|  |  |  | 

Hubneme s Datlem Jak jsem zhubnul Seriály

Jak jsem začal hubnout, díl 4

Poslední psaní o tom, jak hubnu jsem končil někdy v půlce října s tím, že tabulka končí na konci září. Nyní se podíváme, jak se mi vedlo v říjnu, listopadu a prosinci.

Ten trenažér je zázrak

Na konci měsíce října jsem si koupil cyklotrenažér (dále pro zjednodušení jen „rotoped“). Recenzi na něj jsem napsal v tomto článku. Důvody, proč jsem tak udělal byly dva. Za prvé jsem věděl, že v zimě nebudu tolik chodit z práce (navíc jsem byl od půlky října do téměř konce listopadu na Home office a nechtěl jsem dopadnout jako na jaře) a tudíž mi pohyb bude chybět. Druhým důvodem pak bylo to, že jsem na kole opravdu slabý a potřeboval jsem si přes zimu aspoň trochu vypracovat fyzičku, abych na jaře, až začnu jezdit na kole vydržel aspoň nějakou trasu a neskončil jako na začátku října, kdy mě naprosto odrovnala trasa 15 km s převýšením 650 metrů viz můj článek.

Abych si udržel hubnoucí tendenci koupil jsem tento stroj, ačkoliv jsem si vědom toho, že není primárně na hubnutí a také vím, že třeba na elipse bych hubnul více, protože bych zde zapojil více svalů do činnosti než jen na rotopedu. Když jsem se 18.10. vážil – ještě před zakoupením toho „pekelného stroje“ vážil jsem 81,7 Kg, což bylo méně než na konci září, ale již ne o mnoho, pouze o 300 gramů. Rotoped to ale vše změnil. Je pravdou, že se na něm nešetřím. Už od začátku jsem si díval poměrně těžké tréninky na cca hodinku denně s pauzou jeden, max. 2 dny v týdnu. K tomu stále cviky na břicho, protože na něj rotoped nemá moc velký vliv.

Na konci měsíce října jsem zhubnul na 80,5 Kg a kolem pasu 106 cm. Samozřejmě stále zachovaný jídelníček, kde nahrazuji doma přílohy zeleninou, pečivo vynechávám úplně a sladký jen dopoledne a jen občas. Neříkám, že si občas nedám na oběd KFC – ano dám a nestydím se za to, vidím, že když to není moc často a pak se hned vracím ke své stravě není to na škodu a nějak výrazně mi to váhu neovlivní.

Listopad ve znamení rotopedu

Za listopad jsem měl na rotopedu odcvičeno 24 hodin, nevím, jestli je to moc nebo málo, ale společně s cviky na břicho to mělo na váhu docela pozitivní vliv a to bez ohledu na to, že jsem byl skoro celý měsíc na home office. Ušetřený čas jsem strávil právě na rotopedu. Někdy jsem si dal jízdu jen po rovině, takže vlastně bez zátěže a jindy zase do pořádného kopce.

Důležité však je, že 28.11. 2020 jsem pokořil hranici 80 kg a klesl jsem na 78,7 Kg, což je naprosto úžasné. kolem pasu 103 cm je také pokrok za který vděčím cvikům na břicho, i když musím říct, že jsem dost polevil ve frekvenci, asi tak 4x za týden. Proč jsem polevil? Vždycky jako první vlezu na rotoped a až pak si vzpomenu, že jsem vlastně necvičil na břicho, ale pak se mi už nechce. Je to výmluva a mohl bych to změnit, jsem si toho vědom a je fakt, že s tím budu muset něco udělat.

Prosinec – ach ty vánoce

Prosinec musím rozdělit na dvě etapy. Jedna je před vánoci a druhá po nich. Ta před vánoci vypadá docela dobře. Zhubnul jsem na 76,7 Kg a kolem pasu na 102,5cm (zde to chce jít pod 100 cm). Za tímto výsledkem, který se už blíží mým vysněným 75 Kg stojí opět pravidelné cvičení na rotopedu – tentokrát 23,5 hod za měsíc a také cviky na břicho, byť v přetrvávající frekvenci 4x do týdne.

Jak už to na vánoce bývá, je všude okolo spousta cukrového, chlebíčků, jednohubek a alkoholu a byť jsem se snažil, tak 27.12. 2020 byla váha 78,1, což byl dost značný nárůst a první navýšení hmotnosti. Musel jsem se tedy velmi rychle vrátit do zajetých kolejí a 30.12. 2020 jsem snížil váhu na 77,3 Kg. Není to tedy plný návrat pod 77 Kg, ale směr je opět dobrý.

Trochu mi do toho hodil vidle silvestr a opět žranice a přejídání, takže dnes 3.1.2021 váha 77,9 a 103 kolem pasu, ale věřím, že v průběhu ledna to opět dostanu pod 77 kilo a v únoru se snad již dostanu na číslo ze začátku prosince a budu trhat rekordy.

Můj cíl pro rok 2021

Abychom si to ujasnili, nejde o žádné novoroční předsevzetí, to nefunguje, jde o dlouhodobý cíl zhubnout. Cílem je váha pod 75 kilo a kolem pasu pod 100 cm. O kolik přesně pod tyto čísla to půjde je mi celkem jedno, budu spokojený s váhou pod tuto hranici.

Rád bych přidal zase chůzi z práce, avšak nejsem si jistý, kdy začnu chodit, protože nemohu předpovědět, kdy bude Home office a kdy budu moci být v kanceláři. Co mohu ovlivnit je opět cvičení na břicho na které jsem se přes vánoce vykašlal a kromě toho pokračování cvičení na rotopedu a od jara samozřejmě i občasné kolo (o víkendech většinou pracuji na zahradě proto není na kolo úplně prostor podle toho, jak by si člověk přál)

Tabulka nakonec

Stejná tabulka jako v předchozím dílu, doplněná o další měsíce. Když sečteme hodnoty, které jsem meziměšíčně zhubnul, zjistíme, že jsem za půl roku (tedy spíše za 7 měsíců, abychom byli přesní) zhubnul 14 Kg, což není špatný, když uvážíme, že za hubnutím nestojí ani jedna návštěva výživového poradce, žádné léky, doplňky stravy a podobné nesmysly. Těchto 14 Kg je dole díky pohybu a díky tomu, že jsem začal jíst o trošku méně a přílohy doma nahrazuji zeleninou. To je vše, nic víc za tím nehledejte. Takže hubnutí zdar 🙂

Výchozí hodnotou je váha 91,6 Kg a 117 cm v pase z 6.6. 2020

MěsícHm. a pas na konci měsíceRozdíl
6. 202089,6 Kg, 114 cm– 2 Kg, -3cm
7. 202086,5 Kg, 111 cm– 3,1 Kg, – 3cm
8. 202084,4 Kg, 108,5 cm– 2,1 Kg, -2,5cm
9. 202082 Kg, 106,5 cm– 2,4 Kg, -2cm
10.202080,5 Kg, 106 cm-1,5 Kg, -0,5 cm
11.202078,7 Kg, 103 cm-1,8 Kg, -3 cm
12.202077,3 Kg, 103 cm-1,3 Kg, 0 cm
jak-jsem-zacal-hubnout-dil-4

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..