|  | 

Společnost

Jak jsem potkal prase – v metru

Začal bych hláškou mého kamaráda, který vždy začíná stylem „Tak vážení“. Ano, můžu říct Tak vážení, tohle jsem opravdu ještě neviděl. V Praze bydlím asi 12 let a téměř denně jezdím podzemní dráhou. Už jsem tam viděl ledasco a jen tak mě nic nepřekvapí. Různí bezdomovci, fetky, punkeři, rómové (rád bych použil jiný výraz ale znáte to :-)), kteří si vybalují svůj lup z „Há emka“ na sedačku ve vagonu metra to všechno mi už po 12 letech připadne docela běžné. Stejně tak potácející se opilé postavy, bezdomovci s harmonikou chodící vagony metra a obtěžující cestující. Přežili jsme i seznamovací vagón na trase linky A o kterém skoro nikdo nevěděl takže v něm cestovali spíše lidé, kteří neměli chuť se seznamovat a celá akce tak skončila naprostým fiaskem, ale to je prostě v pohodě.

Cestovat prase v pražském metru jsem viděl poprvéLidé si do metra nosí také různá zvířata i věci. Mezi zástupci zvířat jsou samozřejmě nejběžnější psi. A to jak ti, kteří sedí vedle páníčka s obojkem kolem krku, náhubkem a vodítkem, ale také ti, co se nesou v tašce, mají růžové mašličky a jen pokradmu vykukují z tašky a sledující okolí nebo olíznou paničce pusinku. Další zvířátka cestující v metru jsou běžné kočky, které majitelky nosí zpravidla v plastových bedýnkách. Sem tam vidíte jak má někdo na vodítku nebo v přepravce fretku, morče nebo křečky. Pravdou je, že sklípkana jsem zatím neviděl i když nepochybuji o tom, že i ten je čas od času přepravován touto nejvytíženější pražskou hromadnou dopravou.

O věcech, které lidé v metru přepravují by se dal napsat snad samostatný článek.Nejčastěji jsou to kočárky a především v letních měsících jízdní kola, kterých je opravdu velké množství. Další věci jsou mnohdy různorodé a spíše než názvy předmětů se mi vybavují jejich obrysy a rozměry, které jsou na hony vzdáleny od turistických batohů.

Prase bez vodítka

Včera jsem měl však premiéru vidět v metru prase. Jdu si tak na nástupiště metra jako každý den a vidím nějakou paní či slečnu, která vedle sebe má nějakého psa. Vypadalo to jako malý čokl oblečený do růžové blůzky. Říkal jsem si, že to bude jeden z těch mazlíčků co si je majitelé tak rádi oblékají. Chůzi to mělo zvláštní a tak jsem psa odhadoval na Buldočka. Metro zrovna přijíždělo a tak se paní ohnula k zemi a milé stvoření si vzala do náruče. Tím se malinko zdržela a já ji dohnal. Stvoření bylo otočené hlavou ke mě a mě málem spadla čelist. Nebyl to pes, ale malé černé prase. Kulatý rypák, dvě nozdry a kvičelo. Byl jsem v šoku. slyšel jsem samozřejmě o šlechtěných prasatech, která nedorůstají velkých rozměrů, ale nenapadlo by mě, že jej někdo bude chovat doma. O tom, že paní byla domácí chovatelka nemohlo být pochyb, vždyť si prase i oblékla do růžové. Prasečí očka na mě koukala a já pospíchal pryč s myšlenkou, že ve stejném vagonu jako prase jet nechci. Litovat toho, že jsem si neudělal mobilem fotku jsem začal až doma, ale zase nechci nikoho omezovat v soukromí a fotit si ho jako nějakého exota na to jsem velký zbabělec.

Nezlobte se, že z prasete v metru dělám takovou vědu, ale skutečně jsem ještě prase v metru nikdy nepotkal a tak z toho mám další vánoce. Myslel jsem si, že už mě jen tak nic nepřekvapí. no od teď když uvidím prase v metru bude to už nuda. Třeba mi příště vyrazí dech lední medvěd či Muflon.

jak-jsem-potkal-prase-v-metru

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

 • Thomas Anders – Cosmic . recenze

  Thomas Anders – Cosmic . recenze

  Recenze je možná dost silné slovo, spíše bych rád vyjádřil můj názor na toto album, které se podobá soundu Modern Talking, přesto je trochu jiné. Návrat zvuku Modern Talking? Možná nový textař, možná se Thomas rozhodl sám, že texty budou kopírovat texty Dietera Bohlena. Znát je to v každé písničce. Uslyšíte rýmy, které byly již

 • Jak jsem začal hubnout, speciál – 1 rok hubnutí

  Jak jsem začal hubnout, speciál – 1 rok hubnutí

  Dnes je to přesně jeden rok, co váha ukazovala nechutných 91,6 Kg a kolem břicha jsem naměřil neuvěřitelných 119 cm. Takové selátko jsem byl a fakt už to dál nešlo. Během toho roku se hodně změnilo, ale především se změnila moje váha. Jde to – za rok mínus 17 kilo 6.6. 2020 91,6 Kg, 119

1 Comment

 1. Ohněta

  To by ses divil, jak jsou prasata inteligentní :D. Škoda té fotky, slečně by to tu slušelo 🙂

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..