|  |  | 

Knihy Kultura

Exkluzivní rozhovor s autorkou knihy Oliver a já

Jméno Karla Michalíková vám asi vůbec nic neřekne. Je však možné, že již brzy se bude objevovat na pultech knihkupců pravidelně. Karla nyní vydává svou první knihu s názvem Oliver a já, takže jsme ji na našem webu hned vyzpovídali. Knihu totiž financuje přes crowdfoundingový web Pointa.cz.

Kampaň na knihu Oliver a já

Kniha je poměrně obsáhlá, přes 400 stránek a dalo by se říct, že je určena hlavně ženám, které se možná v knize poznají, nebo by se tak možná aspoň na chvíli chtěli cítit. Ale nebojte, není to romantika, je to real life takže směs všeho, co život přináší.

Kniha výjde v případě, že se zafinancuje částka 93 tisíc. Po pár hodinách je vybráno 10% a je tedy velká šance na úspěch. A bylo by to dobré, protože Karla už má v šuplíku druhý díl.

Co nám zajímavého o knize Oliver a já řekla autorka Karla Michalíková?

Datel: Když ses rozhodla že napíšeš knihu už předem jsi věděla jak bude začít i končit nebo se příběh utvářel postupně?

Karla: Upřímně? Jediné, co jsem věděla bylo to, že chci, aby kniha dopadla dobře a jakým směrem rozhodně nechci, aby se ubírala.
Příběh jsem nechala plynout, utvářel se v ten daný okamžik a většinou, když jsem usedala k psaní, tak jsem nevěděla, jakým směrem se hrdinové v ten den budou ubírat. Když si to tak vezmu, příběh byl i pro mě, jako pro autorku, jedno velké překvapení 🙂

Datel: Kolik má kniha hlavních hrdinů?

Karla: Hlavní hrdinové jsou dva, Oliver a Míša

Datel: Pro koho je knížka ideální – kdo je cílová skupina?

Karla: Cílovou skupinou mé knihy jsou ženy, řekněme od 20ti do 50ti let. Chtěla bych ale podotknout, že byť je to román, nejedná se o romantickou četbu, kde hlavní hrdinou je dokonalý princ, který přijede pro svou hrdinku na bílém koni. Je to román ze života, kde velkou roli hraje i milování a sex. Takže to není ani pro ženy, které jsou řekněme stydlivější (jestli mi rozumíš)

Datel: Kniha Oliver a já je asi o vztazích, jsou tam tedy emoce, už někoho kniha rozplakala?

Karla: Ano, emoce jsou asi to, co dělá moji knihu čtivou (podle reakcí těch, co knihu četli).
Nemusíme se bavit ale jenom o pláči. Velice mě těší, že čtenářky se smály, tam kde jsem chtěla, aby to bylo vtipné, plakaly tam kde to mělo být velice emotivní a dokonce jsem se dozvěděla, že i při pasážích, kdy hlavní hrdinové prožívali intimní chvíle, se čtenářky cítili řekněme…příjemně 🙂
Jsem pyšná na to, že emoce, které jsem do knihy zamýšlela dostat, tam čtenářky opravdu objevily.
Nicméně po pravdě, první, koho rozplakala, jsem byla já. Opravdu…příběh jsem se svými hrdiny prožívala, žila jsem s nimi prakticky denně a proto jsem logicky jejich příběh prožívala.

Datel: Jednou z postav je Oliver, proč ne třeba Kryštof nebo Samuel?

Karla: (Smích…) netuším, opravdu. Tento příběh ke mně přišel, sám. Nepřipravovala jsem se na něj a ani jsem ho neplánovala, prostě tu zčistajasna byl. Ve chvíli, kdy jsem ho začala sepisovat jsem netušila, jak se mí hrdinové budou jmenovat. Nicméně, když na ně přišla řada, jména mi naskočila sama.

Datel: Kolik lidí už četlo cca knížku a jaké jsou reakce?

Karla: Knihu přečetlo 6 žen a sedmá ji právě dočítá.
Reakce na ni byly dobré, velice dobré. Až právě na základě těchto reakcí jsem se rozhodla jít, jak se říká, s kůží na trh a knihu si nenechávat jen pro sebe. Dokonce mě první dvě čtenářky lehce naznačily, že by rády věděly, co se s postavami bude dít dál. Když se pak další začaly také dožadovat pokračování a z lehké zvědavosti se  stalo naléhání,  pozměnila jsem původní konec, nechala ho otevřený a nyní dokončuji díl druhý.

Datel: Knížku financuješ přes web Pointa.cz Co si mohou vybrat za dárky ke knížce na Pointě?

Karla: Ty dárky jsme se snažily udělat zajímavé, takže tam najdete třeba plátěnou tašku , nebo sportovní mikinu s nápisem „Oliver a já“ ale najdete zde třeba i podepsané CD Mňágy a Žďorp, která hraje v mém životě docela zásadní roli a tímto děkuji Petrovi Fialovi, že mě poskytl nejenom rady ohledně crowdfundingové kampaně, se kterou má kapela velké zkušenosti, ale také tyto dárky, které  mohu předplatitelům nabídnout. Na zbytek zajímavých cen se podívejte na Pointy.cz., kde právě probíhá moje kampaň. Myslím, nebo doufám, že si tam každý vybere.

Datel: Jednou z odměn je i návštěva majitele dárku u nás doma, co pro tuto osobu chystáš?

Karla: Cílem této odměny je hlavně to, aby její majitel poznal mě jako autorku osobněji, než kdokoliv jiný. Nechám ho nahlídnout do míst, kde kniha vznikala a kde jsem se chodila třeba odreagovat a načerpat síly, ve chvílích, kdy mi psaní zrovna nešlo.
Nemám plán na to , jestli k povídání upeču nějaký dort, které peču mimochodem moc ráda, nebo jestli si uděláme pohodovou grilovačku či si upečeme buřty. Především chci, aby si člověk, který do takového dárku investuje, odnesl hezký a pohodový zážitek. Aby pak mohl říct „jo, tehdy u Káji, to bylo moc fajn.“

Datel: Bude i nějaké čtení z knihy před publikem a autogramiáda?

Karla: Autogramiády jsou naplánovány, až když kniha vyjde a čtení? možná ano, možná ne 🙂 .Třeba by stálo za to nechat čtenáře rozhodnout, jestli by vůbec chtěli autorské čtení.

Datel: Jak dlouho poběží kampaň?

Karla: kampaň poběží měsíc od 20.7 do 20.8.

Datel: Když to nestihnou, budou si ji lidé moci koupit pak třeba i v knihkupectví?

Karla: Ano, po skončení kampaně, se knihy začnou prodávat ve větších knihkupectvích a budou k dostání i jako eknihy. Nicméně už třeba nebudou mnou podepsané (pokud se dotyčný nedostaví na autogramiádu) a budou o něco dražší, než v předprodeji.
Nicméně, pokud se nevybere potřebná částka, knihy se do knihkupectví nedostanou.

Datel: Když by se náhodou celá potřebná suma na vydání knihy nevybrala, dostanou lidé peníze zpět?

Karla: Ano, samozřejmě. To je vlastně hlavní důvod, proč jsem do formy takové kampaně šla. Líbí se mi, že buďto lidé dostanou za své peníze to, co si vyberou a zaplatí, nebo se jim plná částka vrátí zpět a oni o své peníze nepřijdou.
Tato kampaň totiž není o tom, někomu peníze darovat, je to o podpoře a o víře v autora, tedy mě.

Nicméně, chtěla bych, aby čtenáři věděli, že jsme se rozhodla, že všechny peníze, které se vyberou nad rámec toho, co potřebuji k vydání knihy ( a které bych jinak využila například k vylepšení grafiky knihy, nebo zvětšení nákladu výtisku) věnuji na složky IZS, konkrétně hasičům. Kam, na kterou základnu by peníze (nebo spíš nějaké dárečky, koupené ze vybrané peníze) šly, to ještě nevím. Každopádně bych chtěla těmto klukům aspoň takto poděkovat za nás všechny, protože díky nim, můžeme často v klidu spát.
Podrobněji o tomto nápadu, jak a proč vznikl, určitě napíši na instagramu knihy oliveraja_kniha.

Datel: Budeš knihu někomu věnovat?

Karla: V mé knize věnování určitě bude, ale v tuto chvíli, bych si tu osobu / nebo osoby , zatím nechala pro sebe.

Crowdfunding knihy Oliver a já

Kampaň byla spuštěna právě dnes a autorce se již povedlo vybrat 10% za pár hodin. Věříme a držíme palce, že se výběr potřebné částky 93 tisíc povede do 30 dnů celý a lidé, kteří si knihu a třeba dárky objednali budou spokojení jako čtenáři, kteří si pak budou moci knihu koupit volně v knihkupectví.

Za náš web datlujeme.cz přejeme ať se kniha zafinancuje a hlavně ať jsou lidé s knihou spokojeni.

Chci koupit knihu Oliver a já a podpořit tak její vydání

Stream s Kájou ohledně knihy Oliver a já

exkluzivni-rozhovor-s-autorkou-knihy-oliver-a-ja

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Ve při – to mě dostalo

  Ve při – to mě dostalo

  Nejsem příznivcem dramat. Připadají mi nudná. Ve při jsou jiní, je to taková tragikomedie nebo možná jen akční drama a něco, co mě dostalo fakt na kolena po dlouhé době. Tohle jsem si dal na dva večery, pak jsem seděl odbouraný a nebyl schopen ničeho. O čem to je Znáte mě, nechci prozrazovat příběh, takže

 • The Last of us – zombí post apo

  The Last of us – zombí post apo

  Internetem i seriálovou scénou nyní cloumá nový seriál vysílaný na HBO max na motivy hry se stejnojmenným názvem The Last of us. Já jsem hru hrál a hodně se mi líbila, dvojku jsem už však nehrál neboť jsem už neměl konzoli a nyní jsem byl tedy docela zvědavý na seriál. Ač normálně mám jen Netflix,

 • Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Poslední dobou mě produkce Netlixu moc nenadchla a na to, abych si platil Amazon, Walt Disney a HBO nemám, takže jsem zvláště závislý na tom, co na Netlixu vydají. Seriál Wednesday jsme měli s manželkou za tři dny shlédnutý, po dlouhé době fakt super seroš. Ne aby ses pousmála Opět to bude bez spojlerů, ale

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..