|  | 

Finance

Jak jsem obchodoval binární opce

Nepatřím mezi lidi, kteří by hazardovali ať už se svým životem nebo s penězi. Jsem spíše konzervativní typ člověka a jsem silně skeptický vůči věcem jako je například získání peněz bez práce a silně nedůvěřivý jsem vůči jakýmkoliv obchodním modelům, které vám umožní vydělávat velké peníze. Moc dobře vím, že tak se prostě peníze nevydělávají a zpravidla jde o podvod.

 

Binární opce – sakra co to je?

ani nevím kde, jsem přibližně možná před rokem viděl reklama, která se nesla v duchu, že obchodovat je prostě snadné. Podíval jsem se na prezentační video, kde bylo ukázáno, jak máte na svém účtu 100 dolarů. Z toho vložíte třeba 20 dolarů do obchodu, který buď označíte za to, že cena komodity, aktiva nebo prostě čehokoliv půjde nahoru nebo dolů. Když se trefíte získáte procenta navíc.

To mi přišlo zajímavé ale do ničeho se nevrhám rovnou po hlavě, to určitě ne. A protože jsem sice pochopil, jak celý obchod funguje, ale absolutně jsem netušil nic o binárních opcích vyhledal jsem si na internetu české stránky binárních opcí, kde jsem si dva dny v kuse četl články, načerpával informace a také komentáře pod články. Dověděl jsem se například to, že firma, jejichž reklamu jsem viděl není zrovna moc doporučovaná, protože se má všeobecně za nespolehlivou a mnoho dalších užitečných informací. Každým přečteným článkem jsem nabýval dojmu, že pokud obchodování trochu porozumíte a jste velmi opatrní a rozumní můžete si peníze vydělat. rozhodl jsem se proto, že to také vyzkouším.  Přeci jen, například ruleta je hazard, kdy prostě nemáte podle čeho poznat, zda jste vsadili správně. V obchodování, pokud se naučíte vnímat jednotlivé indicie máte velkou šanci na to, abych váš obchod skončil úspěšně

Top Option – broker s licencí pro ČR

Nejdůležitější bylo zvolit toho správného brokera s kterým budu obchodovat a kterému vložím své peníze. Po pečlivém zvážení všech dostupných informací jsem zvolil Top Option, který má licenci ČNB pro provoz a jde zde jistota, že své peníze získáte zpět v případě, že se rozhodně o něco požádat. Licenci ČNB má více brokerů jako napříkad Stock pair nebo Option time, ale z recenze vyplývalo vše právě pro Top Option.

Registrace byla jednoduchá a rychlá. Poslal jsem 150 dolarů přes platební kartu. Minimálně je nutné poslat 100 dolarů. Peníze se ihned převedli a po přihlášení jsem se ihned viděl. Brokera jsem musel požádat o vytvoření testovacího účtu, kde jsem si mohl vyzkoušet obchodování nanečisto bez následků. Bylo třeba také poslat mé doklady totožnosti.

Občanský průkaz a pas jsem oskenoval a nechal prověřit. Je to nutné, protože jde o práci s penězi a zatím během dvou let tyto údaje nikdo nezneužil, takže pevně věřím, že jsou v dobrých rukou.  Po několika dnech obchodování na zkoušku, kdy mě při každé správné spekulaci mrzelo, že jsem nevložil do obchodu reálné peníze a naopak kdy při špatné spekulaci jsem byl rád, že v tomto obchodě peníze nemám jsem se rozhodl obchodovat s reálnými penězi.

Je to složité?

Měl bych ještě říct, pro ty, co o pojmu binární opce nikdy neslyšeli, že vše je snadno pochopitelné i pro úplného laika. Například si vyberete, že budete obchodovat akci firmy Coca cola.  Vyberete si například 30 minutovou opci a podle vývoje budete spekulovat, zda za 30 minut budou akci stoupat či klesat proti aktuální ceně. Vložíte částku a pak již jen sledujete, jak se trh vyvíjí. Je to napínavé a srdce vám buší jako o závod. Přirovnal bych to finále mistrovství světa v hokeji, kdy se ČEši dostanou do finále a vše se rozhoduje až v prodloužení. Ale zde jde o vaše peníze, takže nervy jsou to ještě mnohem větší.

Reálné obchodování na Top Option

Na obchodní platformě máte velmi mnoho možností, jak obchodovat. Některé obchody jsou krátké třeba jen 60 sekund, další 10, 20 nebo 30 minutové a některé jsou až po několik dnů.


binarni_opceZa celou dobu obchodování jsem si nejvíce oblíbil ty na 10 až 30 minut, protože zde je sice zisk „jen“ 60%, ale pokud jste delší dobu sledovali grafy a věděli jste, že zrovna nyní nastal zlom a graf se buď odrazil ode dna nebo naopak byl na vrcholu a bude padat dolů je šance na to, že budete obchodovat s kladným výsledkem veliká.

Není to ale dogma a i když graf překonal již tři své předchozí vrcholy a vy se již domníváte, že obchodovaná komodita, měnový pár nebo aktivum bude klesat tak se prostě spletete a překvapí vás, kam až může vystoupat. Nicméně jak jsem psal již dříve nejde o hazard, jde o obchod, který nabízí ukazatele a ukáže vám cestu. Jen musíte být trpělivý a vyčkat na správnou chvíli.

K obchodování jsem měl puštěný grafy na markets.com, kde jsem sledoval stejné komodity jako v Top Option, ale ve větších grafech, kde jsem si mohl  určit třeba jeden z vrcholů, který mě zajímá a podle něj sledovat vývoj v určitém časovém úseku.

Minutové opce jsou zábavné a pekelně adrenalinové ale také velmi nebezpečné. Obchodovat je můžete sice již od 5 dolarů, ze ziskem 80 až 100%, ale jsou velmi vrtkavé. Mé obchodování minutových opcí skončilo tak, že 23 obchodů bylo úspěšných a 21 neúspěšných, což je skoro 50 na 50, ale musel bych se podívat na peníze, abych mohl říct, zda obchodování minutových opcí bylo ziskové nebo ztrátové.

Ze 150 USD na 300 USD

Při obchodování jsem byl opatrný. Do obchodu jsem vkládal max 12 dolarů, zpravidla však minimum, tedy 10 USB. Nikdy jsem neměl současně více jak 3 běžící obchody a řekl jsem si, že denně navýším zisk maximálně o 15 dolarů. Nevím, proč jsem si dal tento limit ale asi proto, abych nepokoušel grafy moc dlouho. Někdy se mi tento denní limit podařilo splnit a i trochu překonat, jiný den jsem vydělal za den jen 3 dolary a když jsem viděl, že nemám správný odhad v daný den a že to, co jsem vydělal za předchozí den jsem prodělal, raději jsem obchodování ukončil s tím, že zítra je také obchodní den.

Za 14 dní jsem se dostal na sumu 300 dolarů z vložených 150 dolarů. Pak se mi ovšem obchodování přestalo dařit a já se propadl až na 100 dolarů a protože jsem potřeboval peníze, tak jsem zbytek vybral a to týdne měl peníze na účtu.

Dobrá zkušenost

I když jsem ve finále prodělal 50 dolarů myslím, že by to tak být nemuselo. Stačilo udržet pár dnů nervy na uzdě a skončit včas a ne si říkat, že ještě jeden obchod, který se určitě povede. Strategie byla zvolena dobře a pokud jsem ji dodržoval, tak fungovala. Tím chci říct, že jsem na binární opce rozhodně nezanevřel, naopak mě tento způsob obchodování nadchnul a vím, že se k němu opět vrátím. Však už jsem také oprášil účet na Top Optionu, pravda, jen z důvodu psaní tohoto článku ale i tak.

Důležité upozornění

Na konec článku bych rád upozornil na několik věcí. Obchodování je svým způsobem hra, ale není možné ji tak brát. Je nutné se neustále vzdělávat (což můžete na českých stránkách opcebinarni.cz) a je třeba stále myslet na to, že obchodujete s reálnými penězi a proto je moc důležité nebýt lehkovážný, vše dobře promyslet a do obchodu vstoupit až si budete jisti, co děláte. I tak samozřejmě nemusíte obchodovat úspěšně, ale výrazně tím snížíte riziko vaši finanční ztráty.

Na závěr jedna rada z vlastní ne příliš bohaté zkušenosti. Když se vám daný den nedaří nepokoušejte se peníze získat zpět na jiných obchodech. Může to být ještě horší.  Nechoďte do hazardu a učte se poznávat grafy, protože jen tak budete mít šanci na to, že vaše obchody budou úspěšné a vy budete vydělávat.

jak-jsem-obchodoval-binarni-opce

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

  Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

  O tomto projektu, který mi připomíná Fingood vím už nějakou dobu, ale trvalo mi docela dlouho, než jsem se rozhoupal se do něj namočit. Nakonec mě k tomu vedla jedna věc na kterou jsem si stěžoval už v mém ročním přehledu. Úroky z Fingood jsem si totiž nechal posílat na běžný účet a tam jsem

 • Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

  Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

  Hmm, koukám na úvodník z minulého roku, kde se zmiňuji o tom, jak to rychle uběhlo. Letos, pokud je to vůbec možné uběhl ten čas od loňského listopadu do konce letošního října ještě rychleji. A že to byl divoký rok. Opět toho bude hodně, tak si raději na to uvařte kafe. Mimochodem začíná mě děsit,

 • Proplat.to 100% portfolia ve vymáhání a to se vyplatí

  Proplat.to 100% portfolia ve vymáhání a to se vyplatí

  Po delší době zase nějaký článek že? No hurá. ale pozitivní moc nebude. Mé kompletní portfolio u Proplat.to v hodnotě téměř 40 tisíc je celé po splatnosti. What the fuck? Jak se to sakra stalo? Tento obrázek vám o stavu mého portfolia řekne více než tisíc slov. Investoval jsem přes investiční automat, který v době,

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..