|  |  | 

Cestování Výlety

Bez cestovního pojištění výlet do zahraničí neriskujte

Začíná jaro a s ním i čas dovolených nebo kratších výletů do zahraničí. Stejně jako v zimě, kdy vyrážíte na lyžovačku je dobré se i pro tyto výlety a dovolené pojistit. Pojištění na cesty do zahraničí vám může ušetřit nemalé výdaje, které byste byli nuceni hradit se svého, pokud dojde k nepříjemné životní události právě za hranicemi naši vlasti.

Bez nutnosti navštívit pojišťovnu

Odjíždíte zrovna zítra na dovolenou a teprve teď, když čtete tento článek jste si vzpomněli, že nemáte pro sebe a své blízké sjednáno pojištění? Před několika lety,

Poloostrov Kolokitha

Poloostrov Kolokitha

kdy internet by to byl v podstatě dost velký problém, zvlášť pokud by již všechny pobočky pojišťoven měli zavřeno.

Ale díky internetu se otevřely nové možnosti, takže si můžete nyní sjednat cestovní pojištění online z pohodlí vašeho domova. Že je to snadné se přesvědčíte ihned při vyplňování formuláře. A že je to téměř nutné? Podívejte se schválně na web idnes, který píše o cestovním pojištění, které český národ ještě stále podceňuje.

Zatím jsme si nepopsali výhody cestovního pojištění uzavřeného online. První je zcela jasná a evidentní. Nemusíte nikam chodit a vše vyřešíte u svého počítače. Druhá, podle mě ještě důležitější výhoda je ta, že pojištění můžete uzavřít klidně den před objezdem, začne platit hned na druhý den, takže i když už máte sbaleno a najednou zjistíte, že jste se zapomněli pojistit nic se neděje. Dejte tomu 10 minut u internetu a ráno vyjedete na cestu již plně pojištění.

Než uzavřete smlouvu informujte se

Mnoho lidí má strach uzavřít online pojištění, protože má dotazy a bojí se, že jim nikdo neodpoví, jelikož online poradci zpravidla nejsou. Dotazy k cestovnímu pojištění jsou však časté a proto ty nejčastější najdete na stránkách pojišťovny, kde jsou uvedeny včetně odpovědí. Pokud by vás i přesto zajímalo něco, co na stránkách pojišťovny nenajdete zpravidla funguje non-stop telefonní linka, kde si můžete zavolat a potřebné informace zjistit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZávěrem dodám, že cestovat bez pojištění je docela hazard a to i když jen hodláte strávit celý týden povalováním se u moře a relaxací. Snadno se můžete spálit na slunci, nebo vám někdo vykrade hotelový pokoj. Cestou z pláže špatně šlápnete a vyvrtnete si kotník. Všechny tyto úrazy nebo nepříjemné události jsou v zahraničí velmi draze zpoplatněny, takže pokud nechcete, aby se vaše dovolená přeměnila v noční můru, kterou budete ještě léta splácet, tak je to správně cestovní pojištění správným základem pro pohodovou dovolenou, ať se stane cokoliv.

bez-cestovniho-pojisteni-vylet-do-zahranici-neriskujte

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

  • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

    Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

    Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

  • Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

    Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

    Poslední celý den v Bangkoku jsme věnovali prohlídce chrámů. Chtěli jsme podle plánu navštívit kromě Wat Pho a Wat Arun i další chrámy a také královský palác, ale zkrátka by toho na jeden den bylo moc a myslím, že by nám to pak všechno splývalo dohromady. Královská palác mě mrzí docela, ale snad se ještě

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..