|  |  |  | 

Finance Jak jsem refinancoval hypotéku Seriály

Jak jsem refinancoval hypotéku díl druhý

Dnes jsem byl v Komerční bance, takže se mohu směle „pochlubit“ a sepsat druhý díl. Dopředu však avízuji, že se ve mě mísí pobavení z „Ní banky“, která je je opravdu dost komická. V prvním dílu jsem dostal od KB nabídku na refinancování na 3,09% a to se mi samozřejmě nelíbí

Změna pobočky proběhla bez komplikace

V minulém dílu, jsem řešil změnu pobočky, která se neobešla bez schválení ředitele. Pan ředitel byl hodný, souhlasil a já dnes podepsal oficiálně změnu pobočky z Kolína na pražskou pobočku, kterou není podstatné. Sláva, povedlo se

 

Nabídka 3,09 platí, ale jen pokud nemáte lepší

po podpisu změny pobočky přišla řeč na hypotéku a její fixaci úrokových sazeb na další období. Pán se mě ptal, zda jsem už nějakou nabídku dostal. Ano, dostal a nelíbí se mi, odpovídám na rovinu bez obalu. Pán mrkl do systému a souhlasně kývá hlavou. Hmm, 3,09 je teď aktuální úroková sazba, to víte stále nyní dochází k navyšování, takže taot sazba je to nejlepší co vám teď mohu nabídnout.

Opravdu? to je smutné, protože ve  Wustenrot, kde jsem byl před dvěma dny mi nabízejí 2,84 jako běžnou sazbu. Pán na to reagoval asi takto: Ano, to vám mohou nabídnout lepší sazbu, ale budete platit odhad 6 tisíc korun (ten budu mít mimochode za litr nebo grátis), budete platit za katastr další dva tisíce (ano budu a bude to celkem tisíců šest), tak si dobře spočítejte, zda se vám to vyplatí  Navíc některé banky mají speciální podmínky, které musíte splňovat a my nemáme žádné.

Na to jsem reagoval asi tak: Odhad mám grátis, podmínky jsou super, umí mi tři hypotéky sloužit do jedné a když mi nedáte lepší nabídku, tak to tam podepíšu, není problém.

Pán se zarazil a povídá: Hmm. hmm, mohu se vám podívat, zda by pro vás nešla vymyslet lepší sazba, existují výjimky, které musí ale schválit ředitel, je to podle vašeho obratu na účtu, jak je využíváte a dalších kritérií. No a podívejte, u vás by šlo 2,82, co vy na to?

Co já na to? V duchu jsem si myslel, že ten člověk by mohl rovnou do Národního, protože to hrál až přehrával a já takové lidi opravdu nemusím. Nicméně jsem musel říct, že to by bylo fajn. Další hypotéka dopadla stejně a poslední byla za 2,83%.

Bohužel takovou speciální sazbu musí schválit pan ředitel a případně ještě jeho nadřízený, takže se pan tak v úterý ozve, ale bude se maximálně snažit. Nyní bude zpracovávat poklady, aby je mohl zaslat nadřízenému, což tak prý dvě hodiny zabere. dost dobře nechápu, co je na tom ke zpracování? V moderní době bych si představoval a vím 100% že to není je představa, že stačí pouze kliknout a zaslat nadřízenému ke schválení. Veškeré podklady jsou již přece zadány v systému. No pán se dušoval, že se bude snažit, že je to jeho cílem, aby klienti měli nízkou úrokovou sazbu a že snad to projde.

Celé to však byla taková show, až se mi z toho dělalo zle. Skoro jsem mu chtěl říct, že na mě to fakt neplatí a především, že jeho nabídku vezmu, pošli ji do Wustenrotu, kde dají okamžitě protinávrh. Nicméně mě potěšilo, že šli z 3,09 dolů na 2,82%

 

Píšu do Wustenrotu

Nabídka sice ještě není schválená, ale schválně, tipněte si, jak to asi v KB dopadne? Pán mi bude s velkou pompou a slávou volat, že mám neskutečné štěstí, protože jeho nadřízený sazbu schválil a mám připravené dodatky k podpisu a doma můžu otevřít šáňo a slavit, jak jsem skvěle pořídil. A co mu řeknu já? Řeknu mu pravdu. Poslal jsem do Wunstenrotu vaši nabídku na 2,82% a oni mi obratem nabídli 2,74 bez jakéhokoliv dalšího schvalování nadřízeným a čekáním. A teď se pane ukažte. Myslím, že bankéře z „Ní banky“ přejde úsměv a jsem moc zvědavý, zda budou schopni dát protinávrh. I kdyby ne, tak 2,74% asi beru.

 

Další pokračování příště, až zase budu mít nějaké novinky. Každopádně návštěva KB mě opravdu pobavila. Nevím, zda jsou lidé tak hloupí a takové divadlo na ně zabírá, nebo zda si neumí ověřit úrokové sazby ii jinde nebo je jim to jedno. Nechci vypadat jako vychcaný člověk, ale proč bych měl platit zbytečně více, když vím, že jde cena srazit? Tak i tak budu platit měsíčně více než doposud a mým cílem je, aby navýšení bylo co nejmenší, což dává smysl ne?

 

 

jak-jsem-refinancoval-hypoteku-dil-druhy

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..