|  |  |  | 

Finance Jak jsem refinancoval hypotéku Seriály

Jak jsem refinancoval hypotéku díl pátý

V našem příběhu o refinancování hypotéky jsem se posunuli o kousek dá a tento díl popíše proběhlé kroky a aktuální stav.

Předschválení hypotéky

Refinancovat hypotéku u Hypoteční banky jsme chtěli již od dubna 2019. Hypo banka hypotéku předschválila na základě dokladů dodaných bance, které jsem popisoval v minulém dílu. Také jsme dostali informaci, že nám snad banka schválí výjimku, kdy bude na jednu nemovitost zástavní právo dvou bank současně, protože máme ještě druhou hypotéku s fixací do dubna roku 2020. Abych byl přesný je zde i třetí hypotéka, také od KB na neúčelovou část, ta má konec fixace někdy v 6/2020.

Proběhl rychlý odhad

Vše proběhlo pravdu bleskově. Den po předschválení hypotéky volal odhadce hypotéční banky, zda by mohl ještě ten stejný den dorazit na odhad. To nebyl problém, žena je doma na mateřské, takže jsem ji  jen informoval, že odhadce přijede. Přijel, podíval se po domě a pozemku a druhý den bance dodal odhad. Všechno opravdu proběhlo nad očekávání rychle.

První komplikace

Je pravdou, že jakékoliv komplikace jsem nečekal, ale přišly jako vždy. První komplikace byla v tom, že Hypoteční banka výjimku neprovedla, to znamená, že nelze zastavit nemovitost, kde je již zástavní právo jiné banky. S ohledem na to, že tuto výjimku několikrát z banky potvrdili, že to nebude problém je to opravdu velké zklamání.

co se dá dělat, nic je nutné se přizpůsobit, takže nyní bude nutné vyjednat u KB prodloužení fixace hypotéky, která končí v roce 2019 jen na jeden rok, aby se v roce 2020 mohlo refinancovat úplně vše najednou, odstranilo se zástavní právo KB a vložilo se nové na Hypo banku.

Druhým problémem bylo, že jsem nenahlásil všechny naše půjčky, které máme a banka je při ověření zjistila. Důvodem nebylo to, že bych chtěl něco tajit, ale spíše to, že všechny tyto úvěrové produkty nám končí postupce od ledna do dubna 2019, tedy jsem je v žádosti nepovažoval za nutné, protože v době čerpání úvěru již dávno nebudou. Není to komplikace, banka si uvedla do smlouvy, že před čerpáním úvěru chce vidět potvrzení o tom, že všechny toto produkty byly ukončeny.
Pro zajímavost šlo o tyto produkty:

 • Zonky – půjčka 155 tisíc, splátka 4964 Kč, končí v lednu 2019
 • Hellou bank – mobil na splátky, půjčka cca 10 tisíc, splátka 1097 Kč měsíčně, končí v březnu 2019
  S tímto úvěrem na mobil spjatá kreditní karta na 55 tisíc korun – je nutné ji po skončení splácení nechat zrušit
 • Cofidiss – půjčka 10 tisíc korun na šatní skříň, splátka 497 Kš měsíčně, končí v březnu 2019
 • Překlenovací úvěr od ČMSS – splátka cca 4 tisíce měsíčně – ano, tento jsem opravdu zapomněl nahlásit, protože jej platíme už tři roky a platí jej žena na kterou byla tato půjčka vedena, tedy jsem na tento účet ani nepomyslel.

 

Tyto úvěrové produkty nejsou žádný problém s jejich splácením nebo zaplacením do doby čerpání hypotéky. Spíše vidím problém uhánění institucí o vystavení potvrzení o doplacení – zrušení. Ne, že by to neudělaly, ale víte jak to chodí. Nevím, proč si banka jednoduše před čerpáním znova neudělá prověření klienta, zjistila by, že tyto produkty již nevidí, ale to je fuk, chtějí to, budou to mít.

Máme založeny účty u ČSOB

Hypoteční bnaka mi poslala všechny dokumenty, návrh úvěrové smlouvy a vše ostatní. Co mě zarazilo byl úvěr na 25 let, chtěli jsme na 30 let, takže to ještě vyjasňuji s poradcem z hypo portálu. Jinak standardní smlouva s pokutami velkými tak, že pokud by se člověk opozdil s jednou splátkou, tak aby si na pokuty pomalu vzal další úvěr, nicméně asi běžné podmínky. Čerpání a nedočerpání máme zdarma, stejně jako vedení úvěrového účtu za které jinak chtějí 150 Kč měsíčně.

Založili jsme si účty u ČSOB, což je podmínka. Manželka má díky dítěti vedení účtu na 3 roky zdarma, já si nyní budu platit po dobu dvou let základní účet za 25 Kč měsíčně a až vyčerpám peníze z hypotéky přejdu na standardní účet, který bych pak díky obratu na účtu měl zdarma. Na svůj nový účet jsem již raději poslal 600 Kč, ať mám na 2 roky vystaráno a nemusím někde myslet na to, že mám platit 25 Kč měsíčně. Šlo by to udělat i trvalým příkazem z mé banky, ale tohle mi přišlo jako jednodušší řešení.

Jaké jsou další kroky?

Domlouváme s poradcem, zda by bylo možné hypoteční smlouvy podepsat na pobočce ČSOB v Nymburce, uvidíme, zda to projde nebo budeme muset jet do Prahy na Budějovickou. To by nebylo moc fajn. Jednak tahat tam dítě a také bychom jeli určitě spíše MHD. No zkrátka a dobře to není moc ideální řešení, tak uvidíme, jak to dopadne.

jak-jsem-refinancoval-hypoteku-dil-paty

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..