|  | 

Finance

Zonky vám zainvestuje všechno

Zonky stále více vnímám jen z pohledu investora, a čím dál více zapomínám, že i já mám vlastně půjčeno na Zonky. Refinancoval jsem zde svůj do té doby výhodnou půjčku, která byla 10,9%, to jsem však snížil díky Zonky na 5,9% a půjčil bych si zase.

Fakt pro lidi

Banka jako taková je vázána pravidly a lidské posouzení konkrétní situace zde nehrozí. Vlezeš – li se do tabulky máš půjčku s konkrétním úrokem a ber nebo nech být. Jsi li mimo tabulku nemáš nárok vůbec. Tento striktně neindividuální a tabulkový přístup mě na bankách vytáčí.
Právě v tomto umí být na Zonky jiní. Nechají vás argumentovat, předložit doklady o vedlejších příjmech, zajímá je, co děláte, co umíte, kde vlastně vyděláte peníze, abyste mohli půjčku platit a následně vám určí rating, který i když je špatný, tak stále platíte menší úroky než v bance.

Administrativa jen základní

Nejlepším důkazem toho, že Zonky dělá vše pro lidi je několik věcí. Jednak rozumně nastavené úrokové sazby (z pohledu investora moc spokojený nejsem :-)) Dále pak Zonky zkrátilo půjčku na tržišti ze sedmi dnů na pouhé dva dny a v neposlední řadě skoro žádná administrativa, pokud si chcete půjčit.
Předložíte jen něco málo o sobě, bankovní účet a to je tak všechno. Navíc si zcela sami nastavíte délku splácení
I pokud vzpomenu jiné služby na českém trhu jako například Bankerat nebo Benefi a i další. Všude je nutné podepisovat smlouvy poštou a administrativa je docela náročnější než u Zonky, kde smlouvu podepíšete elektronicky. Jde především o velké urychlení času, protože jak všichni víme, pokud chceme půjčku, tak co nejdříve.
Sám jsem uvažoval, zda bych si půjčil peníze třeba na auto a samozřejmě bych na něj byl natěšený, takže bych chtěl peníze co nejrychleji, abych si pro něj mohl velmi rychle jít a vrátit se s novým autem. Asi to všichni znáte, že prostě na půjčky spěcháme. A Zonky vám jde vstříc, právě i tím, že zkrátili dobu na tržišti na pouhé dva dny. A nemusíte mít obavu, pokud vám investoři nevyberou požadovanou částku, doplatí zbytek samotné Zonky, tedy skupina PPF.

2% z půjčené částky jdou Zonky

Na tento fakt je dobré pamatovat, protože když si berete půjčku na auto za 200 tisíc a sami nemáte žádné finance, které byste mohli uvolnit je potřeba vzít si půjčku o 4 tisíce vyšší, protože právě 4 tisíce bude poplatek Zonkymu za půjčku. Tento se pak počítá do celkových nákladů za půjčku, tedy RPSN, která je díky tomuto vyšší než celkový úrok.

Předčasné splátky kdykoliv

Co stále není v bankách úplně běžné je to, že můžete splatit předčasně klidně celou sumu půjčky nebo jen část a to kdykoliv v jakékoliv výši. U Zonkyho můžete předčasně splatit jen část nebo klidně všechno bez jakékoliv sankce. To je pozitivní. Po extra splátce se vám nově přepočte počet měsíců, které musíte ještě splácet.

Dobrý přístup k dlužníkům

Ač sám splácím přesně včas a zatím jsem se neopozdil ani o den, tak jako investor vím, že vám Zonky nezašle hned tři upomínky pokud dva dny nezaplatíte a za každou nebudou chtít 500 Kč a navyšovat tak uměle náklady, když sami jste v potížích.
Pokud budete Zonkyho včas o problému informovat můžete předejít řadě nepříjemností a lidsky se domluvit. V tomto je opět velká výhoda proti bankám, které se s vámi budou bavit jen v mantinelech svých firemních pravidel. Tím nechci říct, že není třeba splácet včas (to by se nám investorům moc nelíbilo), ale zkrátka v Zonky jsou lidé s kterými se domluvíte.

Úrok již od 3,99%

Vyjmenoval jsem hodně výhod, ale myslím, že zájemce o půjčku bude zajímat ze všeho nejvíce to, kolik přeplatí. A zde musím opět říct, že v Zonky mysleli na zájemce o půjčku, neboť si lze půjčit již od 3,9ˇ, což je velmi příjemné. Další novinkou je půjčka až 600 tisíc korun, nedávno bylo maximum ještě 300 tisíc.
I když nezískáte úrok např. 3,9%, můžete získat např 4,99% nebo 5,99% jako mám já, případně o trochu vyšší. Stále však Zonky patří k tomu nejlepšímu na trhu, uvažujete li tedy o půjčce možná bude fajn si na Zonky podívat.
zonky-vam-zainvestuje-vsechno

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Kam jsem investoval peníze ze Zonky?

  Kam jsem investoval peníze ze Zonky?

  Letošní finanční rok je fakt dost zvláštní. Už sec těším až v listopadu budu psát článek, protože na mých investicích nezůstala niť suchá a vůbec poprvé jsem i nějaké peníze ztratil, ale o tom až v roční rekapitulaci. V tomto článku bych se rád zaměřil na to, jak jsem rozdělil 65 tisíc ze Zonky, které

 • Zonky už jen Retiér – sbohem a šáteček

  Zonky už jen Retiér – sbohem a šáteček

  Aktualizace 9. 9. 2021 Musím se přiznat, že jsem byl tak naštvaný, že jsem to nevydržel a přes 400 půjček jsem prodal na sekundárním trhu. Byla to sice klikačka jedna půjčka za druhou a toto klikání se zdálo nekonečné, ale už jsem v Zonky nechtěl nechávat dál peníze. Stálo mě to sice na poplatcích přes

 • Projekt Onward Capital už nevydělává -aktualizováno

  Projekt Onward Capital už nevydělává -aktualizováno

  Ten, kdo čte pravidelně našeho Datla ví, že pravidelně inventuji a to pouze do projektů o kterých si myslím, že to má smysl. Třeba Zonky, Mintos a Twino jsou příkladem. Dále podílové fondy nebo stavební spoření. Aktualizace 25.5. 2021 Tak konečně si to můžeme přiznat – konec, poslední zhasnul a vypl i stránky Onwardu –

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..