoliv

Co stále není v bankách úplně běžné je to, že můžete splatit předčasně klidně celou sumu půjčky nebo jen část a to kdykoliv v jakékoliv výši. U Zonkyho můžete předčasně splatit jen část nebo klidně všechno bez jakékoliv sankce. To je pozitivní. Po extra splátce se vám nově přepočte počet měsíců, které musíte ještě splácet.

Dobrý přístup k dlužníkům

Ač sám splácím přesně včas a zatím jsem se neopozdil ani o den, tak jako investor vím, že vám Zonky nezašle hned tři upomínky pokud dva dny nezaplatíte a za každou nebudou chtít 500 Kč a navyšovat tak uměle náklady, když sami jste v potížích.
Pokud budete Zonkyho včas o problému informovat můžete předejít řadě nepříjemností a lidsky se domluvit. V tomto je opět velká výhoda proti bankám, které se s vámi budou bavit jen v mantinelech svých firemních pravidel. Tím nechci říct, že není třeba splácet včas (to by se nám investorům moc nelíbilo), ale zkrátka v Zonky jsou lidé s kterými se domluvíte.

Úrok již od 3,99%

Vyjmenoval jsem hodně výhod, ale myslím, že zájemce o půjčku bude zajímat ze všeho nejvíce to, kolik přeplatí. A zde musím opět říct, že v Zonky mysleli na zájemce o půjčku, neboť si lze půjčit již od 3,9ˇ, což je velmi příjemné. Další novinkou je půjčka až 600 tisíc korun, nedávno bylo maximum ještě 300 tisíc.
I když nezískáte úrok např. 3,9%, můžete získat např 4,99% nebo 5,99% jako mám já, případně o trochu vyšší. Stále však Zonky patří k tomu nejlepšímu na trhu, uvažujete li tedy o půjčce možná bude fajn si na Zonky podívat.
zonky-vam-zainvestuje-vsechno

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsme prodávali byt

  Jak jsme prodávali byt

  Prodat byt, pokud to nenecháte na realitce je také věc na samotný článek. My jsme měli kupce rovnou, šlo o sestru sousedky. Ta si na tento byt brala hypotéku -na koupi a na rekonstrukci, protože byt je v původním stavu. Bez notářské úschovny Trochu jsme risknuli situaci, protože budoucí majitele známe a rozhodli jsme se,

 • Jak jsem refinancoval hypotéku díl šestý

  Jak jsem refinancoval hypotéku díl šestý

  Šestý díl bude hodně krátký a píši jej jen pro pořádek, abych mohl navázat plynule na další činnosti Podepsali jsme smlouvu Smlouvu jsme nakonec museli podepsat v Hypoteční bance na Budějovické, nedalo se nic dělat. Tím, že smlouvu musela podepsat i manželka museli jsme sebou vzít i miminko, které bylo vtipné, protože nám bralo propisky,

 • Investuji do zlata – má to smysl

  Investuji do zlata – má to smysl

  Na úvod roku jsem mimo jiné slíbil článek o tom , jak investuji do zlata. Slib plním a v tomto článku přináším své úvahy, proč je dobré mít nějaké peníze ve zlatě. Zlato jako takové nelze vyrobit a zásoby v zemi jsou čím dál hůře dostupné – na jeho těžbu je třeba vynakládat stále více

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.