|  | 

Společnost

Jak jsem se stal tátou 3. díl

už ani nevím, kde jsem skončil naposled, tak jsem si musel přečíst předchozí díl a zjistil jsem, že měla Josefína 5,5 kg a 63 cm v době psaní příspěvku. Teď, cca 1 měsíc do svých ročních narozenin má přes 8 kg a cca 75 cm. Roste zkrátka jako z vody.

Co umí nového?

Je toho hodně. Jednou z hlavních věcí, že se naučila lozit po čtyrech i když spíš využívá plazení na „lachtana“. Umí už sedět – to se učila hodně dlouho, pořád se ji nevedlo se překulit. Teď už šmejdí po celém bytě a hraje si s čím ji napadne. Co se týká mluvení umí „máma“, „táta“ a taky říká „teta“ i když by měla říkat správně „Pepa“. Od prvního dne ji učím říkat slovo „pes“, teď už říká „Pe“. Umí také „ham“ a z mluvení je to asi všechno. Chodit ještě neumí, ale už se pokouší se zvedat o různé věci, ale ještě to bude chtít nějakou dobu.

Jídlo, pití živobytí

Jídlo jí pořád chutná, už ji skoro vše, samozřejmě nesolený. Cukru se pořád vyhýbáme, přesto ho má dost v ovoci a v chlebu je taky nějaký. Má ráda čaj, ale dá si i vodu. A samozřejmě v noci pořád mléko. Nutrilon nestačím kupovat. Jednou před spaním si dá jednu láhev a v noci druhou a ráno třetí většinou. Pak už samozřejmě ne. Ráno vydatně posnídá, pak svačinky. Nekupujeme žádné přesnídávky, děláme domácí nebo dostane přímo ovoce. Miluje hrušky a banány. Už má 4 ostré zuby, tak kouše jak dívá.

Miminko nechce spát

Občas hlavně dopoledne má problémy se spaním. Vím to jen z vyprávění, protože samozřejmě jsem kromě víkendů v práci. V postýlce dělá blbosti, pořád kouká skrz šprušle, pouští si natahovací plyšáky se zvonkohrou a mluví nebo si zpívá. Pak se také často rozčiluje že spát nechce a nebo rovnou řve. Pak pomůže jedině kočár a procházka v něm. to je většinou okamžitě mrtvá a budí se pak po hodině, někdy dřív, jindy později. Většinou je ale její nespaní spojené s rostoucími zuby.

Pořád veselá kopa

Psal jsem už minule, že je Josefína smíšek. To ji drží stále. Je nabita pozitivní energií a pořád se směje. Má ráda, když s ní člověk dělá blbosti. Je ráda středem pozornosti a velice ráda se předvádí. Třeba taková jízda vlakem s ní je zážitek. Kouká, kdo ji sleduje a předvádí se a je naštvaná, když si ji někdo z cestujících nevšímá. Miluje lidi a na všechny se směje.

Umí být ale také nedobrá a někdy ji NE nestačí říct jednou, dvakrát ani třikrát, tak pak už dostane plácnutí přes ruce. to zkroutí rty dolů, začne natahovat a pak po očku sleduje, zda to na mě zabírá. Je prvotřídní herečka. Jsme na ni samozřejmě hrozně hodní a velmi tolerantní, takže si může hrát třžeba s plnými PET láhvemi a shazovat je, může si rozsypat kbelík s kolíčky na prádlo a hrát si s nimi stejně jako vytahovat nádobí z kuchyňských šuplíků, ale zkrátka některé věci jsou už přes čáru a dělat je nesmí, což většinou respektuje.

Takovou věcí je například vytahování špuntu ve vaně. Ví, že jej vytahovat nesmí, když se koupe. Tak to dělá rafinovaně. Jednou rukou na nás mává a upoutává pozornost a druhou vytahuje špunt. Je nesmírně chytrá a ví, jak využít věci ve svůj prospěch. Nejraději si hraje s věcmi co nejméně vypadají jako hračky. Třeba skládací přepravka je její oblíbená hračka. Miluje také různé drobnosti jako jsou krémy na ruce a podobně, s tím si hodně vyhraje. Ráda si také prohlíží své obrázkové knížky se zvířátkama. Hraček má hodně, ale ty nejsou tak zajímavé jako třeba pantofle.

Kromě smíchu je naše Josefína také velká pohodářka. Při jídle sedí ve své židli a nohy si hodí na stůl. I pokud leží v posteli, tak zaujímá ležérní pozice. Máme až někdy strach, aby její pohodářství v budoucnu nehraničil s flegmatismem, ale snad ne. Ty pohodové pózy už měla od narození není to nic nového, ale nyní je to čím dál více vidět.

Už to není malinké miminko

Když ji vezmu do náručí, tak dříve se mi tam vešla od hlavy až k patě, teď už maximálně ke kolenům a zbytek nohou má už mimo. Už to není to malinké miminko 🙂 Také už měla několik „bouraček“ ať už přivřené prsty do šuplíku nebo pád, když se natahovala na gauč pro nějaké věci. Naštěstí bez nějakých následků a za 10 minut už zase lítala. Umí také hezky nahlas pištět a náležitě si to užívá. Začíná také opakovat některé naše pózy nebo gesta, třeba protahování – to se okamžitě začne protahovat také.

Pořád miluje jízdu v autě a když s ni jedeme nakupovat, tak je v košíku hrozně důležitá, ani se neusměje, což je ve finále hrozně komické. V autě většinou usne nebo pozoruje okolí. Již brzy dostane „velkou“ autosedačku od 9 Kg, která s ní poroste až do pozdějšího věku.

V květnu bude mít 1 rok a zatím není nijak výrazně vpředu, co se týká dovedností, ale ani pozadu. Je tak akorát. Tak jsem zvědav, jak se dál bude učit mluvit a i jiné věci. Ozvu se zase s dalším dílem, až bude o čem psát.

jak-jsem-se-stal-tatou-3-dil

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

 • Thomas Anders – Cosmic . recenze

  Thomas Anders – Cosmic . recenze

  Recenze je možná dost silné slovo, spíše bych rád vyjádřil můj názor na toto album, které se podobá soundu Modern Talking, přesto je trochu jiné. Návrat zvuku Modern Talking? Možná nový textař, možná se Thomas rozhodl sám, že texty budou kopírovat texty Dietera Bohlena. Znát je to v každé písničce. Uslyšíte rýmy, které byly již

 • Jak jsem začal hubnout, speciál – 1 rok hubnutí

  Jak jsem začal hubnout, speciál – 1 rok hubnutí

  Dnes je to přesně jeden rok, co váha ukazovala nechutných 91,6 Kg a kolem břicha jsem naměřil neuvěřitelných 119 cm. Takové selátko jsem byl a fakt už to dál nešlo. Během toho roku se hodně změnilo, ale především se změnila moje váha. Jde to – za rok mínus 17 kilo 6.6. 2020 91,6 Kg, 119

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..