|  | 

Finance

Aby vaše půjčka na Zonky byla úspěšná

Pokud chcete, aby zrovna vaše půjčka byla investována čtete dobře, poradím vám jak na to. Sám jsem investorem na Zonky, ale také jsem před pár dny refinancoval svou půjčku ze Zuno banky právě zde a bylo to již druhá půjčka u Zonky, kde se lidé složili během necelých 3 hodin, takže si myslím, že trochu vím co a jak udělat, aby se investoři složili rychle a měli jste velkou šanci na úspěch i v konkurenci.

Když refinancovat, tak s jiným názvem a obrázkem

Na tržišti najdete především půjčky na refinancování, takže jak to udělat, aby se ta vaše mezi ostatními neztratila a lidé se na ni složili? Řeknu vám, že je to snadné, zde je několik bodů:

 • Dobrý název – název „refinancování půjčky“ je největší nuda a je pro vaši půjčku smrtící. Chce to něco nového neokoukaného, co investory zaujme. Např.: „Konec drahé půjčky v GE“ nebo: „Platit nižší úroky a ušetřit“ a podobně, prostě název takový, aby nezapadl
 • Obrázek – Zonky vám nabídne sice z několika obrázků, ale protože jej využívá 80% všech žadatelů tak se opět ztratíte. Chce to obrázek svůj, který vystihuje vaši potřebu. Měl by být barevný, pestrý, prostě nepřehlédnutelný.

Tímto docílíte toho, že si investoři vašeho požadavku na půjčku všimnou a otevřou jej. A nyní přichází ještě důležitější část než ta první a to je silný příběh a komunikace s investory.

Hlavně silný příběh s fakty

Ano, dobrý příběh s několika fakty, které nebudou chybět povede nejen k tomu, že vám investoři budou přihazovat na vaši půjčku, ale také odbouráte otázky které by investoři položili, jelikož odpovědi budou již součástí vašeho příběhu.

Takže jak na takový silný příběh? Opět si vezmeme pěkně v bodech, ať je v tom jasno.

 • Stručně a jasně popište důvod, proč potřebujete půjčku
 • Při refinancování se nebojte napsat, že nyní platíte částku XY a po refinancování se vám sníží
 • Uveďte také, jaké máte vy nebo vaše rodina příjmy a jaké výdaje
 • Dobře uděláte, když napíšete zda kromě třeba půjčky kterou chcete refinancovat splácíte ještě něco dalšího
 • Tento bod je důležitý – uveďte, zda máte v plánu splatit půjčku dříve, než je uvedená délka splácení a pokud ano tak v kterém roce byste chtěli splatit
 • Argumentujte, musíte investora přesvědčit, že má investovat právě do vás a ne do půjčky na tržišti vedle.

Někteří investoři berou silné lidské příběhy jako dostačující, jiní vidí jen čísla a fakta, takže není vždy výhrou napsat, že se vám přihodilo tohle a pak tohleto a chudáčci nevíte kam dřív. Ideální je, pokud investory přesvědčíte, že můžete splácet i daleko více než budete splácet, to je důležité, proto napíšete příjmy a výdaje do příběhu. Kdysž je neuvedete stejně se vás budou ptát. Stejně jako se vás budou ptát kolik lidí živíte, kde jste zaměstnání, zda máte ještě jiné příjmy atd. Uveďte vše do příběhu pěkně v odstavcích ne v jedné souvislé větě o tisíci slovech.

Komunikujte

Většina investorů a patřím mezi ně nemá rádo, když se na něco zeptají a člověk, který chce půjčit neodpoví. Stejně tak například odpoví jen na 2 otázky z 10. Pokud chcete uspět a opravdu byste rádi, aby vaše půjčka byla financována komunikujte, nejlépe obratem nebo do 24 hodin. Když víte, že žádáte na Zonky neberte si dovolenou a buďte u počítače. Věřte mi, že investoři ocení rychlé odpovědi a komunikaci. Čtu dto na tržišti dnes a denně. Žadatel má klidně úrok A++, ale nereaguje a je okamžitě nedůvěryhodný a degradován investory a na takovou půjčku se pak skládá horko těžko a když investor vidí, že je do konce půjčky pouze několik dní a je sesbíráno teprve např. 20% raději investuje jinde. A není se co divit.

Když prostě chcete půjčit peníze je třeba s lidmi, kteří vám půjčit chtějí komunikovat a odpovídat na jejich otázky.

Na tuto mlou půjčku se investoři složili za necelé tři hodiny. Lepší výsledek si snad ani přát nelze. Výhodou byla jistě kombinace jen 34 splátek a nízkého rizika + silný příběh na druhou stranu jsem předem investory upozornil, že půjčku dříve nesplatím.

Na tuto mou půjčku se investoři složili za necelé tři hodiny. Lepší výsledek si snad ani přát nelze. Výhodou byla jistě kombinace jen 34 splátek a nízkého rizika + silný příběh na druhou stranu jsem předem investory upozornil, že půjčku dříve nesplatím.

Důležitou roli hraje i délka splácení a úrok

Úrok, který vám Zonky dá moc neovlivníte a samozřejmě čím nižší tím lépe pro vás. Ale nezapomeňte, že kombinace nízké úrokové sazby a dlouhé doby splácení není pro investory moc lukrativní. Důvod je jasný. Jejich investice na 7 let s nízkým úrokem znamená, že i v případě dramatického zvýšení úrokových sazeb je jejich investice úročena již ne tak výhodným úrokem. Pro každý raději investuje do půjčky s kratší dobou splácení, kde je návratnost investice rychlejší.

Samozřejmě je také důležité kolik můžete splácet, takže se tím nelze zcela řídit a délku volte vždy takovou jaká vyhovuje vám, nikoliv investorům, tohle zde píši jen pro pořádek, aby byl seznam faktorů kompletnější.

Žádejte o půjčku po výplatě

Tento nadpis je možná hrozně vtipný a na první pohled zcestný. Avšak. Investoři jsou povětšinou lidé, kteří si mohou dovolit „odložit“ za Zonky účet např. 2 tisíce měsíčně a to po výplatě. Poté tyto peníze investují do půjček a následně celý měsíc již nemají investice do dalších půjček i když by investovali rádi a čekají až na splátky lidé do kterých investovali

Toto neplatí samozřejmě pro všechny, mnoho investorů má v dispozici řekneme neomezené zdroje, nebo omezené jen částečně, ale hodně lidí a patřím mezi ně (ne nesoudím tak podle sebe i ostatní) investuje pro radost a pro pomoc lidem a nemůže si z výplaty urvat velký kus financí. Takže když budete žádat po 10 dni v měsíci, Zonky vám půjčku schválí, tak ideální je pro vás 15 dne v měsíci, kdy si investoři začínají na své účty posílat další peníze.

 

Jako inspirace k napsání dobrého příběhu vám může posloužřit ten můj, který jsem psal, když jsem si chtěl refinancovat svůj úvěr. Najdete jej na tržišti Zonky po kliknutí na tento odkaz

aby-vase-pujcka-na-zonky-byla-uspesna

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

  Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

  O tomto projektu, který mi připomíná Fingood vím už nějakou dobu, ale trvalo mi docela dlouho, než jsem se rozhoupal se do něj namočit. Nakonec mě k tomu vedla jedna věc na kterou jsem si stěžoval už v mém ročním přehledu. Úroky z Fingood jsem si totiž nechal posílat na běžný účet a tam jsem

 • Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

  Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

  Hmm, koukám na úvodník z minulého roku, kde se zmiňuji o tom, jak to rychle uběhlo. Letos, pokud je to vůbec možné uběhl ten čas od loňského listopadu do konce letošního října ještě rychleji. A že to byl divoký rok. Opět toho bude hodně, tak si raději na to uvařte kafe. Mimochodem začíná mě děsit,

 • Proplat.to 100% portfolia ve vymáhání a to se vyplatí

  Proplat.to 100% portfolia ve vymáhání a to se vyplatí

  Po delší době zase nějaký článek že? No hurá. ale pozitivní moc nebude. Mé kompletní portfolio u Proplat.to v hodnotě téměř 40 tisíc je celé po splatnosti. What the fuck? Jak se to sakra stalo? Tento obrázek vám o stavu mého portfolia řekne více než tisíc slov. Investoval jsem přes investiční automat, který v době,

3 Comments

 1. Jana May

  Za 10 hodin se mi investoři složili na celou částku a za 2 dny jsem měla půjčku na účtě. Nechápu tu rychlost! Děkuji za organizaci a doporučuji ostatním.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..